Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen az ideális pszichológus...

Milyen az ideális pszichológus? Valóban csak érzelmileg stabil ember menjen annak tanulni, mert olyat is olvastam, hogy azokból lehet igazán jó pszichológus, akik hasonló dolgokon mentek végig mint, amin a páciensei?

Figyelt kérdés

Persze nem árt,ha ebből az érzelmi krízisből már kijött az illető,mert gondolom,akkor ő sem adhat megfontolt tanácsokat,és nem lehet hiteles szakember. Érdekelne a pszichológia,de nekem is vannak gondjaim,pontosabban,éppen ezért érdekel... Na ezt jól elmagyaráztam,bocsi.Szerintetek,így menjek annak tanulni vagy ne?

Köszönöm előre is!


2016. jan. 12. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csak érzelmileg stabilnak kell lennie, hanem jó ítélőképességűnek is. Jó, ha képes alkalmazkodni, hogy hatékonyan felvegye a kommunikációt a pácienssel, helyesen megítélnie, hogy milyen állapotban van a páciens, és meggyőzőnek lennie, hogy kilendítse a beteget a kínzó lelkiállapotból. Tisztában kell lennie a jó és a rossz fogalmával. Illetve nagy előny az is, ha már túllépet az elméjén, és nem "csak" szakember.


"Az elme komplexitásainak tanulmányozása jó pszichológussá tehet, ám nem segít túllépni az elmén, ahogy az őrültség tanulmányozása sem elegendő az épelméjűség megteremtéséhez."


Eckhart Tolle


Nem vagyok pszichológus, ez csak egy elképzelés a részemről.

2016. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Én is érdeklődtem a pszichológia iránt, azért mert érdekelt a magam és mások gondolatai, és a gondolkodásunk működése. Szerintem ez is egyfajta fejlődési folyamat része. Ami a lényeg, hogy nem is olyan régen jártam pszichológushoz is, és megkérdeztem, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki jó pszichológus legyen. Azt válaszolta, hogy türelmesnek, empatikusnak, lelkileg kiegyensúlyozottnak, valamint kedvesnek kell lenni, ezek közül a legfontosabb, hogy legyen egy jó önbizalmunk és rendben legyünk lelkileg is. Ezt úgy érik el, hogy folyamatosan továbbképzésekre kell járniuk, és folyamatosan tanulnak. Igen ám, de az én személyes véleményem az, hogy legfőképpen empatikusnak kell lennünk azzal, akinek segítünk, az empátia pedig abból áll, hogy együtt érzünk, mert az embereknek, akik krízisben vannak erre van szükségük. Az empátia gyakorolható, de szerintem is az tudja a legjobb tanácsot adni, aki maga is átélte a problémát, és sikerült legyőznie. Azzal, hogy a páciens szembesül ezzel, hogy nincs egyedül, jobban hallgat a pszichológusra, és könnyebb segíteni rajta.
2017. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!