Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Baj, ha ennyi idősen nem...

Baj, ha ennyi idősen nem tudom pontosan, mi legyek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, idén jelentkeztem egyetemre. Pontos elképzelésem nincs arról, mi szeretnék lenni, nem mondhatom azt például, hogy tanár leszek, nyelveket fogok tanítani, nincs pontos képem arról, hogy pontosan milyen foglalkozás lenne számomra a megfelelő. Olyan szakokat jelöltem, amelyek érdekelnek, és azt gondoltam, hogy időközben ki fog majd derülni, merre kell specializálódnom. Most viszont elbizonytalanodtam. Körülöttem sokan tudják már évek óta, mit akarnak csinálni, mások pedig lenézik és élhetetlennek tartják, akik még nem. Nem segít sokat a helyzeten az sem, hogy bölcsészkarra mennék, emiatt már külön utálni fognak. Szerintetek ez gáz, mármint hogy ilyen idősen nem tudom, mivel kellene foglalkoznom? Mit gondoltok erről? Az is rossz, hogy nem 18 évesen kezdek egyetemre járni, mert így nemcsak később végzek, hanem nyomás van rajtam, amiért ennyi idő alatt sem sikerült kitalálnom. Sok minden érdekel, és nem tudom, melyikben lennék igazán jó.
2010. ápr. 24. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. :) Egyáltalán nem...az a ritka, ha valaki 20 évesen már tudja hogy pontosan mit akar csinálni, ki vagy milyen akar lenni...ez amúgy is változik folyton..najó nem folyton, de változik. Van olyan, aki maj 50-60 évesen jön rá, hogy igen, neki ezt és ezt kell csinálnia. Majd csak történik veled valami, ami meghatározza ezt. :)
2010. ápr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 20 vagyok, és még mindig nem tudom, mit kezdjek magammal. :D
2010. ápr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi a válaszokat. :D Most egy kicsit azért megnyugodtam.
2010. ápr. 25. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!