Mi történik velem ?

Figyelt kérdés

15/L vagyok. November, December táján még szociális problémáim voltak a suliban. Akkor elkezdtem 'enni' : kényelemből, szüneteken unalomból, itthon a frusztráció és az idegesség miatt. Ma már jobban jövök ki az osztálytársakkal, viszont megszoktam az evést. Hihetetlen mennyiségű ételt vagyok képes elfogyasztani egy nap alatt


A még nagyobb gond az, hogy ezt már nem is hibaként kezelem. Továbbra is sokat eszek, mintha egy monstrummá akarnék válni, valahogy mára már úgy érzem, hogy erre a sok kajára szükségem van ahoz, hogy kellőképen működjek


Tudom, hogy ez igy nem helyes, hogy valami elromlott bennem. Még az sem zavar, hogy felszedtem egy pár plusz kilót, már semmi sem zavar és ez azért nem normális...

Nem tudom miért nem tudom abbahagyni ezt a feneketlen evést, hiszen mostmár nincsenek szociális problémáim és nekem azok sok bajt jelentettek, de mostmár nincsenek ! És mégis sokat eszem........élvezem, hogy bármit ehetek, de nyáron mi lesz ? Erre is kell gondoljak, de mégsincs bennem kellő tisztaság, hogy ez a beteg agyam felismerje, hogy ez a sok zabálás nem vezethet semmi jóra......tud valaki segiteni ?


2010. márc. 24. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kétszer is említetted, hogy nincsen szociális fóbiád, tehát van szociális fóbiád még mindig, a zabálás is ezt bizonyítja
2010. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Előszőr is nem fóbia, hanem probléma, elvagy tévedve


Másodszor, ha már segitséget kérek akkor nem adok meg hamis információkat

Ha te ellopod a saját sapkád akkor ne gondold, hogy nekem is ugyanez a hobbim.....ennyi

2010. márc. 24. 16:34
 3/11 beetlejuice ***** válasza:
Hát, ha még csak pár plusz kilót szedtél fel, azzal nincs gond, szerintem nyáron se nagyon, én általában akkor kezdek el sokat enni, hogy ha nem tudom lekötni semmivel se a figyelmemet. Ez lehet hogy vmi kényszer tevékenység nálad, vagy is azzá vált, szerintem rágcsálj szotyit, az nem hiszem hogy árthat. Én a ceruzám végét szoktam rágcsálni,am nekem elég sok kényszer tevékenységem van, azt hiszem talán a stressz miatt lehet.
2010. márc. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Most mégis, ha meg vagy győződve róla hogy sok, akkor miért eszel sokat? Te irányítod a testedet vagy a tested téged? Ember vagy vagy ösztönök szerint élő állat? Nem kell koplalni, szenvedtetni magadat, de ésszerű határt lehet húzni. Azért az emberi élethez szerintem hozzátartozik, hogy tudjon valaki nemet mondani bármilyen kísértésre...
2010. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem :D

Én is eszek amikor csak tudok.. de nem is tudok elhízni szerencsére :P

2010. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze 16:45, azért van annyi cigarettás, igaz ?!

És ne emlitsük a kábitószereseket meg az alkoholistákat......

2010. márc. 24. 16:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Neked szinte biztos, hogy még megmaradt a szociális fóbiád, sőt átalakult agresszióvá. Nem azért írtam amit írtam, mert hazudozással gyanúsítalak, hanem mert tudtodon kívül is többször leírod ugyan azt a szót, ez pedig jelenthet valamit.

2010. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16:45-ös vagyok. Azért van annyi dohányos meg alkoholista, mert balf*szok. Vagy elhiszik, hogy tárgyaknak (kaja, pia, cigi) hatalma van felettük. Attól, hogy sok a balf*sz, neked is automatikusan annak kell lenni?
2010. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el az első hozzászólást mégegyszer. Azt hiszem félreértelmezted a mondanivalóját.

"elkezdtem 'enni' : kényelemből, szüneteken unalomból, itthon a frusztráció és az idegesség miatt."

A mondat második része különösen érdekes. Talán az a kulcs. Váltzott azóta otthon valami?

2010. márc. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a szervezeted most jobban igényli a kaját. Ennyi. Miért kell mindent összekötni a lelkiekkel?
2010. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!