Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjak vissza önmagam...

Hogyan találjak vissza önmagamhoz?

Figyelt kérdés

Régen mindig nagyszájú voltam, vicces, az a "belevaló fajta", de mostanába nem is tudom..teljesen megváltoztam. Csak csendben ülök a társaságban,folyton egyedüllétre vágyom, a barátaim sem ismernek rám.

Tudom, hogy én kell megtalálnom a probléma okát, de nem tudom hogyan induljak el.


2016. okt. 24. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is a lényeg, hogy akár a régi, akár az új énedről beszélsz, mind a kettő te magad vagy, csak most valamiért más irányba változtál.


Keress olyan pillanatot az életedben, amikor könnyen tudsz koncentrálni. Pl fáradtan, fürdőben, alvás előtt, stb. Változó. Én például fáradtan vagyok a leghatékonyabb, mert akkor nem tudom lekorlátozni a gondolataimat :D


Szóval a feladat: beszélgess magaddal. Tegyél fel olyan kérdéseket, amikkel rá tudod vezetni magadat a válaszokra. Ha valamire nem találsz választ, akkor közelítsd meg máshonnan, vagy bontsd szét. Kell hozzá egy kellő fogalmazási készség, de szerintem menni fog, ha ráérzel. Sokat segít, ha a kérdéseddel kapcsolatban az eszedbe jutó gondolatokat egyből leírod egy papírra.


A lényeg, hogy ne ilyen kérdéseket tegyél fel, hogy pl.: "miért változtam meg mostanában?" vagy "miért nem vagyok olyan, mint régen", vagy "miért nem tudok olyan lenni mint régen?" stb. Mert ezek mind olyan kérdések, amikre úgy sem fogsz tudni egy összefoglaló választ találni, és még ítélkezel is.

De mondjuk kiindulásnak lehet az a cím, amit te is írtál: "Hogyan találjak vissza önmagamhoz?"


Ezt már le lehet bontani arra, hogy "milyen voltam régen?", "milyen vagyok most?", "mit szerettem csinálni régen?", "mit szeretek csinálni most?", "ha elképzelem a régi énemet, miben változtam?", "mit mondanék a régi énemnek, ha találkoznék vele?", "mit mondana nekem a régi énem, ha találkozna velem?". Aztán ezeket sorra venni, hogy "miért érzem, hogy megváltozott ez-az-amaz", "mikor éreztem ezt utoljára".

2016. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
17%

A legkönnyebben úgy találhatsz vissza önmagadhoz ha vissza mész azon az úton amin ide jöttél. Bazzd miféle hülye kérdése ez, az ember folyamatosan változik és kész már nem lehetsz ugyanaz aki tegnap voltál persze nyilván

átvitt értelemben. Szóval ne keresd önmagad mivel te mindig is te leszel de minden nap egy picit másabb és ennyi.NINCS VISSZAÚT!!!

2016. okt. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez belülről fakad. Régebben kívántad, hogy legyél nagyszájú. Most meg azt, hogy inkább legyél csöndes. Ez így működik! De az gazi valódi ok az, hogy már nem érdekel az, amiről a többiek beszélnek. Egyszerűen már nem tudsz nevetni rajta, nem tudsz hozzászólni. Változik az ember, gyerekből felnőtt lesz. És idővel már nem arra akarja fordítani az idejét, hogy azon gondolkozzon, hogy milyen frappáns hozzászólást tud mondani, vagy éppen hogy tudja megnevettetni a társait. Neked már nem ez a célod. A barátaidnak más az értékrendje, mint neked. Más érdekli őket, mint téged. Látod, most már kezded megérteni, hogy a csendes emberek nem azért csendesek, mert ők így ki akarják rekeszteni magukat, hanem azért, mert nem érdekelné a többséget az, amit mondana, vagy egyszerűen nem tud hozzászólni a témához. 17 éves koromban ittam először sört (meg is bántam), persze, hogy akik kocsmázásról beszéltek, azoknak nem tudtam mit hozzászólni a témájukhoz.. Ha meg mindig ez a téma, akkor sosem tudok mit hozzáfűzni. Így hát az ember csöndben marad. És nem látja értelmét megszakítani a barátjai diszkurzusát azzal, hogy éppen mit evett reggelire. Sokan nem értik meg, hogy valaki miért csendes, miért zárkózott, de most már látod, ez belülről fakad. Az illető nem tehet róla (vagy éppen a környezete tehet róla). Most már átérzed a helyzetüket, és érted, hogy milyen igazságtalanság lenne, ha most téged azért bántanának, mert nem röhögsz fel valamin, és nem vágsz be egy frappáns dolgot.
2016. okt. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És hogy találj vissza önmagadhoz?


Nem gondolod, hogy most vagy normális?

2016. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, aki átérzi azt, hogy a baráti társasága semmitmondó dolgokon képes órákig át beszélni, nevetni fennhangon, esetleg olyan dolgokról beszélnek, ami téged nem érdekel, vagy amiről tudod, hogy nem igazak, akkor persze, hogy inkább egyedüllétre vágysz. Ugye, hogy nem is olyan rossz egyedül? Amikor nincs ott senki, nem kell senkit végighallgatnod, és megjátszott röhögéssel felröhögnöd, amikor nem ordít rád senki, ha valami nem tetszik azon, amit mondtál, amikor azt csinálod, arra gondolsz, amire csak akarsz, akkor szinte "megnő" a levegő "minőségi szintje". Nem tudom máshogy megfogalmazni. Jobb lesz, könnyebb lesz, egyszerűbb lesz minden. nem számít, hogy ki mit hisz rólad. A lényeg, hogy úgy cselekedj, ahogy neked jobban esik. Ha a haverokkal már nem érzed olyan jól magad, akkor nem kell ott maradnod, akármikor ott hagyhatod őket.
2016. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Kicsit felnyitották a szemem néhány dologgal kapcsolatban

2016. okt. 25. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!