Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnák így barátkozni?

Hogyan tudnák így barátkozni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztünk ki Angliába és itt nincs egyetlen barátom sem. Eleve nehezen ismerkedem mert elég zárkózott típus vagyok ( INTJ személyiségtípusba tartozom ha valakinek ez mond valamit). Magyarországon is csak 1 barátom van kisgyerekkorom óta ő a legjobb barátom, de mivel ritkán tudunk találkozni így nagyon nehéz. Itt ahol

lakom mindenki nagyon kedves, közvetlen és barátkozós, de én még sem tudok oldódni pedig a nyelvet beszélem nem azzal van a baj hanem velem. Főiskola előkészítőt kezdem Januárban és előre tudom, hogy akkor sem lesz különb a helyzet. Szeretem a magányt, de ez már sok nekem, hogy nincs senki korombeli akivel tudnék kicsit beszélgetni. Esetleg INTJ személyiség típusba tartozók tudnátok tanácsot adni barátkozásban?

17/L



2015. dec. 27. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
pl. hagyd el ezt az "INTJ személyiségtípusba tartozom" mentalitást, nem ez fog megakadáyozni a barátkozásban, csak bekeretezed magad. És ne erőlködj túlságosan mert akkor tényleg nem fogsz tudni feloldódni, legyél természetes, az új emberekkel úgy kéne indítani amilyen vagy :) 17F
2015. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz barátokra lelni, és rossz, hogy nincs, de próbálj meg ne ezzel foglalkozni. Te még szerencsésebb helyzetben vagy, mint én. Most elkezdesz járni előkészítőre, akkor majd csak lesz valaki. Kezdeményezhetsz te is, elkezdhetsz valakivel csevegni, aztán együtt suli után elmehettek csavarogni, beülni valahova. Ha hívnak, ne utasítsd vissza. Nem muszály legjobb barátot találni rögtön, egyelőre jó lesz havert találni, aztán lehet elmélyül a barátság.

8 éve vagyok kinn és még nem sikerült összebarátkozni senkivel...én is elég nehezen barátkozom. Én már felnőttként jöttem ki, 24 évesen és alig alig nyelvtudással. Akkoriban még pár évig elég jól tartottuk a kapcsolatot más magyarokkal, de az évek során széthúztunk, mindenki kavart. De ők se voltak barátok, csak összejártunk, mert nem volt kivel...aztán ahogy megszületett az első lányunk, már egyre kevésbé tudtunk rugalmasak lenni, elkoptak a találkák, elkoptak az emberek-sokan hazamentek, elköltöztek messzebb, stb...most én is elméletileg januárban kezdek angolra járni, remélem lesz a csoportban egy-két barátjelölt. Eddig sajnos nem volt. (Még mindig nem tökéletes az angolom...szeretnék komolyabb melót és ahhoz kicsit csiszolnom kell az angol tudásomon)

Fel a fejjel, januárban új esélyt kapsz! Csak legyél nyitott! És tényleg ne búj a személyiségi jegyed rövidítése mögé...bizonyítsd be, hogy oké, valami teszt azt mondta, hogy ilyen vagyok, de tudok rajta változtatni!

2015. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én úgy tapasztaltam, hogy Angliában általában egészen közvetlenek, beszédesek az emberek, nem olyan nehéz velük kapcsolatot teremteni. szinte bárkivel el lehet beszélgetni akárhol. persze kell egy kis nyitottság hozzá, amit lehet, hogy magadra kell hozzá erőltetni.

hogy komolyabb barátság mennyire lesz nehezen az ilyen ismeretségekből, az már nehezebb kérdés, de a lehetőséget neked kell megadnod és talán kezdeményezned is neked kell, bár lányként nem kizárt, hogy a fiúk kezdeményezőbbek lesznek.


keress a környezetedben olyan közösségeket, csoportokat, időtöltéseket, amik téged érdekelnek és vannak/lehetnek más hasonló korosztályú emberek is. különféle tanfolyamok, sport egyesületek, önkénteskedés, stb.

2016. márc. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!