Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van még valaki olyan típusú...

Van még valaki olyan típusú ember, akinek a folyton jófejkedő, röhögcsélő, meggondolatlan emberek leszívják az energiáját? 23/L

Figyelt kérdés

Alapvetően egy nyugodt lány vagyok. Szeretek nevetni, és a közeli ismerőseimmel, barátaimmal sokat viccelődök, de valamiért buta, hülye vicceken, beszólásokon nem tudok nevetni. Nagyon tudok lelkesedni is, ha olyan dologról van szó, amit fontosnak érzek. Ilyenkor teljesen más vagyok, mint általában, szeretek szervezni, irányítani a dolgokat, mert úgy érzem átlátom őket. Nem beszélek fölöslegesen, előbb gondolkodok, aztán beszélek, és cselekszek, ez az alapvető logikám, feladatok megoldásában is. Most az egyetemen 3-as csoportokban kell dolgoznunk, és két olyan lánnyal kerültem össze, akik teljesen mások mint én, egész nap poénkodnak, egymás viccein röhögnek, olyan témákról beszélnek, amiket én nem érthetek, mert nem voltam jelen az adott helyen. Én próbálok nevetni, azt mutatni, hogy jól érzem magam velük, de egyre nehezebben megy, és úgy érzem megbolondulok. Mostanában inkább csak ülök mellettük, és elfoglalom magam, nincs energiám arra, hogy egész nap nevessek, én nem ilyen vagyok. Úgy érzem nem lehetek önmagam mellettük, nem tudom megmutatni a személyiségem erősségeit, mert amiben jó vagyok, az az ő szemükben semmi, gyengeség.

A feladatnak, amit kaptunk, rögtön nekiestek, nagy lelkesedéssel, engem meg sem kérdeztek, hogy mit szólok hozzá, hogy kéne elkezdeni, stb. Végül az átgondolatlanságuk miatt sokkal többet kellett dolgoznunk, valójában dupla munkát végeztünk. De mivel konfliktuskerülő vagyok általában, a végén már nem szóltam.. Közben próbáltam beleszólni, hogy én nem így csinálnék dolgokat, de az egyik lány szinte személyes támadásnak vette, és végül ráhagytam. Úgy érzem sokkal jobban haladnék egyedül, lennének ötleteim, de ők nem fogadják el, szinte kirekesztve érzem magam. Ez egyre inkább depresszióssá tesz, mert nem szeretem ha ignorálnak, szeretek dolgozni, és ők szinte semmibe vesznek, a csendességem miatt, és azért mert kedves vagyok, úgy érzik, semmibe vehetnek, vagy hogy nem értek a feladathoz. Hogy hozhatnám ezt valahogy a tudomásukra, úgy hogy ne sértődjenek meg? Mivel nem szeretnék egy konfliktusokkal teli csapatban dolgozni még fél évig.. :(


2016. febr. 27. 11:41
 1/7 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy az lenne a normális, hogy a nevető emberek felvidítanak másokat, de velem ez pont fordítva van, frusztrál, lehangol és ezért kicsit furcsának érzem magam..
2016. febr. 27. 11:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is pontosan ilyen vagyok tulajdonságilag, mint te, bár fiúba. Azt tudom javasolni add önmagad, mert ha elnyomod az érzéseid csak nagyobb düh keletkezik benned.
2016. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj, hogy ebben a helyzetben nem tudom hogy adhatnám önmagam. Valamilyen szinten önmagam adom azzal, hogy csak ülök mellettük, és már nem érdekel, mit csinálnak. De másrészt meg úgy érzem, legszívesebben üvöltöznék velük, hogy miért nem hallgatnak meg, de ezt mégsem tehetem..
2016. febr. 27. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor valami módszert kell kifejlesztened arra, hogy ezek a röhögcsélők ne szívják le az energiád. :)
2016. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A másik út, ha elnémulnak. De azt meg csak félelemmel, tekintéllyel lehet elérni. Hogy azt hogy tudnál szerezni náluk, az már megint egy necces kérdés...
2016. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kerüld el őket. Ne is köszönj nekik.
2016. febr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ugyanilyen vagyok. Ha idegesitenek,ahogy az elottem szolo mondta,keruld ki oket,majd lesznek masok az ido elorehaladtaval,akik jobban fognak tisztelni. Ha meg semmibe vesznek,akkor muszaj kiallni magadert,nem mondom hogy legyel veluk paraszt,de oszd ki oket nyugodtan,ezzel megremiszted oket,es nem fognak kocsogoskodni veled.
2016. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!