Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelentenek ezek a visszaté...

Spilerke kérdése:

Mit jelentenek ezek a visszatérő álmok?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt volt egy autóbalesetem és gyakorlatilag kétszer voltam klinikailag halott, de ebből nem sokra emlékszem, és nem is éltem meg traumaként. Az balesetből csak egy szebb maradt a mellkasomon, de semmi extra. Nem lettem ezoterikus guru és nem fordultam be sem. Lehet, hogy nem is az autóbaleseten van a hangsúly, mert azon már rég túltettem magam + nincs semmilyen pszichés problémám és nem vagyok különleges sem. Teljesen átlagos vagyok szellemileg és fizikailag is. De pár hete visszatérő álmaim vannak, ami az autóbaleset alattal kapcsolatos. Fehér fényt látok és hallom, hogy beszélnek hozzám én pedig a hang után felé megyek, és végülis valahogy hirtelen meglátom magamat felülről, miközben mentőautóba tesznek. Aztán már a kórházban vagyok, de időközben megáll a szívem, és miközben próbálnak újraéleszteni én mindvégig ott állok mellettük, de nem látnak engem. Senki se lát a kórházban. Látom, hogy a családom megtört, miközben a műtőben vagyok, de nem látnak és nem is hallanak engem. De nem csak engem. A kórházban sokan vannak, akiket nem látnak, viszont ők sem figyelnek rám. Körülbelül így telik el az álmom, és mikor felébredek dühös vagyok, de nem értem miért. Pedig én mindig objektív vagyok és nem teszek semmit ok nélkül. Nem hiszek semmiben, viszont nem is akarok, mert nem is tudok és ez teljesen jelentéktelen számomra a hit. Tudom, hogy ennek valamilyen pszichés oka van, de magammal nem tudok olyan objektív lenni, mint másokkal, éppen ezért nem is tudom megválaszolni ezt a nevetséges kérdést sem. Valószínűleg nem fogok választ kapni, de legalább én is feltettem egy kérdést. :D

2016. febr. 7. 21:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Lehet, hogy hülye vagyok, mert feltettem ezt a kérdést. Ugyanis van pár elméletem, hogy miért lehet, de nem vagyok benne biztos. Például mostanság foglalkozni kezdtem ezzel a témával, és próbáltam mások kérdéseit is megválaszolni ezzel kapcsolatban. Utólag lehet, hogy ezzel a próbálkozással idéztem elő ezt, vagy tudat alatt felépítettem egy falat a fejembe, ami kezd összedőlni.
2016. febr. 7. 21:36
 2/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok az első kérdésedhez! xD

Azért is lehetsz dühös, mert nem érzed magad késznek "elmenni", de már rádöbbentél arra, hogy lehet nem is nehéz olyan helyzetbe kerülni...

Bár persze még 1001 féle oka is lehet...

2016. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez nem az első kérdésem, hanem az első ilyen jellegű kérdésem. De gondolom úgy hangzik, mintha valami lelkisérült lennék. Egy kicsit szégyellem is. :D Az is benne van a lapban, amit mondtál. De végső soron butaság emiatt dühösnek lenni, nem? Erre nem nagyon lehet felkészülni.
2016. febr. 7. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem butaság. Élethelyzetből adódhatnak hasonló helyzetek. Mint a hullámvasút, egyszer fent egyszer lent. Most lehet nem mennek tökéletesen a dolgok az életedben, így elkezd egy picit parázni és ideges lenni ilyeneken. Igazából ebben még semmi vészes nincs, nem vagy lelki sérült sem emiatt.

Talán egy nagyobb döntés előtt állsz, vagy valami nagyobb lépést kéne tenned. Bár ez csak találgatás. :)

2016. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vicces, hogy másokat jól tudok analízálni, de magammal szemben tanácstalan vagyok. De egy kicsit tartok is a választól, emiatt sem látok tisztán. Amikor felébredek szó szerint mérges vagyok, és nem szeretem, ha hozzámszólnak, vagy durván válaszolok és beszólok, ami nem jellemző rám. Ez bosszantó.
2016. febr. 7. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt Spilerke!

A haragod önmagad iránt,a hitetlenséged cserbenhagyása miatt történik.Felépítettél egy racionális világot,s most mindezt cáfolni látszanak álmaidban visszatérő tetszhalál élményeid.

Ne feledd,halálod nem tényleges halál volt,csupán tetszhalál,amiből visszahoztak!Az igazi halálból csak igen kevesen tértek vissza,s közüllük senki sem számolt(számolhatott)be halálélményeiről!

Az általad átélt jelenséget, klinikai körülmények közt, bizonyos arányú CO2 adagolással el lehet érni.

2016. febr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Lehet, hogy haragszom magamra valami miatt, de nem emiatt. Nekem nem volt semmilyen halálközeli élményem + ezek az álmok messze vannak bármiféle megcáfolásától. És ezek miatt az álmok miatt nem fog megváltozni se a véleményem, se az életem. Nem bírnak olyan nagy jelentőséggel.
2016. febr. 12. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!