Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek, ha kapnátok...

Mit tennétek, ha kapnátok valami jót, amit nem érdemeltek meg?

Figyelt kérdés
2015. nov. 29. 10:36
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

a kérdés valójában bibliai.


minden ember vétkezett, és bűnöket követ el folyamatosan.(tízparancsolat!)


ennek fényében egy ember sem mehet a mennybe, mindenki pokolra való.


De!


Isten kegyelme itt jön a képbe, megbocsát, ha bocsánatot kérsz tőle. ha megvallod bűneid, és elfogadod Jézust személyes megváltódnak aki a kereszten a te bűneid miatt is meghalt.


bűnös létedre nem érdemled meg a kegyelmet, de Isten szeretetből, és jóságból megadja neked HA kéred.


ezért hamis minden vallás, mert cselekedetekhez köti az üdvösséget. minden vallás törvényeskedő, tedd ezt azt amazt, és eléred az adott hitrendszer célját.


Isten mindenkinek felajánlja a kegyelmét, aki elfogadja, megy a mennybe, aki nem annak magának kell kifizetnie a bűnei büntetését, mert nem hagyta h Jézus fizessen helyette, így kerül az illető a pokolba.


senki nem tud igazzá lenni saját erejéből az Isten előtt. ezért van a kegyelem. a kérdés, h az ember ezt elfogadja-e vagy gőgösen, büszkén elutasítja...


vallás = az ember által kitalált mód arra, h eljusson Istenhez


hit = Isten megoldásának elfogadása, Isten közeledésének elfogadása.


e 2 ellentétben van egymással.


az ember nem tud Istenhez menni, Ő jön az emberhez. Annak lesz vele személyes kapcsolata aki hagyja.


tehát bűneink miatt nem érdemlünk kegyelmet, (Isten igazsága!)jóvá tenni nem tudjuk. Az Úr ingyen ajándékként adja, (az Ő jósága) s vagy elfogadja az ember vagy elutasítja, önerejében bízva.


e 2 lehetőség van.

2015. dec. 4. 17:49
 22/34 anonim ***** válasza:
megpróbálom utólag megérdemelni
2015. dec. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
#21: Ez mind nagyon megható meg minden, de a kérdés nem hittérítés volt, hanem hogy definiáld a megérdemlés / meg nem érdemlés-t. Én adtam rá egy definíciót, hogy semmi más, mint nyers önzés a döntő. Te azt állítottad, nem, de amikor definiálnod kell, nem tudtál egyebet írni, mint 50 sorban ugyan azt a tényt, hogy nyers önzés a megérdemlés feltétele. Dióhéjban: még kicsit gyakorolni kellene a filozófiát.
2015. dec. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
nyers önzés? miért? fejtsd ki bővebben!
2015. dec. 5. 07:14
 25/34 A kérdező kommentje:

23-asnak:


"definiáld a megérdemlés / meg nem érdemlés-t."



megtettem. nem értetted meg, vagy nem fogadtad el. mit vársz még?



"Én adtam rá egy definíciót, hogy semmi más, mint nyers önzés a döntő."



ezt miből gondolod? hogy jutottál ilyen végkövetkeztetésre? amúgy a kegyelmet visszautasítani a legnagyobb önzés !



"Te azt állítottad, nem, de amikor definiálnod kell, nem tudtál egyebet írni, mint 50 sorban ugyan azt a tényt, hogy nyers önzés a megérdemlés feltétele."



no comment.



"Dióhéjban: még kicsit gyakorolni kellene a filozófiát."



miért is? mert nem érted mit írtam?

2015. dec. 5. 07:20
 26/34 anonim válasza:

Fodítsuk már meg:

Ha az " adó" VÁLASZTHATOTT abban, hogy ÍGY IS adja-e,akkor

senkinek sincs joga fikázni, hogy ki mit kezd vele!!

2015. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
senki nem fikázza, a kérdés sem erről szólt. hanem h elfogadná-e az illető. (válaszoló)
2015. dec. 7. 18:06
 28/34 anonim válasza:

Mintha Te írtad volna a hálát.Azt,hogy érdekes, ez nem jut eszébe senkinek.Én erre értettem.Sugallod,annak kéne lenni.

Itt maga a hála szó is irreleváns.Az ADÓ nem szorul a kérdező támaszára.Sem pártfogására.Sem senki hálájára.

A kegyelme nem várja el ezt.Azért az,... AKI.

2015. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

"Mintha Te írtad volna a hálát.Azt,hogy érdekes, ez nem jut eszébe senkinek.Én erre értettem.Sugallod,annak kéne lenni."



miért? nem? ha nem érdemled meg, mégis kapod, akkor miért nem vagy hálás? a gőg miatt? a büszkeség miatt?



"Itt maga a hála szó is irreleváns.



a gőg miatt? a büszkeség miatt?



"Az ADÓ nem szorul a kérdező támaszára.Sem

pártfogására.Sem senki hálájára."



ez így van, de a kérdés nem erre célzott, hanem, h akinek szánják, az mit lép. elfogadja-e v nem.



"A kegyelme nem várja el ezt.Azért az,... AKI."



ez igaz, nem várja el, de aki elfogadja, és tudja h méltatlan, mégis megkapta az eleve hálás....

2015. dec. 7. 21:09
 30/34 anonim válasza:

...és milyen jól lehet erre építeni majd.Ügyes.

Írtad, hogy eleve MINDENKI méltatlan.

Hála,esetleg egy kis szégyenkezés...mert mégis elfogadtam..

Mindenképp beindul egy belső ejnye magad felé.

Ha van rajtad sapka...Nehéz dolgok ezek.Amin mosolygok,hogy az ember magyarázkodik.Pedig csak azt kérdezted mit.Az,hogy miért,az az ő dolga.....Igaz?


:) Szép volt. Jó éjt.

2015. dec. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!