Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet megismerni...

Hogyan lehet megismerni önmagunkat?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvasom, hogy "meg kell ismernünk magunkat ahhoz, hogy..." Magunkban el kell gondolkozni, megismerni magunkat, stb. De bennem mindig felmerül a kérdés, hogy hogy lehet magunkat megismerni? Különböző módszerek vannak rá? Ha igen, mik? Nekem tényleg nem mond sokat, hogy ismerni kell önmagunkat. Oké, de hogy? Miből lehet megállapítani, hogy ismerem önmagamat?
2016. jún. 27. 22:23
 1/3 Formone válasza:
Ha ismerni fogod önmagadat azt tudni fogod. Van az a mondás, hogy a jó pap holtig tanul, ezt az életnek szinte midnen területére igaznak tartom, mint ahogy erre is, először is az a könyv ami tényleg önismeretet tanít, az nagyon ritka, de azért akad, és engem is nagyon sok dologban előre vitt CSernus Imre - A Nő c. könyve illetve A Férfi is nagyon jó szerintem, de arról még nemtudok véleményt alkotni mert még nem olvastam végig. A szituációk amit az élet eléd rak szintén jelentősek lehetnek, de ami szerintem nagyon fontos még ezek mellett az az, hogy az érzelmeidet mindig éld meg tisztán és hogy álj ki magadért. Az elején nagy bátorság kell hozzá, de ha belejössz akkor egyre jobban fogod érezni magad az élet minden területén, mivel tudod hogy hiteles vagy magaddal szemben, de nem gondolom, hogy ez ilyen egzakt lenne, ezért idő és tapasztalat hijján semmit nem érsz ezekkel, és türelmesnek kell lenned, mert eljön az idelye mindennek, nem kell siettetni, hisz attól még nem lesz meg gyorsabban. Ha rám halgatsz akkor az első dolog amit teszel az az hogy elolvasod a könyvet amit írtam, mert az segíthet szerintem a legtöbbet mivel az komplexen leírja az alapot amire építheted a tudásod.
2016. júl. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 11. 15:08
 3/3 zyprexaaa válasza:
Mit akarsz tudni magadról? Mert egy csomó mindet biztosan tudsz.Ha lélektani tipusokat keresel akkor küldök egyet.Ez nem a Nőklapja féle teszt,ez jó,de keresgélhetsz még az emberi psychéről. t [link]
2016. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!