Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt már veletek hasonló?

Volt már veletek hasonló?

Figyelt kérdés
Nem régiben érettségiztem a középsuliban pontosabban 2 éve, és amikor be kellett adni a papírokat akkor egyszer televíziós műsorgyártóra másszor pedig rendszergazda szakra adtam be. Nagy vágyam hogy operatőr legyek, de az infó is nagyon érdekel, de az utóbbira sikerült a felvétel így 2 év után mostanra lett egy rendszergazda képzettségem. Az iskola papíron jól felkészített bennünket, de valójában a tanárok alul képzettség miatt illetve jó szaktanár, és a képzés kiforratlansága hiánya miatt nagyon kevés a szakmai tudással végeztem/végeztük el a sulit. Februárban továbbtanulás céljából újra beadtam televíziós műsorkésszító felsőfokú szóképzésre a továbbtanulási szándékomat. De most úgy érzem ha az infó vonalt vinném tovább akkor jobb lenne illetve szüleim szerint is. És érdekel a programozás ami az én és szüleim véleménye szerint is anyagi okokból jobban megérné, mint kamerázni, de nagy vágyam hogy operatőr legyek (emellett szeretek fotózni is), és lelkesedésem még mindig kitart, és azt is elszeretném végezni majd valamikor, pírt szeretnék róla. De nem tudom, hogy a kettő, hogy lenne össze egyeztettető az életben mert mind a kettő szakmát fontosnak tartom, a programozásnak is meg vannak a maga szépségei, és a kamerázásnak is, bár időközönként feltör bennem, hogy most infós szeretnék jobban lenni azután lecsillapodik, majd feltör bennem az, hogy operatőr szeretnék lenni jobban, és néha ez néha az. Az igazság az , hogy az operatöréség lehet nagyobb kihívás lenne, mert nehéz bekerülni, illetve már nyalás alapon megy, hogy valakinek a valakije, illetve lehet nem fizetne jól. De viszont, most már kevesebb a jól képzett szakember a különböző filmes szakirányokban, mert Magyarország olcsó a külföldi filmesek számára és így több film itt készül. Viszont az infóba meg még nagyobb a hiány és még több szakember kell, illetve lenne kedvem csinálni a programozás különböző platformokra fejleszteni stb. Csak nem tudom ezt a két dolgod hogy tudnám összehozni, hogy ebbe a szakmába és abba a szakmába is tudjak dolgozni. Vagy hogy jól összeférne a két dolog egymás mellett. Esetleg valakinek van olyan ismerőse aki ebbe a szakirányba illetve abba a szakirányba is dolgozik? Jól jönnének a tapasztalatok, vélemények.

2016. júl. 9. 01:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Infó vagy programozás. Egyértelmű, ez nem is kérdés. Ráadásul még szórakoztatóbb is, mint operatőrködni.
2016. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva látom: ha valakit az operatőr szakma érdekli jobban, arra vágyik, akkor azt kell forszírozni (de csúnya szó), hogy sikerüljön. Nem csak a pénzt kell nézni, persze ha a világhíressé vált operatőreinkre gondolok, akkor még az is megfordulhat az ember fejében, hogy híres lesz, fennmarad a neve. Persze el kell gondolkodni azon is, hogy először, hosszú évekig csak segédoperatőr lesz az illető, hogy egy jelenetet 50-szer kell felvenni, hogy lehet, a rendező rigolyás stb., stb., vagy rigolyásak a színészek... De akkor is az operatőr mellett lennék, ha az érdekelne.
2016. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne ha mind a kettővel ugyan úgy tudnék dolgozni. Jó lenne, ha valahogy össze lehetne egyeztetni a két szakmát :D Mondjuk lehetne kamerákat fejleszteni szoftverszinten. Vagy akár megmaradhatna hobbiként a kamerázás csak akkor kis reklámfilmeket kameráznék, mert ott is hasonló nagy kamerákkal illetve világítással dolgoznak, és az csak pár napig tart. Akár esetleg aegy nagyobb média ügynökséget is lehetne létrehozni ahol fotózást kisfilmeket reklámfilmeket spotokat weboldalakt alkalmazásokat fejlesztenénk.
2016. júl. 10. 09:46
 4/5 anonim ***** válasza:

mióta a digitális fényképezőgépek és videókamerák elterjedtek, azóta szinte szó szerint mindenki fotózni és videózni akar. kb. Dunát lehet rekeszteni azokból a lelkes ifjakból, akik akár ingyen is bármit elvállalnak, csak hogy elmondhassák, hogy ők profi fotósok/filmesek. ettől nagyon szépen felhígult a fotós szakma és mivel egyre több fotós kezd a videózás felé mozdulni, a filmes szakmára is ugyanez a sors vár - ha még nem érte volna esetleg el.


van, akinek sikerül megélnie fotózásból/filmezésből is, de egyre kevesebben vannak és egyre nehezebb dolguk van. szinte mindenki egymás alá ígérget és áron alul vállalja el a munkákat csak hogy az övé legyen, ne másé. messze nem olyan jó megélhetés. ahol pedig valóban komoly pénzek vannak, mint például a film és reklámiparban, különösen a nemzetközi produkcióknál, ott pláne sokan próbálkoznak még a legjobbak közül is és mivel ez pláne szűk kör, így méginkább számítanak a tudás és az elért eredmények mellett a kapcsolatok is.


az informatika ezzel szemben valóban hiányszakma - főleg a magasabb szinteken és komolyabb specializációkkal, ahol még akár Magyarországon is el lehet érni jobb fizetéseket, mert a szakértelmet hajlandók jobban megfizetni, külföldön meg szinte korlátlanok a lehetőségek, ha sikerül elég értékes tudásra szert tenned - aminek egy jelentős részét akár autodidakta módon is elasjátíthatod, kellő kitartással, érdeklődéssel és tanulással.


szerintem mindenképpen érdemesebb az informatikát választanod, mert akár már rövid távon is sokal jobb esélyed van jól megélni belőle. a fotózást, videózást meg mellette csinálhatod hobbi szinten és minél jobban keresel az informatikával, annál többet tudsz költeni a hobbidra, akár újabb eszközökről van szó, akár a használatuk elsajátításáról és a fotós/videós tudásod fejlesztéséről. ha pedig van egy jól fizető informatikus állásod, akkor nem kényszerülsz rá, hogy bármilyen munkát aprópénzekért is elvállalj, csak hogy megélj valamiből. megteheted, hogy csak azt vállald el, amit rendesen meg is fizetnek és számodra is van értelme. így egy idő után, ha elég jó vagy, akár át is térhetsz a fotózásra/videózásra, ha sikerül annyira jól keresni vele. ha meg mégsem működik a dolog üzletileg, akkor sem kell félned, mert továbbra is maradhatsz az informatikánál.


a két területet nem könnyű összekötnöd, de ha az informatikában sikerül a képfeldolgozás, kamera vezérlések és hasonló területek felé mozdulnod, akkor akár ezzel is foglalkozhatsz - persze ehhez nem árt alaposan megismerned a piacot és annak igényeit, mert itthon nem biztos, hogy ez annyira kifizetődő terület, a fényképezőgép és kameragyártókhoz betörni meg nem biztos, hogy könnyű - de még mindig könnyebb lehet, mint fotózásból/videózásból megélni.


bármelyiket választod is, mindenképpen tanulj nyelveket. ne csak az angolt, mert az ma már szükséges, de nem elégséges. mellette valamilyen egyéb, lehetőleg minél ritkább (ázsiai, arab, skandináv, orosz, stb) nyelvet is tanulj. ha ennyire a kamerák és informatika ötvözésével akarsz foglalkozni, akkor a japán elég hasznos lehet, mivel a legtöbb kamera fejlesztés és programozás arrafelé történik, ha beszéled a nyelvüket, akkor infót is könnyebben szerezhetsz a rendszerek működéséről és az elhelyezkedési esélyeid is megugrhatanak a kameragyártóknál (de szinte bárhol máshol is)...

2016. júl. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen igen még a kamera fejlesztést vettem volna még fontolóra, mert a red, ami egy nagy kamera gyártó az oldalán mindig, hirdeti, hogy lehet fejleszteni szóval az is ígéretes lehet :D
2016. júl. 11. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!