Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kitöltöttem az ingyenes Mensa...

Kitöltöttem az ingyenes Mensa IQ tesztet. Az eredmény 112 lett. Ez mennyire számít jónak? Tudom, hogy az átlagnál picit jobb, de mégis mennyire? Nektek mennyi az IQ-tok?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 16:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és 16/L
2016. febr. 7. 16:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én néhány hónapja töltöttem egyet, nekem 114 lett. De azt hiszem nem teljesen reális. Mert csak kevés képességet vizsgál, nem elég sokrétűek a kérdések. Ezért tekintek az eredményre fenntartásokkal. Ennek ellenére valamit mutat, de néhány pont eltérés esetén nem szabad következtetéseket levonni. (Az átlag 90-110 között van azt hiszem)
2016. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
18%

IQ teszt csak úgy lehet reális, ha hivatalosan összeállított, orvos végzi stb, ilyen netes szrok meg se közelítik annak a pontosságát.


Amúgy sem lehet intelligenciát egy számmal megadni, de ez a személyes véleményem.


Egyébként az IQ valójában egy szám, amit a következőképpen értelmezünk.


Az IQ-t harang alakú függvénynek kell elképzelni. Azaz 120-as IQ (elméletileg) kb. ugyanannyi kell, hogy legyen, mint 80-as, ahogy 90-es is annyi van, mint 110-es. 100-as a leggyakoribb.


Tegyük fel, hogy tényleg 112 az IQ-d, és 16 éves vagy.

Ez azt jelenti, hogy 16*112/100, azaz majdnem egy 18 éves átlagos ember értelmi szintjén vagy.


Ha valós helyen csinálnád, ott is azt kapják meg, hogy hány éves vagy agyilag, és abból mondják meg, pl. ha 20 éves értelmi szinten lennél, akkor 20/16*100=125 lenne az IQ-d.

2016. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Mensa IQ tesztje egy bizonyos intelligenciát mér (talán logikainak nevezik?). Ha elmegy valaki a Mensa fizetős, hivatalos, "élőben történő" tesztjére, az is ugyan ezt fogja mérni, csak ott már nem 125-ös IQ a maximum, amit a teszt tud mérni. Az online is pontos eredményt ad, nyugodtan hihetsz neki. De mint az elején is írtam, ez csak egy bizonyos intelligenciát mér, nem a teljes értelmiséget (példa: nekem a nyelvi intelligenciám 102, az érzelmi 105, a logikai - amit a szóban forgó teszt is mér - pedig 136. Ez az eredmény tavalyi mérésből származik, pszichológus által lett mérve). A 112-es IQ ilyen téren egész jónak mondható.


Utolsó: ez a teszt 18 éves korcsoportot céloz meg. Mivel a kérdező az átlagnál jobbat ért el, így a saját korosztályában még jobbnak számít.


19/F

2016. febr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BringaManó ***** válasza:
60%

szegény #3-as nagyon előadta a hozzáértőt, miközben kissé keverte a dolgokat: csak a gyerekek IQ-mérésre igaz, hogy mentális kor / biológiai kor.

(egy 60 évesnek nyilván nem 150 az IQ-ja, ha úgy teljesít, mint egy átlagos 90 éves... a 16-18-20-éves korosztályra is ugyanígy igaz, hogy más módszerrel mérik)

2016. febr. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BringaManó ***** válasza:
ja, a módszer pedig az, – amit szintén pedzegettél – hogy azt próbálják mérni (ill. kiszámítani), hogy az emberiség mekkora része tudna hasonló szinten teljesíteni. (ezen belül is általában a saját korosztályához viszonyítják az ember eredményét.)
2016. febr. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!