Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted érdemes komolyan...

Szerinted érdemes komolyan venni valakit, aki kétszínű? (böv. )

Figyelt kérdés

Az egyik barátommal, akivel megromlott a kapcsolatunk, elég ítélkező szokott lenni, ami nem túl szimpatikus nekem. Megvannak a saját megrögzött szempontjai, amivel nagyon hamar elítélne bármit, akár hallásból ítélkezik, pl. egy embert általánosítva a pozíciója alapján (pl. annak ellenére, hogy abban a pozicióban lévő személy sok munkát és energiát fektet abba, amit csinál).


Egyrészről értelmesnek is tartottam őt, másrészről általában nem értem a nemegészen alátámasztott vagy megmagyarázott gondolatait vagy kritikáit.(nem épp arról van szó, hogy nincsenek, csak épp nem fejezi ki eléggé)

Én éltalában érzékeny lennék arra, ha kritikát kapok, elég hamar meglehet rendíteni az önérzetem sajnos.


Egy időszakban magam alatt voltam, és tett néhány elég negatív megjegyzést, (lehet, hogy ő sem volt jó kedvében), ami nagyon rosszul esett.

A lényeg, hogy máskor kedves volt, folyton dicsérget. Az akkori nyájasságait nem tudom összeegyeztetni azzal, hogy most elég értelmetlen negatív dolgokat vágott a fejemhez, amivel a legnagyobb gond, hogy túl komolyan vettem, bár nincs mit kezdjek vele.

Kicsit olyan érzés, mintha objektív ítélkezéseket szegezne rám, amit komolyan kellene vennem, de közben úgy vagyok vele, hogy csak megbántam, hogy megismertem őt. A kezdeti kedvessége miatt álltam le vele, ha meg most nem kedvel, akkor nem kellene foglalkoznia velem, mégis megteszi.


2016. jan. 1. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg az értelmező szótárban a "barát" szó jelentését. Ráillik az ismerősödre? Nem? Na ugye. Nem kell valakivel megszokásból barátkozni.
2016. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyiből senki sem fogja tudni neked megmondani milyen ember is ő...
2016. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

én igyekeztem, nem is akartam regényt írni:) de természetesen az ilyen kérdés nem arra vonatkozik, hogy megakarnám bárkiről is mondani, hogy milyen ember! semmi közöm ehhez, csak a "barátságunk" problémája foglalkoztatott

2016. jan. 1. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nagy ellentmondás. Ha nekem van egy barátom, egyértelműen ki tudom jelenteni milyen ember is ő. Normális, jófej, megértő általában...
2016. jan. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

értem, igazad van. a válasz az erre, hogy néha jófej, megértő, normális, máskor meg nem.

nem is lehetne erre egyoldalúan pozitív vagy negatív döntés, csak az elviselés

2016. jan. 1. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!