Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha olyan...

Mit csináljak, ha olyan szinten zavar a külsőm, hogy így nem tudok boldog lenni?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnyának tartom magam és egyszerűen nem tudom elfogadni, mert így nem érzem jól magam. Nem tudok már változtatni semmit magamon. És mindenben hátráltat, mert rossz a közérzetem folyamatosan. Mindig arra gondolok, ha szép lány lennék akkor mi mindent csinálhatnék felszabadultan, vidáman. Így meg inkább itthon ülök egyedül és mindenről le kell mondanom. Tudom h nem kellene de egyszerűen képtelen vagyok élvezni a dolgokat ebben a testben. Hiába csinálnék bármit, nem okozna örömet. Próbáltam sokáig így boldognak lenni, de nem ment. És ez olyan igazságtalan, hogy a külsőm miatt nem élvezhetem az életet. Hogy lehet így élni?

2014. júl. 17. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok olyat írni, ami már elcsépelt, hogy fogadd el magad, mert az egy óriási baromság! Én azt javaslom, hogy ha csúnyának érzed magad, akkor keress magadnak csúnya párt, de az is igaz, hogy általában a jó pasiknak csúnya barátnőjük szokott lenni! Esetleg egy kis smink nem segítene, vagy szép ékszerek?
2014. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gondok a fejedben vannak, es azokat csak te magad tudod megoldani. Ne kergess elerhetetlen szepsegidealokat, ne csorgasd a nyalad elerhetetlen 'jo pasik' utan, jarj tarsasagba. Masnak se megy am maskepp...
2014. júl. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azért akarok szép lenni, hogy jó pasim legyen. Csak magam miatt, mert úgy tudnám jól érezni magam. Ez olyan mintha folyton fájna valamid eszméletlenül (fejed,fogad mindegy) Bármit csinálsz nem tudod élvezni, mert ott van a fájdalom amit nem lehet megszokni és tegyük fel nincs gyógymód rá. És ezért nem tudod elengedni magad, nem tudsz igazán másra koncentrálni, nem tudsz semminek szívből örülni. Szóval a közérzetem nem jó és ezen egy helyes fiú sem tud segíteni. Nem érzem magam szabadnak úgymond:(
2014. júl. 17. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:
A hasonlat addig jó, hogy olyan mintha fájna a fejed.., de mint mindenre, erre is van gyógymód, csak ki kell találnod. ha már úgyse csinálsz mást akkor töltsd azzal az időt, hogy elfogadod magad. Ha ez megvan akkor bármit csinálhatsz. Amúgy is a szépség relatív és még az is lehet, hogy gyönyörű vagy csak magadnak nem tetszel.
2014. júl. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy pszichológussal konzultálni erről.
2014. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kezeld a problema forrasat! Azaz, teszem fel nem tetszik a szemoldokod, tul bozontos, szeles, csunya az allasa, stb... menj el szedesd ki egy olyannal aki erti a dolgat... Teszem fel nem tetszik az alakod, tul formatlan, tegyel erte... otthon egyedul sportolj, tornazz napi tobb orat (hidd el amikor csak idom van mindig tornazok)... Tudsz valtoztatni mert megvan a celod...boldog akarsz lenni, azt is tudod mi ellenzi, hat akkor miert nem kezeled ki? erre van egy mondas, kutyaharapast szorivel gyogyitsak...tudom, nem konnyu! de nem is lehetetlen...azok az emberek akik cigifuggok, vagy alkoholistak, stb. hanyan sikerult legyozzek fuggoseguket? minden csak akarat kerdese... :)


Ne haragudj a 'serto' peldakert, de szivbol kivanom hogy rendbe tudd hozni eleted :) megeri, mert tud szep lenni az elet is, csak hinni kell benne :)

2014. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A külső nem minden, aki szép, csinos, ők sem boldogok sokkal és ők sincsenek megelégedve és folyton jobbat akarnak. Az önbizalmadat kellene helyreállítanod, megerősítened, gondolj arra aki beteg, fogyatékos vagy baleseti rokkant azok mennyire vannak megelégedve maguk állapotával.
2014. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tumblrözz.
2014. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!