Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám legyőzni ezt a...

Hogyan tudnám legyőzni ezt a hatalmas stresszt?

Figyelt kérdés
Most írtam meg én is a központi felvételit, mint minden 8.-os diák. Aki nem tudná, két részre van osztva az anyanyelvi és matek részre. Előszőr a magyarral kezdtünk és ott nem is volt semmi gond, szerintem a 40-45 pont meglesz. (az 50-ből) De aztán ami a matekon történt az borzalmas volt. Ránéztem a feladatokra és amikor észrevettem, hogy nem tudom egy kettőre rögtön a választ, elkezdtem nagyon bestresszelni. Aztán folyamatosan csak nőtt és nőtt a stressz szint, és a végén odajutottam, hogy görcsös hassal beadtam a felvételit, borzasztó eredményekkel. Miután hazaértem megnéztem a felvételit a javítókulcs nélkül és rögtön beugrottak, hogy hogyan kellett volna megcsinálni. Ennek ellenére a felvételit nagyon elrontottam, mert gondolkozni nem tudtam, annyira be voltam görcsölve. Szóval a kérdés csak az lenne, hogy hogyan lehetne leküzdeni ezeket a stressz úgymond rohamokat a közel jövőben?

2016. jan. 17. 09:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy nagyon sokat készültem erre a felvételire, otthon írtam is 35-40 pontosokat sőt egyszer volt egy max pontszámos is, szóval szerintem biztos nem a tudásommal volt a gond. Meg ahogy írtam is, otthon kitisztult fejjel már rögtön tudtam az összesre a megoldást.
2016. jan. 17. 09:18
 2/2 anonim válasza:
Szerintem leginkább fejben dől el. De talán azzal segíthetsz még magadon hogy ilyen helyzetekben eszel pl egy banánt vagy csokit hogy a vércukrod picit megugorjon és igyál vizet hogy hidratált legyél. Elsőre így ezeket tudnám tanácsolni.
2016. jan. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!