Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy kezdjek bele a naplóírásba?

Hogy kezdjek bele a naplóírásba?

Figyelt kérdés

Miket kell bele írni? És hova dugjam el? Manapság sok minden nyomja a lelkem..

és senkinek se mutathatom meg?


2010. ápr. 20. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Kedves naplóm!

Ez történ ma velem etc...


Senkinek se mutasd meg!

Párnád alá,fiók aljába...

csak fantázia kell (:

2010. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Miket kell bele írni?" Akármit. :) De komolyan. Azt írtad sok minden nyomja a lelked. Hát írd le, hogy mik. :) Vagy csak simán írd le, hogy mi történt veled aznap, mik a terveid holnapra, vagy akár az életben.


"És hova dugjam el?" Ágy alá, az éppen nem szezonális (nem használt) ruhák közé. Ha van könyvespolcod, akkor a könyvek mögé. Vagy az ágyneműtartódba. Én is írok naplót, de én a gépen Wordbe. Jobban szeretem, le is lehet jelszavazni. :)


"és senkinek se mutathatom meg?" Hát figyelj! Ez csak rajtad múlik. Valaki csak azért ír naplót, hogy később visszaolvashassa, valaki pedig azért, mert senkinek sem mondhatja el. Ha akarod megmutathatod bárkinek, akiben megbízol, ha nem akarod kiteregetni, akkor senkinek.


Nem kell görcsölni semmin, írd ami eszedbe jut. :D /14L/

2010. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Tömören, röviden, és személytelenül, bele írod az össze féltett titkodat, aztán közkincsé teszed. ;)
2010. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki! 19 éves vagyok és nyíltan vállalom, hogy naplót írok, hidd el, a többiek nagyon szívesen elolvasnák az egészet, csak hát nem adom nekik oda. Ezért napló.

Hja és ne úgy kezd el, hogy "Kedves naplóm..."

Hogy mit írj bele? Mindent. Mindent, amit gondolsz. Nekem vannak olyan napok, amikor leírom, h mi történt (nem úgy, hogy reggel 7-kor keltem, utána iskolába mentem...csak a fontos dolgokat), de van olyan is, amikor csak elmélkedem, gondolkodom, tervezek. Mindent leírhatsz, amit gondolsz.

De vigyázz! Olyan helyre dugd el, ahol senki sem találja meg! Mert ha valaki elolvassa, na az már szar ügy, főleg ha olyan dolgokat is beleírsz. Vagy vegyél olyat, amin van lakat, lehetőleg ne azt a gagyi fajtát, amit kulcs nélkül is ki lehet nyitni.

Megkérdezhetem, hogy miért akarsz naplót írni? Kíváncsi vagyok:)

2010. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
80%

-azt írsz bele amit akarsz

-ágy alá :D

-annak mutatod meg akinek akarod (de csak olyannak akiben megbízol)

-...És, h hogy kezd el? Ez a legbutább kérdésed :D Tökmindegy. Én mindig időt írok először minden bejegyzéshez. (Ami átlag 1 és 2 közé esik.. )

2010. ápr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Naplóírás. Én úgy fogtam bele, hogy vettem a boltba egy nekem tetsző vonalas füzetet, és már mikor megvettem csábított hogy írjak bele. (ergo éreztem a kéztetést). Nem hagyhattam ki hogy ne vegyek hozzá egy patronos töltőtollat (rég szerettem is volna kipróbálni így 2in1).

Mikor senki nem látott előkaptam, ahogy mások is írták belefogtam hogy "Kedves Naplóm!". És jön magától. Sokszor úgy kezdem hogy "Nem is tudom mit írjak" holott nyilván azért fogtam bele hogy írjak.... Nálam mikor betelt az ikszedik füzet utánna nem kezdtem újba. Az az érzés is jött magától. Talán akkor lett mikor elkerültem fősulira, és már nem lett egyedüli szabad órám ahol a magányomba vonulhassak. De lehet hogy akkoriban mikor barátnőmmel megismerkedtem....

Jó dolognak tartom, DE.

Egyáltalán nem ciki, hiába írja azt bárki is azt. De ha van egy módod rá(van interneted), ne naplót vezess. Ugyanolyan megnyugtató ha valakinek írod le a problémáidat. Sőt esetenként még választ is tudsz rá kapni. Én úgy csináltam, hogy mivel az interneten (sőt ezen a fórumon is) anonym lehet tevékenykedni, oda ürítsd a lelki "szemetedet". Olyat keress aki tuti nem ismer, és hajlandó végighallgatni. Kezdheted ezt így is vele, miután meggyőződtél róla hogy nem ismered. Ha nem akarod hogy beleszóljon közbe (így megzavarva a gondolatmenetedet), e-mailben írod neki a dolgot.

És néha bejön. A barátnőmet így szeretem. A végén arra lettem figyelmes, hogy beleszerelmesedtem a naplómba :). És azóta persze kétirányú a kapcsolat. De első alkalommal rendesen rázúdítottam a szennyesem.

A probléma már csak ott van, hogy jó messzi embert kerestem, így most 300km távolságot kell áthidaln. De a szerelem mindent megold <3

Nem kell félni, hogy mások elolvassák amiket neten írsz, meg hogy lehallgatnának. Ugyan ki hallgatna le? Nem vagyunk mi annyira fontos emberek, hogy mások a mi életünk ben turkálnának. (eddig még bejött nekem ez a godnolkodásmód, de persze ahány ember annyi cipő)

Remélem segítettem :)

2010. ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!