Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek milyert nem tudom...

Szerintetek milyert nem tudom elfogadni onmagamat?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja hogy szep vagyok , de en szinte sohasem erzem ezt , a legrondabnak latom magamat a vilagon , szinte mar beteges ez a gondolat , utalom az alakom , a borom , a hajam , a stilusom , mindent egyszeruen mindent . Mar utcara se jarok ki szivesen , mit tegyek ? Hoguan fogadjam el onmagam ?
2016. aug. 31. 20:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda irni , hogy 23 eves vagyok es lany .
2016. aug. 31. 20:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért utálod a stílusod? Válts stílust, ha nem tetszik. 23 évesen kell hogy legyen annyi lelkierőd, hogy tudj változtatni azon, amit utálsz magadban.
2016. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És még buta is vagy, ezt se felejtsd le a listáról. Milyért...
2016. aug. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:

Az, hogy elfogadod önmagadat az egy dolog. Ettől független dolog, hogy szép vagy-e. Valószínű van benned egy fals, eltorzult kép szépségről, egészen más – esetleg irreális – fogalmad van a szépségről. Korunk női betegsége ez. Nézz meg egy női magazint, biztos találsz benne egyszerre olyan cikket, hogy hogyan fogadjuk el önmagunkat, és hogyan fogyjunk x kg-ot, vagy sminkelési útmutatót, azaz hogy hogyan nézzünk ki úgy, ahogy valójában nem nézünk ki (azaz hogyan ne fogadjuk el önmagunkat).


Önmagad elfogadásához két dolog kell. Egyrészt meg kell különböztetned, hogy mi az, amin tudsz változtatni. Azon változtass. Ha kócos a hajad, fésüld meg, ha zsíros, mosd meg, ha valóban túlsúlyos vagy – egy testtömeg index objektív értéke alapján! –, akkor étkezz egészségesebben, és mozogj többet. De ezt sem kell túlzásba vinni, nem kell mindent jobbá tenni, mint amilyen. Meg különböztesd meg azt, amin nem tudsz változtatni. Az, hogy göndör vagy éppen egyenes a hajad, hogy száraz a bőröd, hogy olyan az alkatod, amilyen, azon valószínű nagyon sokat nem tudsz változtatni, ezt kell belátnod. Ergo kénytelen vagy elfogadni, hogy olyan vagy, amilyen.


A másik, ami önmagad elfogadásához kell, az annak a belátása, hogy nincs tökéletes ember. Minden embernek vannak hiányosságai és vannak érdemei, képességei, erényei. Ha tisztában vagy a saját érdemeiddel, képességeiddel, ha azokat próbára is teszed, ki is aknázod, ezekben sikereket érsz el, akkor sokkal könnyebb lesz elfogadni, hogy emellett igen, vannak hiányosságaid, hibáid is. Pl. férfi vagyok, soha nem voltam jóképű, sem kimondottan erős, abszolút nem vagyok macho kinézetű. De intelligens, az átlagnál okosabb, jó humorérzékű, mély érzelmű vagyok. Ennek tudatában az, hogy nem vagyok egy adonisz, az kevésbé érdekel. A párkapcsolataim hosszú távúak voltak, és mindig sikerült olyan társat találni, akinek pont azok a tulajdonságaim a fontosak, amikben valóban jó vagyok. Ha jóképű lennék, akkor sem lennék boldogabb, akkor sem tudnék magam mellett szeretőbb társat, nem lennék okosabb, nem lenne jobb állásom, nem keresnék több pénzt, nem lennék gazdagabb, sikeresebb, elégedettebb, hát mit érdekeljen engem, hogy jóképű vagyok-e vagy sem.


A stílus meg igazán csak rajtad múlik, tudsz változtatni rajta. Ki más változtathatna ezen, mint te magad?

2016. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat , foleg utolsonak ❕
2016. aug. 31. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!