Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is érzi úgy hogy manapság...

Más is érzi úgy hogy manapság a szépség a boldog élet titka?

Figyelt kérdés
Ez így lehet túlzásnak tűnik de ha jobban belegondol az ember, az aki szépnek születik mindent megkaphat. Rengeteg pénzt kereshet vele (pl modellkedés) ami igazából csak szórakozás és a pénzel meg rengeteg fantasztikus élményben, tapasztalatban lehet része. Utazhat bárhová, mindent kipróbálhat, megvehet stb. Ráadásul bármilyen párja lehet, a legeslegjobb pasi/nő. Neki meg semmit nem kell tennie mindezért. És mégis megbecsülik, szeretik, értékelve van. Aki meg nem szép ennek a töredékét sem kapja meg, kemény munkával se. Első sorban nőkre gondolok am, de férfiaknál is sokakra igaz.

2016. júl. 24. 17:25
1 2
 1/16 anonim válasza:
" Rengeteg pénzt kereshet vele" ezzel meg is válaszoltad a boldog élet titka a pénz nem a szépség ha egy sép embernek nincs pénze akkor ugyan ugy éhen hal mint egy kevésbé szep de akinek van pénze az nem hal éhen meg amugy is a szépség relatív
2016. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Én is hasonlóan gondolom. Habár szerintem önmagában kevés de az igaz, hogy ha szép az ember akkor hamarabb megkaphat egy jobb állást, az emberek kedvesebbek vele és társai. Csak figyeld meg, hogy te is, hogy bánsz egy olyan emberrel aki "tetszik" neked és , hogy egy olyannal aki nem "szép".


Habár van amikor szerintem hátrány mert egy "nem szép" ember pont ezért szúrhat ki veled mert te meg kaptad azt az ajándékot az éltettől amit más nem.

2016. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű.
2016. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez mindig így volt...

De pl gyerekek/tinik...suliban kit szekálnak? A randa vagy igénytelen társaikat(ill a fogyatékosokat ).

De ez ilyen...a külsőt látjuk meg elsőnek, ez alapján egyből ki is alakul egy kép benünk az adott személyről....aztán van aki ad esélyt a belsőnek is de van aki nem.

2016. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A sulis példa blődség. A gyerekek maguktól nem közösítenék ki és szekálnák a tarsaikat. Ezt a szuleiktol és a társadalomtól "tanulják"...
2016. júl. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Ez így lehet túlzásnak tűnik de ha jobban belegondol az ember, az aki szépnek születik mindent megkaphat."


Én szépnek születtem (most is az vagyok) és nem kaphattam meg mindent. És továbbra sem fogok mindent megkapni. Úgyhogy sajnálom, de amit mondtál az nem túlzás, hanem tévedés.

2016. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Morozov ***** válasza:
Sokat gondolkodtam már azon, hogy mi a boldog élet titka, és nem hiszem, hogy a szépség lenne az. Hiába vagy szép, hiába vagy gazdag, hiába éled mások álmait. Egy szegény ember is lehet boldog, egy csúnya is, egy gazdag is és egy szép is...és ehhez a boldogsághoz a kulcs szerintem az elégedettség elérése. Sok embert ismerek, akik gazdagok, de nem tudnak leállni, a pénzt hajszolják továbbra is. Vagy akármi mást...de legbelül ürességet éreznek és boldogtalanok. Az idő pedig elszáll és egyszer csak arra ébrednek életük alkonyán, hogy sosem éltek igazán, csak tartalmatlanul pörögtek a napok, hetek, évek. Minden fejben dől el, nekünk csak annyi a dolgunk, hogy elfogadjuk magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, a helyzetünket olyannak, amilyen és megtaláljuk a lehető legtöbb örömöt az életben, de végig arra fókuszálva, hogy időskorunkban büszkeséggel tekinthessünk vissza a bejárt utunkra. Persze reális célokat ki kell tűzni fiatalon és később is időről-időre kisebbeket, de az elérésük után le kell tudni állni, fontos a mértékletesség. Szerintem ez az élet értelme. Kicsit hosszú és bonyolult lett, de talán érthető a lényeg. :)
2016. júl. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Teljesen egyetértek az előzővel. A boldogság az amikor elégedett vagy a dolgaiddal és szeretettel tekintesz mindenre. Nincs köze pénzhez, szépséghez, stb. Sokan úgy gondolnak rá hogy akkor leszek boldog ha ezt meg azt a célom elérem. Hát nem. Sosem lesz semmi tökéletes körülöttünk, problémáink mindig lesznek. Akik keresik még a boldogságot azok csak egy helyen nem tették még: önmagukban.
2016. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

A boldogságnak nincsen titka mivel a boldogság egy illúzió. A világ sz*r, véletlenszerű, nincs igazság az élet értelmetlen és nem létezik egy univerzális morális iránytű. Az tud boldog lenni aki hazudik magának, kizárja a valóságot vagy legalább eltereli a figyelmét róla és alacsonyabbra helyezi az elvárásait mint az eredményeit.


Az élet nem fair, vannak akik előnnyel születnek, gazdag vagy akár csak szerető támogató kompetens szülők(az is nagyon ritka), jobb képességek és igen, vonzó külső. Őszintén, meg is érdemlik a jobb életet. Teljesen mindegy mennyi erőt fektetsz bele abba amit csinálsz, a végén csak az eredmény számít és aki előnnyel indult az jobb eredményeket fog elérni. Aki nem ért egyet, mit választanál inkább ha mondjuk a nappalidat akarok felújítani, 100 munkást akik reggeltől estig keményen dolgoznak egy hónapig és felemás munkát végeznek de leszámláznak egy hónapot vagy egyet aki 3 nap alatt kész van, töredékébe kerül és jobb is a végeredmény?

2016. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!