Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi legyek, ha...

Szerintetek mi legyek, ha mindenhez értek valamennyire, de semmihez sem eléggé?

Figyelt kérdés

Nagyon sok mindenben van alaptudásom és általános műveltségem, de semmiből sem sikerült komolyabb eredményeket elérnem.


Jövő szeptembertől kellene valamilyen egyetemre járnom, de nem tudom mire menjek.


18/F



2015. dec. 3. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Biztos, hogy egyetemre van szükséged az életcéljaid eléréséhez? Egyáltalán vannak életcéljaid? Egész pontosan miket szeretnél elérni, és miféle lehetőségek vannak, milyen úton végigjárva lehet oda eljutni.? Milyen "komolyabb eredmény" szükséges a céljaid eléréséhez? Kell ilyen egyáltalán? Ezen kéne jól elgondolkodnod! Veled egykorú fiú vagyok, és tudom, tán a legnagyobb szükség arra van ebben a korban, hogy nyugodtan elgondolkozzunk az élet nagy dolgain, hogy mit hogy csináljunk. Nem csak úgy eszetlenül belevágni mindenbe, mer' a másik is azt csinálja.
2015. dec. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...nem tudom, (vessző) mire menjek.

Tesó, nem figyelsz magadra! Látom, nem gondolkodó emberré faragtak, a lényeget nem tanították meg. Életre kellett volna nevelniük, de ez azt hiszem, nem így volt.

Még most sem sejted, hogy mivel szeretnél foglalkozni...? Lehet, túlságosan betömték a fejed a gimiben a sok abszolút felesleges ismeretanyaggal, ami arra van, hogy eltompítson, 1 önálló gondolatod ne legyen... (és tán büszke vagy a teljesítményre, hogy jó jegyeket szereztél...) Ami értelmesebb tananyag, annak meg jórésze nem igaz, én ezért se járnék egyetemre. Olyan sok, valójában buta, csőlátású, pénzhajhász, rabszolgatanonc (karrierista) hagyja el a felsőoktatást, akiből kivész a jó(érzés). Dobozban laksz, üvegkalitkában: irodában dolgozol, utánzod, amit a TV-ben mutatnak, amit a reklámban látsz... "Ahol szép a ház, jó nagy garázzsal. Mikor nevettél utoljára anyáddal?" S bizony az ilyen értelmetlenített életben sokszor fáj az ember feje, ilyenkor jön a fájdalomcsillapító, az majd elfedi a problémát, meg a kávé; egész életedben "Multinak dolgozol, multival a szádban..." - agyoniskolázott orvosok (is) ilyen szerekkel, így élnek, sokszor depressziósként; megjátsszák magukat, eltakarják a bajukat szmájlikkal. "Meetingekre jártok, és welcome-drinket isztok. A karriered valójában csak némi légypiszok." De a parasztember a hülye, ja, aki figyel önmagára, s a környezetére; ha csak felnéz az égre, tudja, mennyi az idő, s az milyen lesz, s hogy merre vannak az égtájak. (Nemám GPS, tanyasi gyerekként, GPS nélkül futárkodtam Pesten; ott tanultam.)

Ha elmész egyetemre, az durva költséggel fog járni, a szüleid azért fognak dolgozni. Te pedig sokáig nem fogsz tudni önállósulni, eltartani magad. Mire (csak feltevés) az egy. után saját keresetedből ledolgoznád az egyetem költségeit, már rég családot kellene alapíts. De az meg nagyon elhúzódik, mert teszem fel, magasra teszed a mércét, "jómodú" anyagi helyzetben fogsz csak gyermeket vállalni, de amíg oda eljutsz, mondjuk 35-40-éves vagy. Tehát már nem fogsz a fiaddal focizni, mert mire felnő, megöregedsz, ha megéred azt a kort. Tehát az unokáddal csak a temetőben fogsz találkozni, ha ugyanerre neveled a fiad. Most én feltételeztem, hogy a hagyományos értékrenddel egyetértesz, és nem utód nélkül szeretnél meghalni. Tudhatnád egyébként, hogy 20 év múlva minden 4. fiatal felnőtt cigány lesz, ha pedig neadjIsten migránsok is kerülnek az országba... Ha minden folytatódik, kihalunk. 2 emberből legalább 2 kéne legyen.

Fogod tudni egyszer támogatni majd a szüleidet? Azt a sok költséget... azt a sok munkaórát egymással is eltölthetnék a szüleid...

Ezeket jól gondold át, itt az ideje eldönteni! Vajon mi kell a boldogságodhoz? Pénz? Aki pénz nélkül nem tud boldog lenni, az pénzzel sem lesz. Vannak ennél nagyobb értékek is. De ha az kell pl. Ausztriában így is jó pénzt kereshetsz, még akkor is, ha csak mosogatsz. Apropó: 2 diplomás ismerősöm kinn mosogat. Remélem, a jó utat választod. Nem vedd szó szerint, amit írtam, de így tudom megértetni a véleményem. Bármit is tégy, a lényeg, hogy szeresd majd, amivel foglalkozol!

/watch?v=1lCMIf-jFKQ

/watch?v=I3di96LzqMY

2015. dec. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen. Sajnos teljes mértékben egyet kell értsek veled.


https://www.youtube.com/watch?v=H3o2v7qsMgs


Én sem követem a mainstream-et, mert tudom mire megy ki a játék.


https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U


De valamit be kellene fejezni... A tudás hatalom, na meg magasabb pozícióban nagyobb tetteket lehet végbevinni


https://www.youtube.com/watch?v=0GGfTsbweVE

[link]

[link]

2015. dec. 4. 12:49
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy találtam egy nagyon jó képet:

[link]


De talán mégis mégiscsak a következő emberekre kellene hallgatnom:

[link]

[link]


És mellesleg te meg vagy elégedve az életeddel? Lelsz boldogságot benne? Vagy ami még fontosabb viszel-e boldogságot más emberek életébe?

2015. dec. 9. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!