Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ilyen dolgokat hogyan...

Az ilyen dolgokat hogyan lehet megtanulni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de nem értek a hivatalos dolgokhoz, a gazdasághoz, politikához.

Amikor ilyen megy a hírekben, vagy olvasok róla egy szót sem értek, hogy most ez meg az mit jelent.

Nem tudom hogyan kell elintézni hivatalos ügyeket és félek hogy beégek az értetlenségemnel.

A korosztályomból sokan nagyon tájékozottak ilyen ügyekben én meg csak bólogatok aha biztos.

Van akinek már 18 évesen saját lakása, keresete van.

Én azt se tudom elképzelni, hogy dolgozni fogok valahol.


2016. jan. 24. 15:15
 1/1 anonim válasza:

ne aggódj emiatt. minél több cikket olvasol számodra egyelőre érthetetlen témákban, annál jobban fogod őket érteni. vedd észre, hogy mikor akadsz el bennük, és keress rá azokra az infókra, ahol elvesztetted a fonalat, vagy ami még jobb, kérdezd erről a barátaidat, szüleidet ha teheted. magától nem oldódik meg - és egyszer mindenki kezdő :)

a hivatatalos ügyek intézésével ugyanez a helyzet. neked nem is kell tudnod, hogy mit hogy kell intézni, azért van ott az ügyintéző, mert neki az a munkája, hogy téged, az "értetlent" segítse és elmagyarázza a folyamatokat. továbbá ha valamiben nem vagy biztos, hívj el magaddal valakit, akinek a tájékozottságában vagy talpraesettségében bízol, és ő segíteni fog. vagy ha valamelyik ismerősöd említi, hogy megy valami olyan ügyet intézni, amiben te bizonytalan vagy, ajánld fel, hogy elkíséred - ő örülni fog a társaságnak, te pedig láthatod, hogy hogyan csinálja, így ha legközelebb olyan helyzetbe kerülsz, már tudni fogod, mi a teendő.

2016. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!