Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tönkre fogom vágni a hátralévő...

Tönkre fogom vágni a hátralévő életemet?

Figyelt kérdés

59 éves vagyok. Tavaly meghalt a mamám, idén a nagynéném. Valami akkor eltört bennem. Minden gondolatom a meghalásom körül forog. Hogy vége az életnek. Van tíz évem, s kész? Vagy tíz nap?

A felmenőimre jellemző a magas életkor, apám is lassan 88. De ez sem vigasztal.

Túl lehet ezen lépni? Sajnos nincs, soha nem is volt családom, barátom is kevés. Igyekszem mozgalmasra alakítani a napjaimat, hogy ne ezen rágódjak, de nem segít.


2016. okt. 25. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én még csak 20 vagyok és úgy néz ki nem lesz túl sok hátra, még sem nyavajgok, ez van meghalunk van aki elöbb van aki késöbb
2016. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor gondolj arra, hogy voltak olyan eberek, akik hányattatott sorsuk ellenére küzdöttek. És mindezt úgy, hogy jók, rendesek maradtak. Pl. Petőfi Sándor. Vagy József Attila. Vagy igazából akármelyik költő vagy író. Olvasd el az életrajzukat, hogy milyen körülmények között is nőttek fel (vagy legalábbis a többség). És gondolj csak bele, nem is volt olyan régen! És a röpke életüket arra fordították, hogy valami jót cselekedjenek. Hogy jobbá tegyék az országot. Eszméket adtak embereknek, alakították az ország sorsát (igaz elég kis mértékben), még annak ellenére is, hogy a legtöbb nem érte meg a 50-et, és eközben végig szenvedték az életüket. Persze fiatalon könnyebb harcolni. De képzeld csak azt el, hogy mi lesz, ha minden egyes rokonod meghal. Mármint a nálad idősebbek. Mert egyszer ez is eljön. Be fog következni. Egyszer ráeszmélsz majd, hogy te vagy a legidősebb, és most rajtad a sor. És utána vége, ennyi volt egy élet. Ugye milyen rövid? Ugye, hogy jobban meg kéne becsülnie az embereknek? Én fiatal vagyok, de a fele rokonságom külföldön él. A másik felével meg megszakítottuk a kapcsolatot. Most van anyukám, apukám, és egy testvérem, de csak anyukámmal élek most. Ennyi. Se barátnőm se senkim. Csak ketten vagyunk egymásnak. És mégsem siránkozok. Bár lehet, hogy meglátszik rajtam, és ezt sokan ki is használják.
2016. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezekkel a válaszokkal én most mit kezdjek?
2016. okt. 25. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Én azt javaslom, hogy egyél egy jó fonott kalácsot. Frissen sültet, biztos nálatok is van egy jó öreg házias pék a környéken, egy jó friss, illatos kalács egy kis gyömbér teával, nyamm. Megkemheted lekvárral, én a jó öreg barack lekvárra esküszöm, de vannak akik dióval eszik. Egy ki porcukorral megszórhatod, de ezt már csak ha igazán burzsuj hangulatodban vagy.
2016. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

" A kérdező kommentje:


"Ezekkel a válaszokkal én most mit kezdjek?"


Dolgozd fel.

Helyetted nem tudunk gondolkodni, észt sem tudunk adni annak akinek nincs.

Csak válasz az egyetlen lehetőségünk, ezt nézd el, még akkor is ha úgy érzed hogy nem ezt vártad.

Ez van ingyen.

2016. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamit kezdened kéne magaddal. Már úgy értem, hogy ha nincs családod, se barátod és munkán kívül nem csinálsz semmit, akkor túl sok szabadidőd van. Ebből következően túl sokat filozofálhatsz és jóval valószínűbben leszel depressziós is. Egyik sem tesz igazán jót nagy mértékben. Mindig legyen előtted egy elérendő cél, amiért hajtasz. Az életet senki sem fogja túlélni, szóval ezen kár is rágódni, tölsd hasznosabb dolgokkal a napjaidat, hogy amikor vége lesz, akkor ne kelljen semmit vagy csak nagyon kevés dolgot megbánnod. Értékeld a lehetőségeidet, sokaknak töredéknyi se jut abból, ami neked. Mindig van rosszabb!
2016. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6-os válaszolóval egyet értek. Ki kell zökkentened magad ebből az állapotból, ami nem könnyű. Én a helyedben felkeresnék egy szakembert, aki segít ebben.
2016. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eckhart Tolle - A most hatalma
2016. okt. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, töltsd hasznosan az idődet, ne a halál gondolata járjon a fejedben. Mert 80 éves korodban nagyon fogod bánni, hogy 20 éven keresztül a halálról elmélkedtél.
2016. okt. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!