Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akkor most INTJ vagyok vagy sem?

Akkor most INTJ vagyok vagy sem?

Figyelt kérdés

Legalább háromszor kitöltöttem a tesztet, és mindig INTJ jött ki végeredménynek.Ezzel csak az a baj, hogy nem minden részével értek egyet, és valami egyáltalán nem igaz rám.

Nem hiszem hogy akkora nagy lángelme vagyok, bár vegyésznek készülök és az iskolában is szinte mindenből ötös vagyok, mégsem érzem úgy hogy annyira látnám az összefüggéseket a dolgok közt,például sokszor elsőre nem is értem meg a matekot és a fizikát, kell idő mire megemésztem,aztán megértem az egyes leckéket, informatikából sem vagyok valami jó, és tényleg, nem mindent értek meg elsőre,emiatt nem érzem magam olyan okosnak, mint ahogy ott leírják.

A másik dolog ami nagyon nem passzol az az érzéketlenség.Azt beismerem, hogy általában nem nagyon tudom átérezni az emberek bajait,főleg azokét akik nem állnak hozzám közel.De például amikor voltak azok a merényletek is majdnem elsírtam magam azon, hogy vajon hány ártatlan ember halhatott meg, pedig egyikőjüket sem ismertem.Ráadásul imádok olvasni, és rengeteget szoktam sírni a kedvenc karaktereim halálál ha egy olyan könyvről van szó, ami közel áll a szívemhez. És a barátaim általában "okos és kedvesként" jellemeznek, szóval nem hinném hogy igaz rám az érzéketlenség, tudok én kedves lenni ha akarok, és azzal, aki megérdemli.

Arrogánsnak se mondanám magam, ha valaki nem ért valamit általában elmagyarázom neki -mondjuk ez a türelmemtől is függ- de sosem állok úgy hozzá hogy "de hülye vagy" még csak nem is szoktam ilyenre gondolni, nem szoktam lenézni az embereket.

De ezen kívül tényleg igaz a leírás,eléggé befelé forduló vagyok, szeretem az egyedüllétet(nem a magányt!), imádok olvasni, szinte mindegy, hogy mit(néha írni is szoktam történeteket), és szeretem ha valamin gondolkodni kell, a suliban imádok újat tanulni, főleg arról, ami érdekel, néha úgy érzem hogy meg akarom fejteni az egész világot, ezért is tetszik annyira a kémia meg a biológia, mert nagyon érdekes dolgokat lehet tanulni ezeken az órákon.Nem szeretek a figyelem középpontjába lenni, és néha a közeli barátaimhoz sincs semmi kedvem, néha borzalmasan le tudnak fárasztani az emberek.És sosem tudok unatkozni,valahogy a fantáziám is akkora hogy az lehetetlen lenne, emberek társasága nélkül is el tudom magam foglalni elég sok mindennel.

A kérdésem akkor az lenne, hogy szerintetek az INTJ típusba tartozom? Mert nekem nem teljesen egyértelmű a leírás alapján, mintha csak félei-meddig lenne igaz rám.

16/l



2016. febr. 7. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont azoktól vagy az amik miatt kételkedsz benn .

A lángelme dolog elsősorban a tanulásra gondol de mint írtad abban sem vagy valami rossz .Szerintem arra mutat hogy az átlagembereknél sokkal szabadabb a gondolkodásod .Próbálom kifejteni mire gondolok mint írtad érdekel a világ és a benne élő emberek sorsa + szereted a jó történeteket és mivel bele éled magad meg történeteket is szoktál írni fantáziád is lehet + még a tanulás is megy.

Ezért egy szürke átlagemberhez mérten sokkal szabadabban gondolkodsz szerintem ezt jelenti mindegy a lényeg hogy őrülj neki :)

Az érzéketlenség része szerintem emberfüggő hogy mennyire igaz "általában nem nagyon tudom átérezni az emberek bajait,főleg azokét akik nem állnak hozzám közel" rád pont ennyire igaz .Akik fontosak neked azokkal törődsz míg a többi ember hidegen hagy(nem rosszindulatból írom) de ha komoly dolog(merénylet) történik bele tudód képzelni magad a helyzetükbe .Ennek is inkább őrülj mert ha mindenki baját te cipelnéd élég szomorú életed lenne .


Remélem hasznos választ adtam bocsánat ha vannak benne hibák elég fáradt vagyok :(Gondoltam leíróm én is ebbe a csoportba tartozom 17/f



Egy kérdés ezen az oldalon csináltad a tesztet ?

[link]

2016. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Ha így nézzük, tényleg színesebb a fantáziám mint egy átlag embernek,és a tanulás is megy, lehet hogy a teszt nem tévedett nagyot:D

Dejó:D Akkor kérdezhetek valamit?(Gondolom van személyes tapasztalatod, ha te is ide tartozol.)

Nem megy nehézkesen a kapcsolatteremtés? Mert nekem a barátkozás sem olyan könnyű, mint egy "átlag" embernek, és attól félek hogy így sose lesu senkim(mármint fiúm), ha nem sikerül jobban megnyílnom az embereknek.Nem tudom, ez a dolog mennyit fog változni az idő múlásával, de jelenleg úgy állok vele, hogy sehogy xD

Neked hogy sikerül kapcsolatokat teremteni, esetleg tudsz írni pár jó tippet?:)

2016. febr. 8. 17:16
 3/7 A kérdező kommentje:
És igen, ezt a tesztet töltöttem ki, a 72 kérdéses részét.
2016. febr. 8. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is valahogy így vagyok vele ezért sajnos nemigen tudok tanácsot írni de leírom a tapasztalataimat .

Sosem értettem hogy mások hogy tudnak pár nap alatt barátságot kiépíteni és gondtalanul beszélni mindenkinek mindenről .Én sosem voltam jó benne ennek főbb okai.

1.Mindig is túlságosan különböztem a körülöttem lévő emberektől ezért nem is láttam bennük lehetséges barátot .pl Még amikor óvodás voltam amíg a többiek fociztak én inkább könyveket nézegettem.

2.Nem tudok teljesen megbízni az emberekben

3.Általában nem zavar hogy nincsenek barátaim ezért nem is szakadok meg a próbálkozásban .

4.Az átlagembereket + mai fiatalokat nemigazán kedvelem

Ezt úgy írtam mintha öreg lennék :D

5.Titok

A főbb okok ezek lennének

Noha jól megvagyok barátok nélkül is de így esténként magányosan gondolok arra hogy ha ezen az úton maradok

nem lesz senkim .

Jelenleg úgy vagyok ezzel hogy magamat úgysem tudnám megváltoztatni és nem is szeretném ezért úgy vagyok vele hogy várok. Hátha majd egyszer találkozok egy olyan emberrel akit hasonlít rám ezért megértjük egymást .Addig is szerencsére sok dolog érdeke amivel elütőm a napjaimat .

Sajnálom hogy nem tudtam hasznos tanáccsal szolgálni.


Ha szabad érdekelne melyik az a könyv amit a fő kérdésedben említettél ?

köszönöm

2016. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem baj, azért köszönöm:)


Velem is ez a baj, ovis korom óta ilyen vagyok, és mindig volt egy pár felszínesebb barátom, de valahogy sose éreztem azt, hogy passzolnék a "mai fiatalok" közé.

Én sem érzem úgy hogy hatalmas szükségem lenne barátokra, mindig le tudom foglalni magam valamivel, sosem unatkozok, és itt van nekem a családom is.

De a szüleim is mindig mondják hogy barátkozzal, járjak el ide-oda, barátkozzak, és néha én is úgy érzem hogy szükségem lenne egy igaz barátra, csak az a baj hogy senkinek nem tudok olyan szinten megnyílni hogy megismerjen annyira, hogy kölcsönös bizalom alakuljon ki.Szóval én is úgy vagyok vele hogy várok.

Amit említettem az nem egy konkrét könyv, elég sok olyan könyv van aminél sírni szoktam ha meghal egy olyan szereplő akit kedveltem, lehet hogy ez azért van, mert túlságosan bele tudom élni magam szinte minden könyvbe:) Leggyakrabban fantasy könyveket olvasok, de próbálok minden féle-fajtát kipróbálni, például mostanában megtetszettek olyan régebbi könyvek is,amiket a nagymamám polcán találtam:)

2016. febr. 9. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem azért kicsit megnyugtató hogy más is van ebben a helyzetben .
2016. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen:)
2016. febr. 10. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!