Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ennyire balf. Asz?

Miért vagyok ennyire balf. Asz?

Figyelt kérdés
Nem tudom magamat szebb szóval jellemezni. Egyszerűen béna vagyok az élethez. A mindennapi dolgokhoz. Mindenen izgulok, egy egyszerű bolti vásárlásnál is bénázok. Pl a táskámban kutatom a pénztárcám, valami tuti beleakad. Ha aprót keresek, biztosan nem az kerül a kezembe, amit ki akarok venni a tárcámból. Hétköznapi beszélgetéseknél halk vagyok, hadarok, azt szeretném, ha talán láthatatlan lennék, rettegek mások szemébe nézni, kellemetlenül érzem magam, pedig nem hazudok, vagy ilyesmi, szóval nem azért nem merek szemkontaktust teremteni. Egyszerű hétköznapi ügyeknél leblokkolok, mert úgy érzem, hogy hülyének néznek, látják rajtam, hogy mennyire balfa.sz vagyok. Mindig attól félek, hogy hülyeséget mondok, egyszerűen süt rólam az önbizalomhiány. Ha valakivel mégis beszélgetek, utána még órákig eszembe jut, hogy ezt nem így kellett volna mondanom, hülyeségeket beszéltem biztosan. Mindenkit többnek látok magamnál, úgy érzem, jogom sincs megszólítani valakit, úgyis elküld a p.csába, segítséget nem mernék kérni mondjuk utcán, vagy boltban. Nem akarok felvágni, vagy ilyesmi, tényleg, de pl meg lenne az alapvető műveltségem a jó kommunikációhoz, mégis azt látom, hogy azok az ismerőseim, akik nem annyira tanultak, vagy nincs olyan jó szókincsük, ennek ellenére mégis fennhangon segítséget mernek kérni boltban, nagy kabáttal bemennek hivatalokba segélyért, és simán elbeszélgetnek bárkivel a buszmegállóban. Remélem, értitek, mire gondolok. A kérdés, hogy volt-e már valaki hasonló helyzetbe, és hogy lehet-e ezen javítani, illetve ha igen, akkor hogyan kezdjek neki? Mert próbáltam magam kényszeríteni, kapcsolatokat teremteni, de mindig csak lejáratom magam.
2016. jan. 7. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Szerezz több önbizalmat
2016. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért, de erről valahogy a Gálvölgyi Leszȧrom tablettája jutott az eszembe. Neked is kellene egy ilyen. Egyébként ezen az is segít, ha hangosan kimondod azt, amit gondolsz. Néhányan majd mosollyal értékelik, néhányan majd szét akarják verni a fejedet, de nem mindegy? Mi történhet legrosszabb esetben? Kinyúlsz? Akkor meg már nem mindegy? Had jöjjön aminek jönnie kell! :D Érezd a Leszȧrom tabletta kirobbanó erejét! ;)


https://www.youtube.com/watch?v=vDO6IxYEl28

2016. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
70%
Ne foglalkozz vele ki mit gondol vagy mond rólad. Én is így voltam vele de erőt vettem magamon hogy például muszáj bemenni a hivatalba elintézni dolgokat a jövőm érdekében. A emberekkel se félj a beszélgetés miatt hiszen ne felejtsd el ők is csak emberek.
2016. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Először is szeresd meg magad! Ez a legfontosabb. Értsd meg és hidd el, hogy értékes ember vagy. Nincs tökéletes ember a földön, ezért nem kell félned mások szemébe nézni. Ha nem bántottál senkit és nem ártottál senkinek, akkor nincs miért szégyenkezned. Bátran vállald fel önmagad. Azok az ismerőseid, akikkel összehasonlítod magad, valószínűleg jobban elfogadják magukat, ezért lazábbak. De felesleges a hasonlítgatás is, mert egyrészt csak szorongást okoz, másrészt mert minden ember más és így színes a világ.
2016. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!