Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyek laza és beszédes?

Hogy legyek laza és beszédes?

Figyelt kérdés

Régen olyan egyszerű volt...persze nagyobb társaságban sosem voltam beszédes de a saját kis baráti köreimben(iskolában és azon kívül) be nem állt a szám ha azzal a néhány emberrel voltam.

Viszont ahogy véget ért az általános és gimibe kerültem ez megváltozott, egyszerűen nem tudok megnyílni pedig már majdnem 2 éve vagyok ott.

Feszült vagyok, olyan laza akarok lenni,mint a többiek, de nem megy.Tudom hogy nem szabad erőletetni mert az érződik de nem tudok mit tenni.Ezért nem nagyon barátkoznak velem mert sokszor van feszült csönd amikor valakivel beszélek, nem tudok mit mondani és ezt nem nagyon szeretik az emberek.

Kedves de távolságtartó vagyok pedig laza akarok lenni, poénkodni a többiekkel mint ők egymással, de nem megy, olyan béna vagyok:(

Mit tegyek? Hogy szerezzem vissza a régi önmagam? Mert ha már egyszer évekkel ezelőtt képes voltam laza és poénos lenni akkor biztos nem vagyok teljesen reménytelen eset:D

Egyébként ha interneten ismerek meg valakit akkor ki nem találnák hogy a valóságban nem vagyok beszédes, írni rengeteget tudok.Akármiről.Sőt, könyvet is írok:D

16/l



2016. máj. 27. 19:36
 1/6 anonim válasza:
100%
Igen ez egy nehéz téma meg tudlak érteni én az általánosba voltam ilyen de most hogy átkerültem gimibe már más lett rájöttem hogy nem csak egy emberrel kell dumalni hanem legyél mindenkivel joba vagy beszélges veluk olyan témáról amit ők szeretnek meg igazából nem kell ezen idegeskedni bróbálj meg velük úgy beszélni mintha a szűk baráti köröd lenne remélem tudtam pár tippet adni
2016. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom majd de az az igazság hogy eddig is ilyesmivel próbálkoztam és nem igazán jött be><
2016. máj. 29. 10:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lazának lenni. Csak úgy magadat adni. Ehhez elengedhetetlen, hogy azok az emberek valamennyire érdekeljenek. Én pl. ha egy rakás idegennel ülök egy asztalnál, hajlamos vagyok a legcsendesebbet bevonni a beszélgetésbe, hozzá fordulok. De ha a többiek beszélnek, abból is mindig érdekel valami és belekérdezek, mesélek magamról is. Én talán egy kicsit sokat is pofázok, mert egyedül élek, és nincs kihez szólni. Esetleg első körben kérdezz tőlük, és jegyezd meg, amit mondtak. Mit tudom én, mentek és arra megy egy macska, megkérdezed, van-e állata, aztán mikor egy hét múlva megint dumáltok és megfagy a levegő, megkérdezheted, hogy van a macska. Nem kell mindig poént lökni.
2016. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hú, köszi ez tetszik:D
2016. máj. 29. 12:37
 5/6 anonim válasza:
52%
Légy olyan mint voltál.
2016. jún. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Volt olyan korszak, mikor stresszeltél valami miatt vagy éreztél valami feszültséget mert én emiatt lettem ilyen úgy mint te (szüleimmel főleg)
2019. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!