Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Havaseső kérdése:

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy pszichológushoz szeretnék járni?

Figyelt kérdés

Félek, hogy hülyének néznek, elkezdenek kérdezősködni, de nem akarok beszélni a bajomról senkinek, csakis egy szakemberrel legelőször.

Az a baj, hogy biztos nagyon aggódnánk is. Először tisztázni akarom magammal a helyzetet.

Köszi a válaszokat.



2016. ápr. 26. 19:18
 1/8 anonim válasza:
Szerintem egyszerűen mondd meg nekik h szeretnéd ha egy szakember adna neked tanácsot ha kérdezzősködnek mondd meg h ez nem szeretném veletek megosztani és mondd meg nekik h ne aggodjanak érted ugyanis semmi olyan probléma nincs egyszerűen csak állh eléjük és mondd meg h mit szeretnél! Megkérdezzhetem hogy hány éves vagy ? :)
2016. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem derül ki a kérdésedből, hogy hány éves vagy, pedig fontos lenne abból a szempontból, hogy miért is akarasz/kell szólni a szüleidnek. Ha iskoláskorú vagy, akkor keresd fel az iskolapszichológust, vagy ha nincs iskolapszichológus / idősebb vagy, akkor a házi orvosoddal beszélj először arról, hogy milyen ingyenes lehetőségeid vannak. Egyedül is mehetsz pszichológushoz, nem kell hozzá a szüleid engedélye, és ha ingyen veszed igénybe a szakembert, akkor a szüleidtől pénzt sem kell kérned, tehát jó esetben ráérsz később beszélni velük erről.
2016. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
16 vagyok. amúgy köszönöm.
2016. ápr. 26. 19:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon félek bárkivel is beszélni róla, mert lehet, hogy átmeneti hülyeség, de már fél éve legalább foglalkoztat a dolog, és félek, hogy depressziós leszek/vagyok tőle, esetleg megbolondulok.
2016. ápr. 26. 19:59
 5/8 homo ludensz ***** válasza:
A megbolondulást azért nem adják oly könnyen de ha szorongsz és ez az alvásban vagy a tanulásban problémát okoz akkor szakemberhez kell valóban fordulnod. Depressziót sem mindenki kap aki szorong csak ha komoly önértékelési problémái vannak huzamosabb ideig.Mástól is de én erre gondoltam. Aki meg hülyének néz azzal nem érdemes foglalkozni mert tájékozatlan és igen csak sekélyes gondolkodású.
2016. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha átmeneti hülyeség, ha komolyabb probléma, nem számít. A lényeg az, hogy téged ez zavar, akadályoz, és nagyon foglalkoztat. Sosem ciki segítséget kérni, vagy valakihez fordulni a problémáddal.
2016. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szia ha gondolod írj privátba szerintem lehetséges hogy az is egy kicsit segít ha egy idegennek mondod el. Ne haragudj meg most nem a szakemberről akarlak lebeszélni csak ha van kedved egy idegennel beszélgetni akkor itt vagyok én.
2016. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elösszőr nem kéne rögtön pszichológushoz fordulnod ha nem tudsz megnyílni könnyed miből gondolod hogy neki majd könnyebben fogsz?.Értem én ,hogy ő akkor is egy pszichológus aki ért hozzá. De azt javaslom neked hogy keress fel inkább online pszichológust. Végül is két legyet ütnél egycsapásra szüleidnek nem kéne magyarázkodnod és lehet hogy még a problémádra is találnál megoldást!Remélem tudtam segíteni! Mindenesetre jelezd , hogy mi lett a vége!
2016. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!