Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan válhatok érzéketlenné/s...

Hogyan válhatok érzéketlenné/szociopatává?

Figyelt kérdés
Extra érzékeny srác voltam mindig is, de ez már változott, viszont a probléma, hogy nem eléggé. Nem akarok empatikus lenni, valahogy kiírtanám magamból. Bármi módszer? Kis dolgok miatt is van minimális lelki ismeretfurdalásom stb, nehezen viselem el. Ha iszom vagy betépek, akkor olyan vagyok amilyen lenni szeretnék, de az nem megoldás, hogy mindig valami szer legyen bennem.

2016. szept. 8. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Agyroncsolással lehet megoldani.
2016. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmi más módszer nincs?
2016. szept. 8. 13:49
 3/11 2*Sü ***** válasza:
32%

Elsőként ha arra van igényed, hogy érzéketlen legyél, ezt tartod helyesnek, akkor már nem is vagy olyan messze tőle, hogy szociopata légy.


Másik oldalról az embernek vannak érzései. Meg van logikus, racionális alapon működő tudata. Nem megszünteti kell az értéseket, hanem kordában tartani, megtanulni kezelni őket, megtanulni azt, hogy a racionális éned irányítsa a tetteidet, a viszonyodat a világgal, és ne az érzelmeid.


Lelkiismeretfurdalásod van? Remek. Akkor ne tegyél olyat, ami miatt lelkiismeretfurdalást érezhetnél. Vagy ha ez nem indokolható – mondjuk véletlenül ráléptél egy pókra –, akkor meg legyen, de legyen ott a racionális részed, ami tudja, hogy óhatatlanul megölünk élőlényeket az életünk során. Itt nem egy kiskutyáról van szó, hanem egy központi idegrendszerrel rendelkező pókról. Mivel nem szándékod szerint történt, nem döntöttél rosszul, nincs mit megbánnod. Nota bene ezzel megmentetted egy csomó másik rovar életét, amit az a pók fogyasztott volna el.


Igenis légy empatikus. Ez egy olyan tulajdonság, amit a legtöbb ember sokra értékel egy másik emberben. Lehet persze, hogy néhanapján ez neked okoz kellemetlenséget, de összességében jobb ember vagy tőle, többet fogsz belőle profitálni, mint amit vesztesz vele. Kedvesebb, megértőbb leszel másokkal szemben, így ők is kedvesebbek és megértőbbek lesznek veled szemben, vagy legalábbis törekedni fognak rá, amiből te is profitálsz.

2016. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy olyan idióta társaság között vagy, akiket csak akkor tudsz elviselni, ha részeg vagy, vagy ha be vagy tépve. Én is érzékeny vagyok, de sokszor nem mutatom ki az érzelmeim. És aki nem mutatja ki őket, annak már sikerült kordában is tartania őket. Bár a sok részegség és kábítószerezés megfelel egy agyroncsolásnak. De ettől függetlenül is ami számodra rossz, az továbbra is rossz lesz. Úgyhogy szokja le a drogozásról meg a piázásról. Azok nem érnek semmit.
2016. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A pókos példa remek, de ennyi erővel gyárthatok egy ideológiát, hogy "egyszer úgyis meghalunk, akkor tökmindegy, hogy megíknzok-e egy 10 éves kislányt" és nem lesz lelkiismeret furdalásom. De ez nem így megy. Például van hogy teljesen jogosan gyűlölök valakit/valamilen társadalmi csoportot, vegyünk például egy sorozatgyilkost, mégis lelkiismeretfurdalásom lenne, ha eltenném láb alól. De én azt szeretném, hogy semmi miatt ne legyen.
2016. szept. 8. 22:02
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja hozzá teszem ezek a gátlások még abban is gátolnak, hogy önmagam legyek.
2016. szept. 8. 22:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért, mi a célod? Hogy mi legyél? Mikor lennél önmagad?
2016. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondj néhány konkrét dolgot.


Egyet tudok, egy pofátlan szemét, jogtalanul kötekedő alak megverését egy gátlásos ember sem ellenzi. Ha egy mocskos szemétláda megverésekor "gátlásaid" lépnek fel, akkor biztosíthatlak, hogy te összekevered a gátlásosságot a gyávasággal. Te nem gátlásos vagy, hanem gyáva. A gátlásosság egy emberi tulajdonság. A lényege az, hogy te magad rájössz, hogy mi szemétség, és mi nem az. Ami szemétség, azt nem csinálod meg, mert van benned annyi jószándék.

2016. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem az a cél, hogy ne legyenek érzéseid, hanem az, hogy azok ne uraljanak téged. Sokkal erősebb egy olyan ember, aki teljesen tudatában van az érzelmeinek és szabad tud maradni mellettük, mint aki nem érez semmit.
2016. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyáva. Csak empatikus vagyok, még egy gyilkossal kapcsolatban is.
2016. szept. 9. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!