Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hamarosan újra repülnöm kell,...

Hamarosan újra repülnöm kell, és nagyon erős félelmem van ettől. Mit tehetnék? Kinek van jó ötlete? (a piát nem bírom és most nem is ihatok)

Figyelt kérdés
Nem vicces a helyzet, nagyon erős félelmem van a repüléstől, kérem, hogy csak az válaszoljon, aki a félelmet komolyan veszi és nem szórakozik azon.
2011. aug. 5. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félned. Konkrétan mitől félsz? Attól, hogy lezuhantok, vagy hogy hányingered lesz, esetleg a leszálláskor jelentkező fülfájás?
2011. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy komolyan vetted a kérdést. :) Sokan kinevettek emiatt, ezért most is elég nehezen mertem felírni a kérdést.


Tudom, hogy nincs mitől félnem, csak ez kevés - a félelem irracionális. Igen, attól félek, hogy lezuhanunk, hogy valami szörnyűség történik, hogy nem tudom uralni a saját félememet és nevetségessé válok mások előtt, hogy kinevetnek, hogy gyáva vagyok...stb.


Van nálam nyugtató, meg zene is (MP3), de legtöbbször kínszenvedés az egész repülőút. Megkerestem honlapokat, repülésről, mindenféle relaxációs gyakorlatot, de nem sokat segít. Ahogy közeledik a nap, amikor repülőre kell ülnöm, egyre rosszabbul vagyok.


Folyton meg vagyok győződve arról, hogy nem fogom túlélni... :( Hülyeség, tudom. De attól még nem múlik el a félelem.

2011. aug. 5. 20:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Vannak gyengébb nyugtatók, háziorvos biztos tud segíteni. Vannak olyanok amikre nem is lehet rászokni. És vannak homeopátiás szerek ilyen repülési félelmekre, rosszullétekre.
2011. aug. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Milliók repülnek a világon naponta. Gondold azt, hogy buszon ülsz, vagy vonaton! (saját példa)

Érdekes, hogy a közúti balesetek száma sokkal-sokkal több, autóban mégsem félnek annyian.

2011. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szia! Szerintem semmi okod a félelemre. Ha belegondolsz, szinte kizárt dolog hogy lezuhan a repülő. Ha ez vigazstal, én se szeretek repülni, de pont most vasárnap megyek én is repülővel... Érdemes bevenned daedalont és nyugtatót! Ne egyél előtte, csak minimálisan, viszont igyál sok folyadékot! Dugd be egy vatttával a füled, és használj szempárnát. (amit alváshoz szoktak). Ha viccesen is hangzik, szerintem hatásos. sok sikert és jó utat! Zsuzsi
2011. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
20.13: Köszönöm. Soha nincs hányingerem, a fülem sem sokáig zúg, egyszerűen csak nagyon félek. Van, aki a póktól retteg, én meg a repüléstől. :(
2011. aug. 5. 20:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Talán segít ha leírom, hogy egyáltalán nem vagy egyedül.. Sokan vannak akik félnek a repüléstől. Van olyan aki egyszerűen képtelen beszállni a gépbe.. Hiába tudja, hogy nem lesz semmi baj, hiába a legbiztonságosabb gép. A fóbiát csak úgy kevesen tudják legyőzni (aki fóbiás az képtelen úgy gondolni az adott dologról, mint mások).

Ajánlom, hogy szólj a légiutas kísérőnek, hogy ilyen problémád van. Ülj olyan helyre ahol hamar oda tud menni a légiutaskísérő ha szükséged van rá. Ha valami történik akkor nyugtasd meg magad, pl jó ha van valaki veled, aki mondja, hogy semmi baj csak azért kell bekapcsolni az övet mert leszállunk stb. Sokat segít ha van az öledbe egy párna vagy pullover, jó feszültség levezetőnek.

2011. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A lezuhanástól jogos a félelmed. De akkor amikor autóban ülsz is folyamatosan rettegsz, hogy karambolozni fogtok? Ugyanis annak, hogy a reptérre vezető úton szenvedsz az autóval balesetet nagyobb az esélye, mint hogy magán a repülőúton. Egyébként teljesen logikus, hogy félsz a repüléstől, szerintem nem olyan gáz. Sokan félnek tőle.

Ha esetleg valami konkrét kérdésed lenne szívesen válaszolok, mert repülőgépész mérnök vagyok, de sajnos az észérveken felüli nyugtatási módszereket nem ismerek.

2011. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


20.50: Köszönöm, sokat segítettél. Általában a szélén ülök, és a szárny közelében. Van nálam MP3 lejátszó, amikor utazómagasságra érünk, akkor be lehet kapcsolni, azon van nyugizene, ami kb. egy órás (ezt már kipróbáltam), és akkor van vége, amikor lefelé indulunk. De még így is gáz, holott nem ez az első utam.

Gyűjtöm minden alkalommal ezerrel a bátorságot. :)

2011. aug. 5. 21:37
 10/12 A kérdező kommentje:

21.32: Az észérvek nagyon is jók, mert tapasztaltam már, hogy ha valami racionálisra koncentrálok, akkor jobban bírom az egészet.


Életemben elszőször úgy esett, hogy Japánba kellett utaznom, egyedül. Frankfurtig teljes pánikban utaztam, iszonyú volt, de FR-tól Tokióig a Jumbón - szeretem a gépeket, midnenféle gépet, pedig nő vagyok -, már egész jól éreztem magam. Ott ugyanis volt valami TV-szerű kis kijelző, amin lehetett követni azt, hogy hol vagyunk, hova tartunk, milyen magasságon, milyen a külső hőmérséklet stb. ezek a TÉNYEK, meg adatok mindig nagyon nyugtatólag hatnak rám. Ha a gépen megszólal a kapitány és elmondja, hogy hol vagyunk hány fok van kinn, stb., akkor mindig egy kicsivel jobban leszek.


Általában a gép szárnya mögé szoktam ülni, de most hátrébb kaptam helyet, a szárnyat szoktam nézni, mert azon betűk és adatok is vannak: "Ne mászkálj a szárnyon". meg hasonló. Leszálláskor, ha látom, hogy kinyitja a szárnyat, akkor is mindig kicsit jobban vagyok.


Azt hiszem, hogy valamiféle kontroll-problémáim vannak az egésszel. Úgy érzem, hogy amikor repülünk, semmiféle biztonságom nincsen. Semmiféle kapaszkodó. Csak a nagy Semmi. És tényleg a lezuhanástól félek a legjobban.


Köszöm, hogy meghallagattatok. Nagy segítség, hogy nem vagyok teljesen egyedül a félelmemmel. És különönsen azért, mert annyira szégyelttem, hogy ilyen gondjaim vannak, hogy meg sem mertem eddig kérdezni senkit. Magam keresgettem utána mindennek a neten.

2011. aug. 5. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!