Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy 23 éves ember már nem...

Egy 23 éves ember már nem számít fiatalnak?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan lehetőség kerül a szemem elé (pályázatok, felhívások), amibe már nem férek bele a korom miatt. Rohamosan növekszik a számuk, 3-4 éve még szinte alig kellett aggódnom emiatt. Mindig az volt az álmom hogy még fiatalon megvalósítom önmagam, az álmaim, céljaim... nem vagyok már fiatal? Le kell mondanom róla hogy sikerülhet?

2016. márc. 28. 20:20
 1/3 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem vagy "öreg". A huszas éveikben járó emberek affajta fiatal felnőttek. Ekkor derül ki, hogy mire is vagy hivatott igazán. Szóval szerintem nem add fel! Még nagyon is fiatal vagy.
2016. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A"fiatalság"relatív fogalom.

Egy 5 évesnek aggastyán,s egy 40 évesnek pimaszul fiatal vagy.

Mindez lényegtelen.Lényeg az,hogy fiatalnak érzed-e magad.(Én 56 évesen fiatalnak érzem magam.)

2016. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fiatal felnőttnek számít.

Egyébként relatív. Én 25 vagyok, sokan, akiknek ennyi idősen már gyereke van és 18 éves koruk óta dolgoznak, nem tartják magukat (és engem) ennyi idősen fiatalnak. Főleg falun, Szabolcsban, ahol -senkit meg nem sértendő- sok tanulatlan és szűk látókörű ember van. Szüleim ott laknak és amikor megyek hozzájuk, nekem is beszólogatnak, hogy ennyi idősen még tanulok meg hogy már rég házasnak kellene lennem és gyártani a kölyköket. Nem mintha közük lenne hozzá. De ahol hozzám hasonló emberekkel vagyok, pl. az egyetemen, ahol alap hogy valaki huszonévesen még tanul és utazik, keresi a lehetőségeket, ott a huszonéves kor még lazán fiatal. Szóval valamelyest függ ez a felfogás a lakóhelytől, iskolázottságtól és az illető egyén saját élettapasztalatától. Egy olyan ember, aki nem áll meg, mindig keresi a lehetőségeket és kész előrelépni, sokkal inkább fiatalabbnak érzi magát, mint azok, akik idő előtt belefásulnak egy szar munkába és huszonévesen már családos, dolgozó emberként másra sem vágynak, mint hogy leroskadhassanak a tv elé, ők ilyenkor már öregnek érzik magukat.

2016. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!