Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne megpróbálkoznom az orvosi egyetemmel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nna... Annyit azért nem árt tudni rólam, hogy elég hamar tanulok meg mindent, amibe belekezdek(pl a könnyebb biosz tananyagot elég egyszer-kétszer elolvasnom, másnap kapom az 5öst), és úgy érzem, az orvosi lenne igazán az én világom...Nagyon szeretek segiteni(bocsi a hosszú i nincs rajta a bill. zetemen)másoknak, és rendkivüli érdeklődést tanúsitok a biosz, azon belül is embertan illetve a kémia iránt, de anyum még mindig a hajdani irodalomzsenit látja bennem, régen ugyanis nagyon a humántantárgyakra gyúrtam, de mostanában(kb. fél éve) úgy érzem, csakis az orvosin tudnék önmagamra találni... Ez az én kis álmom, amit valóra szeretnék váltani, és ugyan még elég messze van a továbbtanulás, szeretném, ha leirnátok páran, h szerintetek mennyire reménytelen a helyzetem(ugyanis fizikából például nem túl khm...jó a tanárom, kémiából és bioszból eléggé, viszont az irodalomtanárom a fogalmazási készségemet dicséri...a szüleim szerint az irói tehetségemet nem kéne elpazarolnom, de én meg nem szeretnék bölcsészetire járni, meg úgy egyáltalán nem izgat más(persze a jegyeimmel nincs nagy baj), csak az, hogy egyszer bekerüljek az orvosira... Helyesirási gondjaim egyébként tudtommal nincsenek, de a nyelvtant utálom, és az irodalom is csak átlagos mértékben érdekel(ez nálam azt jelenti, hogy szivesen ülök be irodalomra, de nem tudnék egész életemben ezzel foglalkozni.) Szerintetek ha van bennem kellő akaraterő, valamennyi ész..., elhivatottság, kitartás, engedelmesség(ez inkább addig kell, mig tanulok), alázat... akkor van esélyem? Értékelem a humorérzéket, de kérlek titeket, az ilyen "mé'nem tudsz kevesebb hülye szót használni?" "miért vagy te ilyen beképzelt?"-tipusú válaszokiat mellőzzétek... A fent emlitett pozitiv, orvosi szakhoz szerintem eléggé fontos tulajdonságokról meg annyit, hogy: NEM állitom, hogy megvan bennem... NEM hiszem Istennek magam, pláne, hogy nyolcadikos vagyok és nem keresek semmi pénzt egyelőre...(mert azt igy mégis hogyan tenném), és tulajdonképpen még csak egy álmodozó nebuló vagyok...de mégis tudom, hogy mit akarok, és véleményem szerint innen már csak néhány lépés az álmom felé...csak szeretnék véleményeket, hogy mit csináljak? Várjak még a tervezgetéssel, vagy jó, ha van egy célom(jelen esetben egy szinvonalas orvosi egyetem), és ha senkinek nem "ártok" vele, akkor nyugodtan akarjam szép csendben ezt az egészet, és gyúrjak az adott tárgyakra...? Vagy nagyon nem tűnök olyan tipusnak, aki ezzel megbirkózik? Köszönöm előre is a pozitiv, negativ véleményeket egyaránt... Senkinek nem fogok bunkón beválaszolni, mert valamiben nem értünk egyet, csak érdekel, hogy mit tanácsoltok.

2016. febr. 28. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp! En is hasonló beállítottságú vagyok mint te, de engem apám nem engedett 8. Után csak és kizárólag egy közgazdasági suliba... utáltam, pedig én 14 évesen tudtam hogy orvos akarok lenni. Még a gimibe sem engedett, csak a közgáz. Sz.tam a tanulásra lázadoztam, full 3assal nulla tanulással leérettségiztem. Majd megtaláltam életem párját. Dolgoztam, tesco pénztárostól kezdve a titkárnőn át a szakacsig minden voltam. Sehol nem találtam ahelyem. Aztán gyerekeink lettek, majd 26 évesen újra előjött bennem a vágy az önmegvalósításra. Hogy szeretném tudni ki is vagyok én, mert nem egy bolti eladó és nem egy pizzéria szakácsa. Bizony rajöttem hogy még mindig az egészségügy vonz. Mivel a sz.r közgázos érettségimmel esélytelen hogy pályázzak az orvosira, így egy okjs ápoló kepzés mellett döntöttem, az első évet 4,2 átlaggal végeztem! Anatómiából és orvosi latinból 5 lettem! Ott éreztem először hogy igen, ez vagyok én! A gyakorlaton mint egy megszállott imádtam amit csináltam! Elsőévesként vért vettem pedig nem szokták engedni, csak másod évfolyamon! Ha megcsap a klór szag és felveszem a fehér köpenyem érzem hogy élek! Ez vagyok én!! Mennyi mindentől megfosztott apám azzal hogy nem engedte hogy az legyek aki akarok! Látod 14 évesen is ugyanaz akartam lenni, mint ami most vagyok 29 evesen! Imádom amit csinálok! Harjá! Vágj bele!
2016. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem sikerrel járok ha már egyszer az egész fiatalságom erre megy rá :D egyébként meg gratula, nagyon bírom az olyan embereket, akik harcolnak az álmaikért egészen addig, amíg el nem érik őket! Az a gyanúm, hogy anyukám tényleg azt hiszi, hogy mi, orvosira készülők vmi álomvilágban élünk... meg hogy nem számoltam a nehézségekkel és bla bla bla..... Tudom, mire vállalkozom, csak ismerem már magamat...
2016. márc. 1. 15:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondd meg nyíltan nekik hogy már pedig NEM. Ha nem leled abban örömöd, akkor minek csinálni? Csak kín lenne. Mellesleg írni bölcsész diploma nélkül is lehet (nem akarom leszólni azokat a diplomákat, de mit érnek?)
2016. márc. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!