Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Főgonosz lesz hamarosan...

Főgonosz lesz hamarosan belőlem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Hosszú évek alatt eljutottam arra szintre, hogy belőlem egyre inkább egy képregényekből ismert főellenség lesz. Azaz, szépen, fokozatosan jövök rá arra, hogy ez a világ bizony megérett a pusztulásra. A kereskedelmi csatornák árasztják a szenny műsorokat, amivel nem is lenne baj, de hogy az emberek ezt még nézik is, na ott a probléma. Ez a folyamatos telefonozás, facebookozás, kiábrándító. Agymosott emberek mindenhol, a lányok könnyűvérűek, a férfiak bunkók, a becsületesség nem kifizetődő, a hazug emberek sikeresek. Nem találom a helyem a világban, valahogy úgy érzem, nem ide tartozom. De innen nincs hova mennem, csak a túlvilágra. Viszont jobb lenne nem egyedül menni, hanem az egész világgal együtt akkor már... Tehát, igen, poénosan hangzik ez, hogy "én vagyok Joker" meg hasonlók, de minden "csak vicceltem" mögött azért megbújik a komolyság is... Ennek ellenére soha nem ártottam senkinek, és nem is tervezem, de egyre kevésbé viselem már el az emberiséget sajnos. Látom persze a szép dolgokat is a világban, de azok is folyton háttérbe szorulnak. Például mikor az egyik tóparti sétám alkalmával két idősödő embert láttam a lemenő nap fényében horgászgatni, beszélgetni, gondoltam magamban, végre, ez egy szép dolog, valami emberséges dolgot látok. Aztán meghallottam, miről is beszélgetnek... Valami utolsó, szenny valóságshow-ról ment a témázgatásuk, na ott elszállt minden illúzióm, és ismét sötéten láttam a világot. Csak én vélekedek ilyen szigorúan ezekről a dolgokról?

2016. szept. 26. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
en egyetertek veled, valami meteorit igazan elpuszithatna mar mindent erre varok 10 eve de semmi, vagy torne ki a harmadik vilaghaboru
2016. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg dolgot tehetsz te főgonosz nihilista.

Beilleszkedsz a normális emberek közé és értékeled az életet, rájössz hogy mindenki máshogy gondolkodik és elfogadod.

Vagy felrobbantod magad egy zsúfolt helyen mert ha neked szar akkor legyen másoknak is az.

Esetleg megtalálod istent és az ő "útmutatásai" szerint élsz.

Vagy felkötöd magad mert kilépnél a létezésből.

Nem tudom hogy milyen defekted van de próbálj már meg ép ésszel gondolkodni!

2016. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha szépet akarsz látni ebből a világból, azt távol az emberektől keresd... :D Tényleg olyan kicsit az egész, mint egy rohadó gyümölcs... De aki éhes az inkább kivágja a hibás részt, a jót viszont meghagyja :D És megeszi...
2016. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Könnyebb megváltoztatni az embereket, mint megölni. A világ elpusztításával ártatlan embereket is megölnél. Akkor pedig tök fölösleges volt a duma, hogy te mennyire jó ember vagy. És akkor mintegy okot adsz arra, hogy megérdemeld azt a szar sorsot, amid van.


Kérdező, mit tettél a világnak, hogy jobb legyen? Ha jól sejtem, semmit.

2016. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a világ olyan amilyen... illetve súlyos hibája az embernek, ha maga helyett másokat akar megváltoztatni. szerintem te csak simán türelmetlen vagy. azt hiszed hogy a világgal van baj, pedig csak veled.... figyelj magadra és figyelj másokra is. ne ítélj hanem cselekedj:) javíts magadon.... a világ is megjavul:)
2016. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!