Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért ébredünk fel, mikor...

Miért ébredünk fel, mikor álmunkban meghalunk?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 07:38
 1/10 Strigi ***** válasza:
100%
Mert a félelemtől szimpatikus túlsúly lép fel, ami idegi és hormonális alapon is serkentő hatású. Persze a konkrét fiziológiai állapottól is függ, hiszen nem ébredünk fel minden halál-álomnál.
2011. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

minek álmodnád tovább, ha már halott vagy?

egyébként nem mindig ébredsz fel

2011. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Mikor álmodunk, minden valóságosnak tűnik, pont mint az igazi életünk. Ha álmomban meghalok, mindig felébredek, aztán rájövök, hogy az csak egy álom volt. Mi van akkor, ha amit most élünk, az is csak egyfajta álom, és amikor tényleg meghalunk, akkor "felébredünk" és valami magasabb szinten, "okosabban" élünk tovább, és majd abból az életből felébredve szintén, és így tovább...Ezen már sokszor gondolkodtam.
2011. ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nincs mindig így. Tegyük fel kétszer felébredtél, de ez csupán véletlen. Én számtalanszor végigaludtam az álombeli halálom, szóval nem releváns. :) Főleg azért is, mert sokszor álmodsz még azzal, mikor nem is emlékszel rá...
2011. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Én is többször álmodtam már meg a halálom, de nem ébredtem fel azonnal egyszer sem.
2011. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a másodiknak...ha már halott vagy, mit álmodsz tovább? :D
2011. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én azt álmodtam hogy megfulladok, de miután egy perce nem igazán történt semmi rájöttem hogy álmodok...
2011. ápr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hayka01idegen válasza:

láttátok magatok halottan az álmotokban??? mert ez képtelenség énis megnéztem álombeli halálom de hogy holtan fekszem nem láthatom mert felébredek és a 2. ra- ha meghalsz mért látnád tovább az álmot/(másik) mért álmodnád tovább az álmot???

két hozzászolás és telesen ütik egymást.. ezen a kérdésen télleg el lehet gondolkodni :))

2011. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én volt hogy nem ébredtem fel :( konkrétan leragadt a szemem,de az álom nagyon szörnyű volt.
2011. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Üdv,

Bár ez csak feltételezés, de szerintem amikor álmunkban meghalunk, azért ébredünk fel, vagy kerülünk egy másik álomba, mert a halál utáni állapotról nincsenek élményeink. Álmunkban a valóságban megtapasztalt élményeinket éljük át furcsa szövevényként, általában hétköznapi helyszínekkel és szereplőkkel, ám nem hétköznapi cselekménnyel. Így azok, akik nem tapasztalták meg életük során a halál utáni "állapotot" (mint az emberek nagy többsége), az agyuknak nincs megfelelő információja arra, mivel folytatódjon álombeli cselekményünk, ilyenkor vagy felébredünk, vagy egyszerűen belecsöppenünk egy másik cselekménybe (álomba), általában teljesen más helyszínen. Én már nagyon régen ki akartam próbálni, milyen ha a tudatos álomban (amikor tisztában vagyunk vele, hogy álmodunk) szándékosan vetünk véget álombeli életünknek. Ma hajnalban pont egy ilyen álmom volt, és hihetetlen érzés volt, mintegy varázsütésre, mielőtt földet értem volna a zuhanásból, hirtelen filmszakadás történt és egy másik helyen tértem magamhoz. Valóban rendkívüli élmény volt, az emberi agy ismét bebizonyította zsenialitását!

2017. márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!