Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy újra pszicholó...

Elmondjam, hogy újra pszichológushoz szeretnék járni?

Figyelt kérdés

Másfél éve jártam pszichológushoz, de valamiért megszakadt a dolog.

Viszont most úgy érzem, hogy szükségem lenne rá megint... Vagyis ezt eddig is éreztem, csak anya hülyeségnek gondolta, nem hisz ebben, szerinte pénzkidobás, bár én úgy éreztem, hogy segített. Aztán egy alkalmat anya lemondott és utána nem is mentem többet.

Elmondjam itthon, hogy újra járni szeretnék?

Mert végső esetben kérnék apától pénzt rá (elváltak), szóval megoldanám máshogy. Viszont a pszichológusom ismeri mamáékat, anya egyik közeli barátnőjét és még gondolom másokat is, akiket mi, így nem szeretném, hogy esetleg valaki mástól tudja meg anya. Tudom, hogy erre pici az esély, de abból nagy balhé lenne szerintem itthon, jönne azzal, hogy lejáratom.

De ha meg elmondom, félek, hogy kigúnyol megint, mint akkor...

18L


2015. nov. 15. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
inkább szólj, de anyád miatt sajnállak egyszerű teremtés lehet, ha ezért gúnyol...
2015. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elviekben mégha ismerős is a pszichológus, törvény véd téged attól, hogy ő másnak bárhol is elmondja hogy jársz hozzá. Más kérdés, ha egy kicsi településen élsz és látják hová mész, hamar szárnyra kel a pletyó.

Én pszich szakra járok és jártam is psz-nál többször mikor úgy éreztem, tesóm jelenleg jár már vagy fél éve, de anyukám nem tudja, mert ő nagyon másként ítéli meg ezt az egészet illetve személyes sértésnek vélné hogy nekünk erre szükségünk van..

Otthon laksz? Nyilván úgy még nehezebb titkolózni, de ha úgy érzed anyukádban sincs ehhez érzelmi intelligencia, sztm 18 évesen már belefér, hogy ne tudjon róla. Attól függ mennyire szeretnéd a bizalmadba fogadni.

2015. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem kisváros, csak a pszichológusom hasonló korú mamámmal, vannak közös ismerőseik, stbstb.

Anya meg nem hisz abban, hogy ez segítene, meg szerinte nincsenek gondjaim, hiszen mindenem megvan.

2015. nov. 15. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
ha elsőre nem csináltad végig most se fogod
2015. nov. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5-ös mi vagy te jós? Bízd rá, majd a kérdező tudja mit akar, ne te mondd meg!
2015. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem adhat ki rólad információt. Tőle biztosan nem tudja meg. Ha anyukád ellenzi, és gúnyol, akkor inkább ne mondd el neki.
2015. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a pénz miatt nem támogatja anyukád. Egy alkalom 8-10 ezer forint, ha nem több.
2015. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

- 18 éves vagy, nem vagy köteles ilyesmit megosztani a szüleiddel, ha fiatalabb lennél, akkor is nyugodtan megtarthatnád magadnak ezt az információt

- elvileg a pszichológusod még csak nem is fogadhatna téged (az etikai kódex tiltja!), hogyha ilyen ismerősi szálak kötnek titeket össze, de ezt inkább hagyjuk...

- a pszichológusodnak tilos elmondania bárkinek is, hogy te hozzá jársz. (bár ha nem zavarja, hogy kettős kapcsolat van közted és közte, lásd előző gondolatjel, akkor lehet, hogy erre az etikai előírásra is szarik)

- elvileg van lehetőség ingyenesen is pszichológushoz járni, nézz utána, kérdezd a házi orvosodat

2015. nov. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mégcsak beutaló se kell, a házidoki is megkerülhető, minden rendelőintézetben lennie kell pszichológusnak is, akihez ingyenesen lehet árni. Más kérdés, hogy ők igen túlterheltek, elképzelhető h több hetet-hónapot kell várni a sorodra (itt Bp-n ez a jellemző), ha addig jól elvagy, lehet h érdemes bejelentkezni és kivárni.

De egyébként szerintem se mond el. Anyukád biztos h nem változott ezügyben, az ő korosztályukban az aki pszichológushoz jár, vmiféle kettyent/őrült, az ő generációjuk inkább tűr, nyel, frusztrált de tuti igénybe nem venné (mármint az átlag). Szóval sztm jobban jársz ha nem mondod el, hogyan is hihetnél a gyógyulásban ha ő folyton gúnyolódna, elbizonytalanítana h egyáltalán kelle ez, minek ez neked, stb.

2015. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!