Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyűlölöm magamat, semmi...

Gyűlölöm magamat, semmi önbizalmam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyűlölök mindent magamon. A fejem, a bőröm, az alkatom, a belsőm mindent.

A környezetemben mindenki sorra éri el az eredményeket, mindenkit versenyekre küldenek, ott dobogós lesz, nekem még eszem sincs egy nyavalyás versenyhez sem.

Gyűlölöm a lakóhelyem.

Mindenki tök jól el van, sikeres, én meg...tükörbe sem merek nézni, szó szerint.

Rosszul vagyok attól amit látok benne.

Gyűlölöm, hogy szemüveges vagyok, de kontaktlencsém nem lehet, gyűlölöm a bőröm, mert allergiás vagyok 3 éves koromtól, utálom saját magamat.

Infó szakon tanulok, de azt hiszem lassan rá kell döbbennem, hogy hiába érdekel és akarnám csinálni nincs hozzá érzékem.

Igaz barátaim annyira nincsenek, inkább haverjaim vannak akikkel eljárunk bulizni, mert az legalább elfelejteti velem hogy egy csődtömeg vagyok és nagyjából fel tudok velük szabadulni.

Nincs önbizalmam, nem látom semmiben szinte a jót, főleg saját magamban nem, bennem nincs jó, szerintem egy szerencsétlen nyomorult vagyok.

Szokták mondani, hogy ne beszéljek hülyeségeket okos és szép vagyok, de mások az ellentétét állítják, azt, hogy ronda, csődtömeg és inkább ezt hiszem el.

Hiányzik a siker az életemből, és attól félek, hogy ez így is marad, ha kijárom a sulit is, nem fogok munkahelyen sem elérni semmit, sőt sehol sem, pedig nagy terveim vannak.

Eddig hobbim volt a vers, novella és regényvázlat/regény részlet írás is, de már ahhoz sincs kedvem, úgy érzem, hogy hiába szeretem csinálni nincs értelme.

Mit kezdjek magammal, hogy legyen egy kis önbizalmam és legalább tükörbe merjek nézni?

Aki azt írná, hogy menjek pszichológushoz inkább ne írjon semmit.

Köszönöm!

Csak értelmes válaszokat kérek!

/L



2016. márc. 24. 01:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd ha 18 leszel, ez elmúlik. 12 évesen sokan így vannak ezzel.
2016. márc. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
16 vagyok, ne zavarjon.
2016. márc. 24. 13:28
 3/4 A kérdező kommentje:
De oda is írtam, hogy infó szakon tanulok, nem tudok egy 12 éves, hogy tanulhatna szakon, de ha neked Ennyi eszed van akkor inkább ne írtál volna semmit.
2016. márc. 24. 13:29
 4/4 anonim válasza:

Kicsit mintha magam hallanám, leszámítva a lány részét.

Én is ugyan így vagyok éppen akárcsak te hogy a szakmán amin vagy azt tudod hogy nem neked találtál ki/nem akarod (különben is épp tanulod szóval az érzék kialakul).

De a lényeg az ahogy írtad is hogy vannak nagy terveid, szerintem legyenek ezek a célok, a hobbid mint az írást nyugodtan csináld, hiszen az hobbi (az ember csak úgy leköti magát vele) nem kell hogy értelme legyen vagy esetleg valami más hobbit keress ami szintén "alkotás" akárcsak egy novella írás (teszem azt például ha szeretsz rajzolni).

Magadat ne utáld, főleg abban nincs semmi rossz hogy valaki szemüveges manapság már divatból is hordanak.

"Mindenki tök sikeres" hazugság.

Persze hogy csak a rosszat látod ha azt is keresed, de hosszú az élet és nem tudod mit hozhat a jövő. Eléggé tudom hogy érzel.

16/F

2016. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!