Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetne több kitartásom,...

Hogy lehetne több kitartásom, akaraterőm?

Figyelt kérdés

11. Osztályos vagyok, szakközép iskolába járok, eddig se voltam jó tanuló, de most így év vége fele bukás veszélyben vagyok több tantárgyból is, mindig elhatározom, hogy kijavítom, de egyszerűen nemtudok leülni tanulni. Ha elkezdek tanulni nem bírok az adott tantárgyra rendesen koncentrálni, mindig valami egészen más jár a fejemben közben.

Pedig muszáj lenne megcsinálnom az érettségit, nem szeretném egy szakmunkás vizsgával beérni.

Hogy tudnám összeszedni magam a tanulás terén, valami ötlet?


2016. máj. 22. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már minden kötél szakad, nekem a következők szoktak beválni (ugyanaz van velem is, mint veled, mármint ennek a tulajdonságnak a terén :))


Egyszerűen csak gondolj bele, hogy mit nem akarsz, esetleg mitől félsz és abba, hogy mit szeretnél, mi tenne boldoggá.


Gondolom, szeretnél egy jó munkát, szépen megélni,biztonságban tudni magad, később a családod.

Rakj ki az íróasztalod fölé vagy bárhol ahol tanulsz egy képet egy szép otthonról, családról, helyekről, ahova el akarsz majd jutni, dolgokról, amiket szeretnél egyszer megvenni, stb...


Nekem ez is elég, de ha gondolod, kirakhatod ezek ellentettjét is a jó dolgok mellé. Tehát, elrettentő dolgokat (bár én ezeket nem szoktam, mert ezek lehangolnak :D engem jobban motivál az, hogy mit akarok).


Nem tudom, melyik tantárgyakból állsz rosszul. Én személy szerint matekból vagyok szar :D Azt max. akkor tanulom, ha valaki segít, mert akkor egy kicsit legalább tudom élvezni.


De mondjuk, ha nyelvből, vagy töriből állasz rosszul, akkor kicsit könnyebb szórakoztatóbbá tenni. Mondjuk nézz filmet feliratosan, vagy töriből van egy csomó olyan dokumentumfilm, amit még jó is nézni.


Tehát a lényeg, hogy ne szárazon próbálj meg tanulni, hanem már ha muszáj, akkor már élvezd is egy kicsit :D

2016. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lemaradt:


Vagy csak simán gondolj bele: most egy kicsit szenvedsz, de ha minden jól megy, utána jó lesz :)

Inkább most szenvedj a tanulással, de biztosítsd be magadnak, hogy később azt csinálhass, amit szeretnél.


Szóval kicsit koncentrálj a jövőre, ne a mának élős cucc legyen benned.


Sok szerencsét - és gondolj arra, hogy nem vagy egyedül ezzel :D

2016. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. :)
2016. máj. 22. 20:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Például azt amire nem tudsz odafigyelni, érdekesebbé teheted azzal, hogy valahogy összekötöd azzal, ami érdekel. Én sok-sok éve például elektrotechnikából bukdácsoltam, képtelen voltam tanulni rá.

Majd írtam egy programot, ami a számításokból kérdez és ellenőrzi az eredményt, ám ahhoz hogy megírjam a programot, használnom kellett ezeket a számításokat. Elég hamar felhozott, ez a kis trükk. - Persze nem vagyunk egyformák.


Egyébként a nyolcszoros memória bajnok, hozzád hasonlóan azzal küzdött, hogy kissé elkalandozott a figyelme. Az ő könyvét érdemes lenne elolvasnod : Dominic O’Brien: A sikeres vizsgázás titkai.

2016. máj. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!