Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érdekel ennyire a főzés?

Miért érdekel ennyire a főzés?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek főzni! Családnak is én főzök szinte minden nap. Teljesen átvettem anyámtól az "ipart", mindent én csinálok.

Bármit megfőzök/megsütök, és mindezt szívesen teszem, nem kötelességtudatból.

Betegesen szeretek főzni, szinte mindig ezt csinálnám.

Már-már jobban érdekel a főzés mint a bulik!

Tegnap este pont ez miatt mondtam le egy bulit, merthogy ma korán kelek, hogy délre kész legyek a 3 fogásos ebéddel......

Nem kötelezett rá anyám, senki nem mondta, hogy meg kell csinálnom, de és meg akartam....

Normális hogy fiú létemre ennyire leköt a főzés?

19/F


2010. márc. 30. 02:05
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Igen normális, ha meleg vagy.
2010. márc. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Inkább csaj párti vagyok boccssss
2010. márc. 30. 02:29
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Szakácsnak tanulsz? Ha nem, akkor pedig annak tanulj, ha ennyire érdekel!


Amúgy sejtettem, h lesz olyan válasz, mint az első xD

2010. márc. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudtam én is, elkerülhetetlen.

De nem mérvadóak, az ő véleményük nem számít, és másnak sem, mint látszik a %-jelzésükön.


Gondolkozom a szakács szakmán.

Mindenkinek van hobbyja, és ki-ki más időegységet szán rá.

Nekem a főzés a hobbym, és sok időt áldozok rá.

2010. márc. 30. 02:55
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A leghíresebb,legjobb mesterszakácsok férfiak.Tehát normális,ha szeretsz főzni.
2010. márc. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj nincs ezzel. Egyik lakótársam (szintén fiú) is ugyanígy van, folyton főz, ez számára pihenés. Tervezi is, hogy elmegy szakácsnak. Ha valóban így vagy a dologgal te is, akkor eseteg érdemes lehet ezt a pályát megcélozni :)

(mondjuk irigyellek... én utálok főzni, de muszáj...)

21/L

2010. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jó dolog, ha érdekel a főzés. Mindenkinek kell, hogy legyen hobbija. ÉN mondjuk a sütéssel vagyok így, hogy szeretek kísérletezni, új dolgokat kipróbálni.

Szerintem is iratkozz be egy gyorstalpaló szakács képzőbe. Még ha nem is ez az álmod, akkor is, akár egyetem/fősuli mellett is, mert sosem tudhatod, hogy mikor lesz előny, ha a zsebedből előhúzod,hogy ja, amúgy nekem ilyen papírom is van és még szeretem is.

Illetve, ha nemcsak szereted, de van is hozzá érzéked (s gondolom van, mert anyukád nem tűrné el, hogy a konyhába garázdálkodj, ha nem lenne jó, amit csinálsz), akkor mindent bele.

A szakácsról, cukrászról mindenkinek az jut eszébe, hogy sokat dolgozik, nincs sok szabad ideje, utálja amit csinál (a legtöbbjük csak kényszerből választotta a szakmát), egy kis kifőzdében fog megöregedni.


De ha jól csinálod, s vannak hosszabb távú céljaid, akár még a Budaynál is főzhetsz. Csak ne elégedj meg azzal, hogy egy kis 100-adrangú étteremben szakács legyél. Persze, valahol el kell kezdeni, csak ne szűnjön meg a motiváció.


Sok sikert és jó főzőcskét!


26 L

2010. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Főzés függőségről nem hallottam... de ezek szerint létezik. Bulit lemondani főzés miatt vazz... :D
2010. márc. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó, hogy szeretsz főzni :) Én a magam részéről imádom az olyan pasikat, akik tudnak, és szeretnek is főzni. Amúgy én is sokat főzőcskézek, igaz én egyedül lakom, szóval nekem muszáj is. Szerintem nagyon jó és szórakoztató dolog a főzés.

23/L

2010. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jesszusom, milyen problémád van! :)))


Nézd, szerintem minden egészséges lelkű embernek van hobbija, ez az a tevékenység, mely során kikapcsolódsz a mindennapokból, és újra feltöltöd magad. Akiknek nincs ilyenje, látványosan csak vánszorognak az életükkel, hazajönnek a munkából, bezuhannak a tévé elé, kiüvegesedett szemekkel áthibernálják a Mónika show-kat, hogy aztán másnap újra kezdjék. Nyögnek, hogy az élet sz*r. Pár év alatt kifakulnak.


Te szerencsés vagy, mert van egy szenvedélyed, ami mindig felpezsdít. Aki ezért kiközösít, az egy tapló. Röhögd le a fejét, és lépj tovább. Te jobban érzed magad a bőrödben.:)


Egyébként én ugyanebben a cipőben járok, csak az én szenvedélyem az autósport, és az elmúlt 10 évem során a napjaim 90%-át kitölti. Ha a párom olyan kötelező tévénézésre kényszerít, ami nem érdekel, azonnal üzemmódot váltok, és máris fékpontok, kanyarívek és kigyorsítások járnak a fejemben.


Jó dolog ez! Őrizd meg!:)

2010. márc. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!