Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Álmában más is sokkal erősebb...

Álmában más is sokkal erősebb érzelmeket él át?

Figyelt kérdés

Én ezt elég sokszor tapasztaltam, főleg félálom, és álom határán, szoktak jönni olyan érzelmi hullámok, hogy szinte belerendülök. Pár példa:

Amikor a nagymamám meghalt, persze szomorú voltam, de nem sírtam el magam, csak majdnem. Aztán jópár napra rá, amikor álom és félálom határán felsejlett előttem a nagymamám, a kert, a ház, a múlt, hirtelen felébredtem, és úgy szakadt ki belőlem a zokogás, hogy háromnegyed órán keresztül abba se tudtam hagyni...

Előfordult már az is, talán nem is egyszer, hogy álmomban estem szerelembe... Vagyis, pont arról a személyről álmodtam, akivel előtte nem is voltam olyan jó viszonyba, csak néha beszélgettünk, de álmomban DURR összejöttünk, beleszerettem, és az érzést a valóságba is tovább vittem...

Harmadik példa, a HARAG, amikor kedvenc csapatom vereséget szenvedett egy bajnokságban, ébren le tudtam kűzdeni a dolgot, de álom és félálom határán, folyon előjött a meccs eredménye, meg-megébredtem belőle, és olyan határtalanul ideges lettem, hogy széttéptem a takaróm gombjait, és vissza se tudtam már aludni... Tehát, ezek az érzelmi kitörések csak nekem vannak álmaimba (és félálmaimba), vagy másnak is?



2016. máj. 8. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálad vannak csak szerintem. Logikusnak az tűnne, hogy azért vannak ilyenek, mert a valóságban túlzottan elfojtod az érzelmeid.
2016. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Régebben volt ez jellemző rám, akkor ébrenlétben is némileg erősebb érzelemvilágom volt. Mára lecsillapodtam, így álmaimban is tompábban élem át a dolgokat.

Így ma már a negatív jellegű álmok sem kimondottan rémálmok.

2016. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyszer azt álmodtam hogy megharapott egy kutya. Olyan érzés volt mintha tényleg megharapott volna.

Kisebb koromban mindig azt álmodtam hogy zuhanok egy lépcsőn, még az érzést is átéltem álmomban. Nyáron felujítottunk, az ács rosszul csinalta meg a lépcsőt és eldőltem vele kétszer is. Olyan érzés volt mint az álmomban. És ezt az érzést most is újra és újra átélem az almomban.

2016. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!