Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is elbizonytalanodott már...

Más is elbizonytalanodott már így a céljait illetően?

Figyelt kérdés

Második éve járok egyetemre, középiskolás korom óta műszaki beállítottságú vagyok, ezért eléggé egyértelmű volt, hogy milyen szakra jelentkezem. Az elmúlt hónapokban azonban egyre jobban elment a kedvem a tanulástól, úgy érzem nem ezt a szakot kellett volna választanom, nem értem miért változtam meg így hirtelenjében.

A logikus lépés ilyenkor ugye a váltás lenne, de szüleimnek nem „merem” megemlíteni ezt a dolgot, mert tudom, h mennyi áldozatot hoznak azért, hogy én egyetemre járhassak, és azt szeretnék, ha minél hamarabb végeznék és végre én is hozzátudnék adni egy kis pénzt a családi kasszához.

A csoporttársaimnak beszéltem már erről a dologról, de ők jól érzik magukat ezen a szakon, egyiküknek sincs kétsége, nekem viszont annál inkább. Sokszor elgondolkozom rajta, h lehet hatalmas hibát követek el így, h olyan munkát akarok magamnak a következő 20-30 évre, amit lehet nem is fogok élvezni.

Esetleg valaki járt már ebben a helyzetben?


2010. ápr. 5. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben én is voltam már! Igaz nekem ugyan ez középiskolában jött elő, hogy nagyon rosszul választottam (szakmát tanultam)! Csak nekem már nem lehet lépnem mert ha váltok "bukok" egy évet! Igy kitanultam a szakmát és most érettségin vagyok!

Szerintem nagyon fontos az az ember életében, hogy minek tanul, hiszen azt "kell" egész életedben csinálnod!

Én ugy gondolom ezt az évet már csináld meg és ha tényleg rosszul érzed magad ebben a dologban akkor válts! Igaz nem tudom, hogy megy ez az egyetemeken, de biztos lehet váltani!

Ez fontos döntés!:)

2010. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is épp most fogok egyetemet váltani. Szerintem addig válts, amíg nem késő! Most még megtehetjük, később már nem, vagy csak nagyon nehezen! Jól gondold át, mi érdekel, milyen munkát szeretnél végezni az elkövetkezendő éveiben, szerintem a szüleidnek is a Te jövőd a legfontosabb, és nem az, hogy 1-2-3 évvel korábban már hozzá tudj járulni a családi kasszához!
2010. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Saját magam nevében nem tudok beszélni de a bátyám is így járt. Ő gépészmérnöknek tanult és ő is olyan 2 év után mondta nekem, hogy már nem is érdekli ez a szak. Aztán végülis a család úgy döntött, hogy nem hagyja ott a sulit mert 2 évet nem dobnak ki az ablakon. Bátyám elvégezte a szakot és 1 évig dolgozott is ebben. Most jelenleg jogásznak tanul a Miskolci Egyetemen és nagyon imádja. Habár fizetősön van mert ez már a másoddiplomája de a szüleimmel felesben fizetik a tandíjat. Majdnem kitűnő tanuló! :)

Szóval én azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd ott. Végezd el és utána még rengeteg időd lesz tanulni.

Hisz jó pap, holtig tanul! :)

Nem kell félni, hogy elrontod az életed mert az, hogy lesz egy szakmád még nem elrontás.

Remélem sikerült egy kicsit felvidítanom téged! :)

2010. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg 18:12-nek, hasonló következtetésre jutottam én is, most már hülyeség lenne otthagynom ezt a szakot, főleg, h már szakirányt is választottam és egy szigorlatot is letudtam már. Azért jó látni, h soha nem késő váltani (lásd a testvéred) és ez picit megnyugtat :)
2010. ápr. 5. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!