Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan gyógyuljak meg az...

Hogyan gyógyuljak meg az anorexiából, ha senki sem segít?

Figyelt kérdés
röviden annyi, hogy 4 éve vagyok anorex, a pszichiátrián ahol kezeltek azt mondták hogy nem tudnak meggyógyítani, anyámat annyira kikészíti a téma hogy nem lehet vele erről beszélni. meg akarok gyógyulni mert nagyon sovány vagyok (a BMI szerint) és tudom hogy ebbe bele lehet halni és nem akarok ilyen fiatalon.:( ÖTLET????
2010. ápr. 2. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért nem tudnak a pszichiátrián meggyógítani?
2010. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vedd elő az összes akaratodat és bizzál önmagadban. Mert aki nem akar meggyógyulni az nem is fog soha. Lépésről, lépésre haladj előre, növeld a kaja bevitelt, minden falatnál azt képzeld el ezt a gyógyulásom érdekében teszem.Tűzzél ki egy célt, mérlegeld magad, hacsak egy hónap alatt 2 ilót hízol máris felvillanyoz az eredmény, és csináld tovább. Egyél vitaminokat B6 Supradyn,Vasat. Hidd el sikerülni fog, én nagyon drukkolok neked. Mond meg édesanyádnak segítsen benne, ösztönözzön, ne pedig síránkozzon és kiboruljon.
2010. ápr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

elsőnek: nem tudom. pedig elvileg sz ország legjobbja volt az a doki.

utolsónak: köszi, ezek jó ötletek, DE az a baj, hogy én NEM akarok hízni, magyaul nem akarok megváltozni, de mégis. szóval tudom hogy meg kell változnom, de nem akarom és nem tudom egyedül rávenni magam:( kéne valaki aki segít hogy rá tudjam venni magamat és ne csak féljek a következményeitől de ne tegyek semmit.

2010. ápr. 2. 22:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
egy cipőben evezünk. velem detto ez a helyzet. tudom hogy híznom kellene de egyszerűen nem akarok meghízni. az utóbbi hetekben azonban híztam 3 kilót és tudod hogy? leültem, fogtam a félkiló kenyeret, vajat, mézet és azt mondtam "Kikapcsolod az agyad. Nem gondolkodsz. Megeszed. Szükséged van rá" és mialatt eszem tényleg nem gondolok semmire - csak tömöm magam jó gyorsan. minden nap egyszer csináld meg! működik.
2010. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha az ország legjobbja nem tud meggyógyítani (bár érdemes volna tudni a pontos részleteket), akkor mi így neten keresztül biztosan nem tudunk segíteni...
2010. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hát én anorexiára a füvet tudom javasolni(nem vicc)csak nem szabad túlzásba vinni, egy füves cigi után garantálom, hogy fogsz tudni enni
2010. ápr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Olvasd csak el a 23:03 as válaszát, kövesd a példáját, rá kell szoknod az evésre, hajrá!!!
2010. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

15 évesen egy családtagom elvesztése miatt így büntettem magam. Minden nap csak vizet ittam, és kb. fél kistányérnyi ételt ettem naponta, de olyan is volt, hogy egész nap semmit. Több, mint fél évig ment így. Kórházba kellett szállítani. Ezután úgy tűnt, rendbejövök, de eszembe jutott, mi miatt keveredtem bele, és minden elölről kezdődött. Sajnos nem volt olyan ember, aki vigyázott volna rám, így megint kórház lett a vége. :( Utána az orvosok nem engedtek haza jó sokáig, és csak akkor kerültem ki a kezük alól, amikor tényleg felfogtam, hogy értelmetlen, amit teszek!!! De ez elvett a gyermekkoromból majdnem másfél évet, és ezt az időt sosem kaphatom vissza. :(


A legfontosabb az elhatározás, az akarterő, és a célkitűzés! Apró lépésekben haladj, minden étkezésnél csak egy falattal többet egyél. Keress valami olyan ételt, ami igazán ízlik, és szivesen eszed! Tudom, hogy nehéz, de kitartás! Mindig lebegjen előtted a cél: AZ EGÉSZSÉGES ÉLET! Ha van egy jó barátod, kérd meg, hogy segítsen neked ő. Egyáltalán nem ciki a dolog. Vagy keress valakit, aki tud segíteni, és felügyelni rád.


Remélem tudtam segíteni. Sok sikert! :):)


18L

2010. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

23:09: és utána nem hánytattad meg magad??? hogy bírtad ki? am ez jó módszernek tűnik...csak utána bírjam ki:S


a "füvesnek": igen, erre sajnos már én is gondoltam...de hát nem lehet azt a Spárban megvenni, és nem nagyon járok ilyen körökben.


utolsónak: köszi az ötleteket!:) az a baj, hogy nem tudok minden nap egy kicsivel többet, az az elmúlt 4 évben nem működött. tényleg már csak drasztikus megoldások jöhetnek szóba.

2010. ápr. 3. 22:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Az lenne a legjobb, ha tudnál valakire támaszkodni. Ha lenne valakid, akiért megérné, aki tudna téged biztatni. Vagy egyszerűen csak minden nap leülne veled enni, és beléderőszakolná. :) Az anyukád lenne a legmegfelelőbb. :(

Amúgy hány éves vagy?

2010. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!