Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám eltüntetni a...

Hogyan tudnám eltüntetni a ragaszkodást és a szeretet érzését magamból úgy, hogy ne legyek másokkal bunkó?

Figyelt kérdés

Nagyon ragaszkodós típus vagyok,olyan emberekhez ragaszkodom,akikhez nem kéne,mert fájni fog a búcsúzkodás(néhány tanár).De van néhány olyan ismerősöm,akikhez szintén nagyon ragaszkodom,szeretem őket,szeretetből féltékeny is tudok lenni.És ezt az érzést szeretném legyőzni,megváltoztatni,hogy ne legyek annyira ragaszkodó,szeretném,hogyha kissé közömbös tudnék lenni irántuk,mert fáj nekem az,hogyha ők mondjuk mással vannak.Konkrét példát tudok mondani,szóval:

Ma átmentem egyik ismerősömhöz beszélgetni,ott volt az ismerősömnek a barátnőjének a lánya.Ezért nem tudtunk olyan sokat,olyan személyesen beszélgetni,és sajnos a búcsúzkodás is eléggé rövidre nyúlt,amit én nagyon nem szeretek,mert "Amit nem fejeznek be megfelelő helyen és időben, örök időkre befejezetlen marad."És most olyan rosszul érzem magam.Azt hiszem,az a szeretet engem illetne,az nekem járna.Fáj a szívem:( Nem vagyok emós,mielőtt még valaki ezzel a problémával jönne fel,14 éves lány vagyok.Szóval nem szeretnék ragaszkodni hozzájuk,elszeretném őket taszítani magamtól,nem szeretnék hozzájuk kötődni,mert FÁJ A SZERETET!!!:( és ez nagyon rossz érzés,megszeretném szüntetni.


2010. febr. 26. 19:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűen-NEM SZERETNÉK SZERETNI:( már unom azt,hogy folyamatossan én vagyok az,aki mellékes,aki nem kell a társaságba,engem röhögnek ki(pedig nem csináltam semmit..mit tegyek,hogy ne legyen folyton ez?Miben hibáztam?
2010. febr. 26. 19:17
 2/13 anonim ***** válasza:
Rák a csillagjegyed? :d
2010. febr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nyilas vagyok..
2010. febr. 26. 20:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el őket, semmi nem marad utánuk, aminek ne kéne ott maradnia.
2010. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan filozófia, amivel énis csak most ismerkedek, de úgy érzem ebben van az "igazság":

Először is az IGAZI szeretet nem egyenlő a ragaszkodással. Az igazi szeretet mentes minden ilyenfajta "szeméttől", ragaszkodástól, féltékenységtől. Ha őszintén szeretsz valakit, az nem fáj. (ez még nekem se megy)

Próbáld úgy szeretni őket, hogy nem azonosítod a boldogságot velük, elfogadod, hogy nélkülük is lehetsz boldog. Megpróbálsz más emeberek felé nyitni, és nem gondolod azt, hogy neked elég csak az a pár ember...

Most ha még jobban megkeményíted a szíved (mert a ragaszkodás is megkeményíti, azokkal szemben, akikhez nem ragaszkodsz!), akkor csak rontasz a helyzeten. (azaz üres leszel, ami egyáltalán nem jó!)

És ne gondold azt, hogyha valakitől nem kapsz annyi szeretetet, amennyit elvárnál, akkor ő nem szeret téged teljes odaadással. A szeretet nem lehet így mérni. Te szeress, de ne várj el mástól semmit. Mert csak rosszul fogod érezni magad, ha nem kapsz annyit amennyit elvártál... hm nem tudom ez mennyit segített...

2010. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sokat segített,talán vigasztalt is egy kicsit:) de nem tudok nem ragaszkodni:S az lehetetlen,hogy valakihez ne ragaszkodjak,akit szeretek!!!:S
2010. febr. 28. 18:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

18:01 válaszolónak teljesen igaza van, én fiatalabb koromban nem értettem azt, amikor meséltek nekem emberi kapcsolatokról, amikben féltékenység és ragaszkodás van jelen, mindig azt hittem, hogy ez nem így, de ők csak mondták, hogy majd én is meglátom, nos, ez nem történt meg...vajon miért?! Pontosan azért, amit felvezetett a 18:01 -es. (ne haragudj a számbeli meghatározásért, de sajnos nem tudom, hogy lány vagy fiú vagy e) Én már akkor tudtam, hogy ez az igazság, és az igaz szeretetben negatív tulajdonságoknak helye nincs! Ragaszkodás = önzőség, önnön érdekből akarod, hogy veled legyenek azok a bizonyos illetők, mert azt hiheted csak akkor vagy boldog. Ha ezt képes vagy felismerni, akkor változtatni is fogsz tudni rajta, bár fiatal vagy még, de ez jó kezdet, én is körülbelül ennyi idősen kezdtem el "módosítani" a személyiségemet, a tökéletes(rossz tulajdonságoktól mentes) felé, sikerrel, de még persze nem vagyok ott. :) Mára megértettem, hogy mivel minden embernek szabad akarata van, ezért az övét is figyelembe kell venni, hiszen ha csak a sajátunkét vesszük, akkor az nagyon rossz, és ha ez megnő az emberben, akkor csak ellenséget fog szerezni, és nem fogják kedvelni pont ez miatt. Kérlek ne érts félre, pusztán jóindulatból és segítségből írtam ezeket, nem akarok rád róni semmit, de szerintem ezen is elgondolkodhatsz egy picit, hogy tudj változtatni, és meglásd idővel rendben lesz ez a dolog. :)

üdv

25/F

2010. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

bocsi előző vagyok...25/F :D

és abban igaza van az előttem szólónak, hogy nem megkeményíteni kell a szívedet, mert a kemény nem egyenlő az erőssel.

üdv

2010. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kulcsszó: engedni. Paradoxnak tűnik, mert sok észérv nem engedi, hogy engedj. A szeretet feltétlen, nincs másmilyen. Engedni annyi, mint nem szabni feltételeket, nem visszakozni észérvekkel, hanem bizony adni, ész nélkül (ami nem jelenti azt, hogy folyamatosan:). És ha rászánsz vagy negyedórát e pár mondat értelmezésére, kiegészítésére, akkor rászolgáltál a rendszertani neved "homo" részére (mert lehet ám anélkül is értelmesnek lenni:).
2010. márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

18:01-es vagyok :)

(amúgy 19/L)

Jól esik ezeket a gondolatokat hallani mástól is. Jól mondod 25/F :D

Sajnos én még csak a képletet tudom, vagyis kezdem tudni, most jön majd a tapasztalás. Még viszonylag időben találtam meg ezt az utat...(persze sosem késő). De te kedves kérdező, nagyon időben vagy, hogy most kezdj el "helyesen" gondolkodni, ha ez sikerül, később minden sokkal könnyebb lesz, és a világ is kinyílik előtted.

2010. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!