Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem találom a helyem?...

Miért nem találom a helyem? Miért nem tudok sikeres lenni sehol? Miért nem tudom elvégezni a középiskolát?

Figyelt kérdés
Lassan betöltöm a 17.életévemet,és azt kell,hogy mondjam elég szarul érzem magam alapjába véve...Tavaly megbuktam középiskolába,évet kellett ismételnem,amit egy szakmunkásba kezdtem el.Most ott tartok,hogy azt érzem én nem fogom soha elvégezni a középiskolát,teljesen elvesztettem minden reményemet,egy idegroncs vagyok ezmiatt.Borászatin voltam tavaly,a családba elég sok a szőlő tehát pont ideális volt.Tudni illik nem vagyok egy egyszerű gyerek,voltak/vannak kisebb-nagyobb összetűzéseim a tanárokkal,osztálytársakkal.A középiskola tényleg túl nehéznek bizonyult a képességeimhez viszonyítva.Jobbnak találtam ha elmegyek szakmát tanulni,nem kell nekem érettségi(gondoltam magamban).Gépi forgácsolónak tanulok most,és nagyon nem megy...Se a gyakorlatban,se az elméletben.Nem jövök ki jól a tanárokkal,diákokkal se..Tényleg nemtudom,hogy mihez akarok kezdeni,azt érzem ,hogy nagyon szívesen mennék dolgozni,és lenne hozzá kedvem,de végzettség nélkül hova?...Komoly válaszokat várok,segítsen valaki vagy adjon tanácsot.

2015. nov. 30. 10:24
 1/2 anonim válasza:

Legalább észrevetted,hogy valami nem ok.

17éves vagy, még nagyon fiatal vagy, gondolkodj azon, hogy mit szeretnél csinálni, mit szeretnél dolgozni.Még simán elmehetsz tanulni akár 2 szakmát is.Csak szedd össze magad, és higyj magadban, és a képességeidben.Ne legyél lusta ezekhez a dolgokhoz, mindenben ott van valami jó, ne légy negatív, hogy "én ezt nem tudom,én ebben nem vagyok jó" tegyél érte,hogy menjen, és fog!

Az élet leckék sorozata az a lényeg, ha az élet föladja neked a leckét, ne ugy vedd át hogy "Miért mindig velem történnek meg ezek a dolgok" vagy hogy "az élet szar de én a legtöbbet hozom ki belőle" hanem hogy" szükségem van ezekre a leckékre " Addig adja fel, mig meg nem tanulod, azért mondom , hogy figyelj ezekre oda, és találd ki mi szeretnél lenni, tedd le az érettségit, és tudsz tanulni olyat ami tetszik. Vagy ha ez tetszik neked, kicsit erőltesd meg magad, járj utána, hogy jó légy benne.

2015. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azért nem találod a helyed, mert tizenéves vagy. Különböző helyekről összeszedtél olyan példákat, ami nem a javadat szolgálja. Ezért nem kell senkit hibáztatni. Szépen fogalmazol, tehát nem vagy buta!

Az első lépés, hogy az állításaid el kell felejteni, olyanokat, hogy "nem tudom, nem akarom, nem vagyok rá képes stb". Pár hét alatt megváltozik körületted a világ. Mások is vannak ilyen helyzetbe. Le kell szoknod arról, hogy Neked van igazad és most azonnal, és én jobban tudom. Meg kell tanulnod a türelmet. Tudod milyen nagy élmény amikor 10-15 év múlva adnak igazat. El nem tudod képzelni.

Tanulj meg tanulni! Nem lesz akadály...

Ne azt figyeld, hogy ki milyen terepjáróval jár, mennyi pénze van, ez egy nagy becsapás, nem adatik meg mindenkinek és nem is kell. Én sajnálom őket, amit talán Te is meg fogsz érteni.

Nem mondanám, hogy csóro vagyok, nem azért írom ezt. Van háromszintes házam / magam építettem/, kocsim, stb stb stb. És büszke vagyok rá, mert az én munkámból az én eszem által vannak. Nem "privatizációból"

Mindenbe keresd a szépet! Amiért meg akarod tanulni.

Én is hasonló voltam, Neked is sikerülni fog.

2015. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!