Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek a "pénz nem...

Szerintetek a "pénz nem boldogit"?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 07:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem boldogít,mert pénzből nem tudsz szeretetet és barátságot venni. :) Ja és aki gazdag az még nem jelenti azt,hogy nincsenek más jellegű problémái. 21/L
2010. ápr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez igaz...d ak m rohanunk ugy a pénzért mindig?m ha nincs pénzed ak már hozzad sem szolnak meg nem is UGY néznek rád...v?
2010. ápr. 19. 07:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki azért nem szól hozzád, vagy néz le, mert kevesebb pénzed van, az egy értéktelen ember, szard le és kerüld el nagy ívben, esetleg röhögd ki. A pénz tényleg nem boldogít, elég sok gazdagot ismerek, nyugodtan elmondhatom, hogy egyik sem boldog. Ezért nem is akartam soha gazdag lenne. Persze biztonságot ad a pénz, az igaz. Tehát, ha nagyon kevés van, vagy egyáltalán nincs, az boldogtalanná tehet. Szóval úgy fogalmaznék, hogy a pénz egy bizonyos életszükséglet biztosítása fölött nem boldogít. Amúgy boldog embereket szerintem leginkább az átlagos jövedelemmel és átlagos lehetőségekkel rendelkező középrétegben lehet találni. Szerintem itt is az arany középút a legjobb, mint mindenben.
2010. ápr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet de amig dolgoztam és volt penzem addig mindenki beszelt hozzam,koszont mittomén most meg mivel munknelkul maradtam azota senki le sem sz...pedig en sosem néztem le a szegényeket v az értelmiségieket v mittom en d hat ez van...
2010. ápr. 19. 08:15
 5/14 anonim ***** válasza:

-Ha rossz helyzetben vagy könnyen érzékenyebbé vélsz, olyat is észlelsz, ami nem teljesen reális.

-ha nem közelednek feléd azok akik tudják a mn-t, akkor lehet, hogy félnek: nem akarják, hogy azt gondold szánakoznak, vagy nem tudják kezelni a helyzetet.

Esetleg attól félnek hasonló helyzetbe kerülnek.

-

2010. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A pénz nem boldogít! Csak amit rajta veszel. :)

Sok embert megváltoztat, ha gazdag lesz, felsőbb körbe kerül, ott is barátkozik, hogy kapcsolatokat szerezzen. Van ilyen ismerősöm, szinte már nem is beszélünk. DE! Van olyan is, hogy ha elmenne melletted az utcán, nem mondanád meg, hogy Ő apuci kicsi fia (esetléeg ha kocsival van, BMW :)). Tök normális, nincs elszállva magától. Szóval ez emberfüggő.

2010. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem boldogít, esetleg könnyebbé teszi az életed!
2010. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt szoktam mondani, hogy a pénz nem boldogít, mert megmarja a rozsda és nem viheted magaddal a túlvilágra, akkor meg miért gyűjtögetjük? Mert jó ha van.

S hiába mondom én, hogy sokkal fontosabb értékek is vannak a világban (család, barátok, szeretet, boldogság, tudás, emlékek, élmények stb.) attól még ugyanúgy beállok a gyűjtögetők táborába, mint bárki más.


Ilyen világot élünk. De szerintem az a fontos, hogy ha megnyerné az ember a lottó ötöst, vagy sok pénze lenne, akkor is tudja, hogy honnan jön és hová tart, ne szálljon el magától, ne a pénzt istenítse.


Ha nyernék, akkor is ugyanúgy dolgoznék, spórolnék, csak esetleg nem lenne minden reggel gyomorgörcsöm, hogy akkor mi lesz ma.

2010. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem boldogít, ha jól használod ki. Elévégre ha ronda, ápolatlan vagy nehezne ismerkedsz és alapból rosszabb akedved. Ha sok (vagy elég) pénzed van akkor ápolt vagy és jobb a kedved alapból és könnydebben ismerkedsz ami a boldogsághoz vezet. Szóval maga a pénz is boldogít de nem eléggé.
2010. ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a pénz maga nem boldogít,viszont amire költöd,az hozhat boldogságot!Bár tény hogy a szeretetet nem lehet pénzért venni..
2010. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!