Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a lámpalázat[ének]?

Figyelt kérdés

Énekléssel foglalkozom már egy jó ideje, 1 versenyt nyertem már és 1 versenyen 2. lettem. Viszont mégis sokszor van olyan, hogy otthon x számot simán eléneklek, viszont ha már más van ott, akkor hibázok stb. Szóval valószínűleg ez lámpaláz (azért csak valószínűleg, mert nem igazán izgulok, nincs gombóc a torkomban stb. egyszerűen csak nem akarnak kijönni a dolgok)

Mit tanácsolnátok?


2010. márc. 25. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

dettó, csak felelésnél. dogáim mind ötös, felelések jó ha hármas:S :S :S! (tudom az anyagot, de nem tudok megszólalni!)mindegy.

a kérdésedre: igyál egy jó pohár hideg vizet, és bármennyire nehéz próbáld azt képzeni hogy a; nincs ott senki b; ez csak egy próbaéneklés, az előadás később lesz csak c; itt mindenki szeret és támogat, és "nem fogok rontani mert király vagyok!":D

2010. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, csak én zongoránál. Fellépésnél azt szoktam csinálni, hogy amikor elkezdem a darabot , hiába nem kellene a kezemre nézni inkább oda öszpontosítok, kizárok mindenkit aki ott van és csak a darabra koncentrálok. Ez nekem beszokott jönni =) De te mivel énekelsz ezért fel kell nézned. Csináld esetleg azt , hogy kinézel egy távoli helyet pl. falat és arra fele nézel és senkinek nem nézel a szemébe :D Csak a dalra figyelj és te is zárj ki mindenkit, aki ott van. Sok szerencsét ^.^

12/L

2010. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nalam ez oly nagy fokban van jelen hogy meg a draga szuleim se hallottak enekelni.....Pedig tenlyleg jo hangom van most nem azert mondom.....:(:( AZ A RAKOS LAMPALAZ:@:@
2010. márc. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
petróleum
2010. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Úgy vagyok vele, mint a #3 :/
2014. júl. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!