Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek szerintetek?

Mihez kezdjek szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mihez kezdjek, pedig lassan döntenem kell. 1 hónap múlva érettségizem, nem adtam be a jelentkezésem sehova sem. Az a nagy dilemmám, hogy nem tudom elmenjek-e katonának, vagy tanuljak inkább?


Ha katonának állnék, érettségi után azonnal mennék. A kevés fizetés miatt, és a kalandvágyból adódóan kimennék misszióba. Nagy valószínűséggel ez azzal járna, hogy valamelyik testrészemnek szomorú búcsút intenék, miután leszakadt egy aknától. Ha túlélném, akkor tapasztalattal és jó sok pénzzel élhetnék tovább. Nem akarok fiatalon meghalni, sem pedig nyomorék lenni, szóval ez baromira visszatart.


A másik opció az lenne, hogy egy évet otthon töltök, emelt érettségit csinálok, majd elmegyek pszichológusnak vagy történésznek. A pontszámom meglenne, viszont 19 évesen tudnék csak egyetemre menni. De a majd egy évtizedes tanulás pedig eléggé uncsinak tűnik a katonáskodással szemben.


Számomra ez olyan, mintha az egyik opció kiütné a másikat. Szerintetek?



2016. márc. 29. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát eléggé különböző irányultságok ezek,azt meg kell hagyni.

Érdekes.


Itt csak te tudsz dönteni magadnak megfelelően.

A tudásszomj erősebb vagy a kalandvágy?


Ha én lennék ilyen helyzetben,akkor én a pszichológiát választanám.

2016. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát ez az én véleményem: Én lány léttemre szerettem volna katonának állni, viszont nekem nem volt rá lehetőségem. Én a helyedben elmennék, jó célt szolgálnál vele és persze jó pénzt is keresnél. Érdekes gondolkodású fiatal vagy! Miért kell egyből a legrosszabra gondolni?? Itt értem a testrészedet....
2016. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A pszichológiát választottam. Elgondolkoztam egy kicsit és rájöttem, hogy nincs értelme katonának mennem. A legrosszabb az, ha valakit halálra kínoznak. A leszakadó végtagok, sérülések a mai modern hadviselésben a katonaélet velejárói.


Jó célt nem szolgálhatok, elvégre a háborúban nincsenek jófiúk, mindenki egyaránt rossz. Mindegy milyen ország katonája vagyok, ugyanúgy másokat kell megölnöm, csak mert a politikusok érdekellentétei ehhez vezetnek. Ha missziókról van szó - pl. Afganisztán -, nem az én dolgom, hogy fellendítsem az USA gazdaságát.


Azért köszönöm, hogy megosztottad a véleményed.

2016. márc. 31. 13:08
 4/4 anonim válasza:

Helyes döntést hoztál.

Ha ez megnyugtat, én is most megyek majd emelt érettségizni, utána pedig egyetemre, ha felvesznek persze.

Azért azt ajánlom, hogy ne csak tanulással töltsd a "potya" egy éved, hanem dolgozz is valamit, hiszen a tapasztalat a legnagyobb érték.


Sok sikert!


19/L

2016. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!