Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék teljesen érzéket...

Hogyan tudnék teljesen érzéketlenné válni? Mit kéne tennem hozzá, hogy ne érezzek semmit sem többé?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akarok több fájdalmat érezni, és tudom, hogy ez azzal járna, hogy a jó érzéseket is kizárnám, de mivel jóból kb szinte semmi sem jut, azt hiszem ezt túlélném.


Előre is köszi a válaszokat!


2011. nov. 13. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jézusom... hány éves vagy és mi történt, hogy idáig jutottál?
2011. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

23, és nem 2 sor lenne leírni ezt a sok sz@rt, ami velem történt, meg azt, amiben jelenleg is vagyok, és egyelőre nincs kiút.


Ha esetleg valakinek sikerült ezt valamilyen szinten már elérni, és esetleg le is írná, azt nagyon megköszönném!

2011. nov. 13. 19:50
 3/12 anonim ***** válasza:

Engem is foglalkoztat ez a kérdés és engem is érdekelne a módszer. Nap, mint nap szembesülök azzal, hogy mennyire félresikerültem és szívesen kizárnám az érzéseket, mert csak rosszabb tőle a helyzet.

21/F

2011. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Barátkozz össze velem! Én mindnekiből kiölöm az érzéseket sajnos:(
2011. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 zkriszti3 ***** válasza:
Szerintem inkább beszélgessetek,én is éreztem így . Nagyon hosszú idő telt el mire úgy ahogy helyre jöttem.
2011. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lidocain
2011. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Hát.... ez a "kiölöm magamból az érzéseket, hogy ne fájjon", ez pont az a dolog, amit nagyon sokan megtesznek, aztán sok évig járnak pszichoterápiára, hogy újra emberré váljanak........... Akkor már vállalnák a fájdalmat is, csak érezzenek, sírjanak, örüljenek...


Nem ez az út...

2011. nov. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előző, nem tudom, nekem nem igazán vannak érzéseim de sosem éreztem magam rosszul tőle. Igazából nem is értem, ha valaki nem érez semmit az miért érezné rosszul magát ettől, az is egy érzés, ergó az ilyen embereknek valami bajuk van, pl depresszió, de nem az hogy nem éreznek semmit, mert akkor nem zavarná őket a dolog, legalábbis magamból kiindulva én így látom.

Egyébként azt nem tudom, egy átlagember hogyan tudna ilyenné válni mindenféle gyógyszer nélkül (amiket én nem ismerek, sosem szedtem semmit), mert én egyszerűen ilyennek nőttem fel és ennyi, égvilágon semmi negatív nem ért soha. Próbálj meg egyszerűen nem tudomást venni róluk, nem lehet annyira bonyolult, foglald el magad mással, azt hallottam ha elfojtod őket egy idő után eltűnnek, nem tudom mennyire igaz, de szimpatikusabban hangzik mint drogozni...

2011. nov. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"... sok minden szól az érzelmek elfojtása mellett. Ha elég sokáig és elég mélyen eltemeted őket, egy idő után nem érzel semmit." (Amerikai istenek)


Én a rezzenéstelen arccal, pókerarccal kezdtem. Aztán az érzelmeimet nem mutattam ki senkinek. Nyugtatót szedek szükség esetén. Írtam egy ideig olyan naplót, amibe csak az érzelmeimet írtam le, nem azt, ami történt. Jelenleg nem sok minden érdekel. Elvagyok a lelkembe zárt világomban egyedül is. Minden érzelmet sötétséggé alakítom, és kb. abból élek abban a másik világban. Még ez is jobb, mint elviselni azt, ami minden napomat tönkretette. Már nem is sírok. Egyszer sírtam, de nem jött könny. Azóta nem tudtam igazán sírni. Pedig néha még fáj. A nyár is kiesett az emlékeimből. Nem kívánom neked, látom, ahogy az emberek nevetve járkálnak az utcán. Boldognak tűnnek. Gondold át, hogy mit akarsz, és mért, mert nekem ehhez egy nagyon megrázó élményben kellett átesnem.

2011. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Milyen emberek vannak úr isten nem, akarlak elítélni, de érzelmek nélküli emberek nincsenek és nem is értem, hogy miért akarsz az lenni mert sok negatív dolog ért ez csak dolog. Nem tudom hanyadik embernek mondom már el, hogy az életet tisztelni kell, de minden ember akkor jön rá erre amikor már késő.... Sajnos :S!! Ja és ha elfojtja az ember a negatív dolgokat az a legrosszabb mert ettől alakul majd ki az igazi kín majd jönnek a pánikbetegségek, erős depresszió stb. Ez nem okoskodás csak jó tanács ennyi !!!
2011. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!