Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is érezte ennyi idősen,...

Más is érezte ennyi idősen, mint én ilyen kilátástalannak az életét?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20 éves lány vagyok. Most fejeztem be az első évemet az egyetemen, de nem igazán tetszik/érdekel ez a szak. Arra gondoltam, hogy keresnék mást helyette, de már így is elment 1 évem. Barátom nincsen, még nem is volt, szóval a családomon kívül nincsen senkim, akihez kötődnék, vagy aki miatt érdemes lenne élnem és látnék jövőt magam előtt. Kiestem egy közösségből (a gimis osztályom) ahol minden nap ugyan azok az emberek voltak körülöttem, ezen az sem segít, hogy az egyetem, ahova most járok egy nagy olvasztótégely, tankörökről szó sincsen!

A másik meg a "szakmai" oldal. Elballagtam a gimiből, lezárult egy fejezet az életemben és még nem kezdődött új. Nem tudom mit akarok, hol a helyem a világban, azt sem, hogy akár 1 év múlva mi lesz velem. Valahogy nem látom most értelmét semminek, amit csinálok, csak úgy lógok a levegőben, nincsenek céljaim!

Közben arra gondolok, hogy igaz sokan tudják ilyenkor, mik akarnak majd lenni, de sokan nem (mint én), de szerintem minden ilyen korú fiatal legbelül nagyon bizonytalan.


Segítsetek légyszi, akinek van hasonló tapasztalata, elmesélné? Azzal is sokat segítene nekem =)

Ti hogy éltétek túl ezt az időszakot?


2010. aug. 19. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Én is 20 vagyok, és hasonló helyzetben. Egyenlőre várok valami jel félére, hogy mit is kezdhetnék magammal a jövőbben. Talán abban más, hogy vannak ilyen kezdetleges, "mi lenne ha.." terveim, de a megvalósításhoz még nincs elég ambícióm. :D
2010. aug. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

" Ma is egy lehetőség.

De mi van, ha nem jön el

Mit tehet az ember

Így húszon túl, a harminchoz közel.


Ma is küzdessz

Talán holnap jobb lesz

Majd észrevesznek

És egy angyal jót tesz

Lehet, hogy okom lenne félni

De legalább én még tükörbe tudok nézni


Azt hiszed szívesen lennék

Én is egy kopasz tahó

És lenne a csajomnak mindíg

gyémánt fűlbevaló.


Sikkasztó brókerfiú

Egy piti kis adócsaló

Jó az ügyvéd, kimossa mindíg

Egy napot sem ült még, pedig oda való


A magyar hősök

Ezt irígyled

Hogy mit tett érte

Már később mindegy

Lehet, hogy elvehetném és nem is kellene kérni

De legalább én még tükörbe tudok nézni


Lassan eljön az este

Jutalmam ma sem kapom

De nem adom fel mert

Lehet, hogy holnap lesz az én napom


Olvass ha elédtárúl

Az emberek indulatából

Frissülj fel

A bűzt a város okádja magából.


Ha ma elvesztem

Holnap újra kezdem

Ha egymagamban is kell összeesnem

Talán jobban is lehetne élni

Hisz egy halálraítélt is tud még remélni. "


/Alvin és a mókusok /: Én még tükörbe tudok nézni

2010. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
=D (Imádom ezt a számot!)
2010. aug. 19. 14:12
 5/6 margoz ***** válasza:
Azt mi vár rád miért akarod tudni?Igy izgalmas az élet hogy mi irányitunk,tanulással és munkával.Nagyon ragaszkodsz a megszokott dolgokhoz,mert ugy érzed magad biztonságban,és ha megszünik ,egyedül érzed magad.Nem baj ha még nem találod a helyed a világban,nem vagyunk egyformák és ne is legyünk,keresd magad,iratkozz át egy másik szakra,ne bánd azt az 1 évet,ha folytatod akkor négyet fogsz siratni.Addig csináld mig van a hátad mögött segitség,a szüleid megfogják érteni ha igy nem vagy boldog.A szerelem is igy müködik,néha tenni kell ám érte,nem csak ugy ülni és várni.
2010. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyi... szerintem, ha van rá anyagi lehetőséged, keress fel egy pszichológust. Szerintem pár alkalom is segítene. Vannak ilyenek az ember életében... Remélem, megtalálod az utad!


Egyébként milyen szakra jársz? Mi az, ami érdekelne?


A pasidolog meg... hát tudom, hogy nem könnyű a mai világban normális fickót találni, de nem tudom, pl. mennyire szoktál eljárni? Vagy nem nagyon, mivel (mint írod) nem igazán van társaságod?

2010. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!