Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amikor az álmunkban meghalunk...

Petra666 kérdése:

Amikor az álmunkban meghalunk miért ébredünk fel?

Figyelt kérdés
Nálatok is ez van. Nem tujduk elképzelni,felfogni a folytatást?

2016. márc. 4. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem halsz meg, csak elkezded. Senki sem csinálta még álmában végig - ill. ha sikerült, akkor valószínűleg tényleg meghalt, de akkor fordítva: alvás közben meghalt, és lehetséges, hogy közben erről is álmodott.
2016. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért mert csak egy álom, de az álom egyszer majd valóra válik .
2016. márc. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1


Marhaság amit mondasz. Ha végigálmodná sem halna meg.

2016. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mert elég ijesztő dolog meghalni és annyira felmegy a pulzus, szívverés stb, hogy felébredsz.
2016. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3, valahogy nem értetted meg, amit mondtam.

Amúgy igaz: azért ébredünk fel, mert ez az álom sokkot okoz, arra pedig mindig felébredünk.

2016. márc. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Angelo84 ***** válasza:

#5.


Nem minden esetben...Nekem pl volt olyan, és legutóbbi ilyen jellegű álmom visszamenőleg, hogy meghaltam ugye álmomban...a történet röviden és tömören annyi volt, hogy egy kisebb óceán melletti városban voltam, és egy baromi nagy, talán 40-50 méteres szökőár zúdult a városra, és szemben álltam a hatalmas vízoszloppal, s láttam ahogy közeledik, és képzeld nem az volt, hogy ráparáztam, hanem megbékéltem az elkövetkezendő dologgal, hagytam hogy rám zúduljon a hatalmas víztömeg, és elsöpörjön...gyakorlatilag az álomban "hirtelen halálom" volt, és ugye felébredtem az ágyamban, és hogy ébredtem? totál kisimultan, higgadtan, semmi erős szívverés, semmi sokkhatás, sőt talán azt is megkockáztatom, hogy kipihent tudatállapotban, nyugodtan...


Kérdező.


Jó eséllyel azért ébredünk fel az álombeli halál következtében, mert az emberi tudat/elme szempontjából a halál egy tudatállapotnak a végét jelenti, és átesel egy másik tudatállapotba...nos pedig az álom egy tudatállapot, amiben ha meghálsz, átesel a másikba...vagyis felébredsz...kérdés, hogy ez tudatállapot-módosulás fennáll e az igazi biológiai halál esetében is.


Mellesleg az a gyanúm, hogy nem feltétlenül ébred fel az adott egyén ilyen esetben...mindig attól függ, hogy miről szól az álom, vagy mit akar "sugallni", mik a befolyásoló tényezők...ha például láttál egy olyan filmet, amiben halál utáni életről van szó olyan formában, hogy a filmbeli történések nagy részben a halál után játszódnak, és ez belefonódik az álmodba, akkor valószínűleg nem ébredsz fel az álombeli halál után, ugyanis az álomban nem a klasszikus halál témája jelenik meg, hiszen a megnézett film nagyban befolyásol, hanem egy "kitalált", amikor a halál gyakorlatilag semmi extra dolog.

2016. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Anonymus (Bence az igazi nevem válasza:
Szerintem azért ébredünk fel, mielőtt meghalnánk, mert számunkra a halál a legrosszabb. Én mondjuk már végigálmondtam mi van a halál után. Én nem félek a haláltól és számomra egyáltalán nem a halál a legrosszabb
2021. jún. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!