Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért uszítom magam ellen...

Miért uszítom magam ellen azokat, akik "közel" állnak hozzám?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés emberrel barátkozom, és egy idő után őket is ellököm magamtól... Barátom mèg sohasem volt, és az emberek kb. 85%-át indokolatlanul utálom. Mi lehet ennek az oka? Több dolgot is olvastam az aszociáról és az ún. Asperger-szindrómáról, de ezek egyike sem ad magyárazot erre. Nagyon megköszönném, ha valaki segítene.

L/18


2016. nov. 13. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Kit löksz el, mikor, miért és hogyan kerül hozzád közel?
2016. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Asperger-szindrómának semmi köze ehhez. Az egész más betegség, ha egyáltalán lehet annak nevezni, van előnye is, pl. bizonyos dolgokban az átlagosnál jobb az ember, de a szociális képességei rosszabbak. Sokszor olyan embernek is van ilyen szindrómája, akiről nem is tudják hogy van. Ha olvastál róla, akkor ezt már tudnod kéne. A másik meg nem "aszocia", hanem aszociális viselkedés, aminek megint csak nincs köze ahhoz, hogy kit utálsz és kit nem. Ha aszociális lennél, akkor nem tudnál/nem szeretnél kapcsolatot felvenni a többi emberrel, max kényszerből. De nem utálnál senkit, sőt, a legtöbbje nem bánik ellenségesen az emberrel. nem tudom mi a bajod, neked kéne tudnod, hogy mi az, amiért utálod a többieket. mert ha te nem tudod, akkor mi honnan tudjuk?
2016. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Krisz85 ***** válasza:

Nagyon egyszerű a válasz. Azért van ez így, mert az egyetlen létező érzelmi realitást csak a negatív töltetű érzelmek adják meg számodra. Ennek oka több lehet, szüleid, korábbi szeretteid halála, vagy éppen valaki elhagyott, ellökött magától, aki közel állt hozzád, rengeteg oka van. Sokszor például az önbizalomhiányból, és a nem vagyok jó másnak-tól való félelemből követezik, hogy előbb lököd el a másikat magadtól, mint inkább azt megéld, hogy Téged lökjenek el előbb.


Füst Milánnak volt egy nagyon jó idézete erről, amit az akkor rendszerben nem engedtek a sírkövére vésetni, pedig nagyon szerette volna:


"Kevés embert szerettem igazán, és azokat is utáltam."


A kérdés a 85%ukat utáloddal kapcsolatban az, hogy mennyire megy át gyülöletté, vagy megvetéssé, vagy csak szimplán közömbös vagy velük, mert nagyon nem mindegy a dolog. Az első kettőnek a veszélye akár súlyos szociopata viselkedéssé is fajulhat /tudod, amikor lemész a közterületen lévő parkolóba és felgyújtod a másik autóját, mert reggel a te "helyeden" parkolt, amikor fel sincs festve egy átkozott hely sem, nem hogy számozva akár/.


Én is átestem ezen, és nekem sem lett sok barátom azóta, kevés van, de azok értékesek, haverom, akivel csak úgy el el vagyok is nagyon kevés van. Ez baj?! Nem baj. közhely, de inkább legyen 1 barátod, mint 1000 haverod. Bár írtad, hogy nem volt soha.

Egy idő után rá fogsz jönni, hogy nyitni kell az emberek felé, nem tökéletesek, Te sem vagy az, ez mindig jusson eszedbe, könnyen ítéled őket, és lehet ők is Téged, holott nem ismernek igazán. Azt tudom tanácsolni, hogy kezdj bele valamibe és ne félj(szeretni). Igen megégeted magad, és?! Az idő begyógyít sok sebet, újra megpróbálod, kicsit okosabban, hogy ne használjanak úgy ki, megint megégeted magad, és így tovább. Ha keveset kockáztatsz, keveset kapsz vissza az élettől. És ha nem mersz?! Az baj?! Nem, de akkor ne is legyen baj ha nem kapsz semmit az élettől és egyedül vagy. De mivel ez megfogalmazódott benned már, hogy miért is van ez a szándék úgy látom megvan benned, és kezdésnek nem is kell ennél több.

2016. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

15:03

Vegyes. Igazából a családtagjaim közül az anyai ági nagyszüleim (akik szinte felneveltek, miután anyám kiakadt a válásuk után, apám pedig eltűnt)és az egyik unokatesvérem áll közel hozzám, esetleg még a kisebbik öcsém. A család többi részéhez igazából semmi sem köt. A barátaimmal is hol jóban vagyok, hol nem, de ezek nem csak szimpla veszekedések. Sőt, egyáltalán nem azok, mert én találok valamit, amivel megbántom őket, és aztán megszakad a kapcsolat köztünk. Van, hogy hetekre, hónapokra.

Hozzám nagyon nehéz közel kerülni. :) Alapból is visszahúzódó vagyok, de sok dolog még rájött, ami ezt eredményezte.

2016. dec. 11. 14:40
 5/5 A kérdező kommentje:

21:40

Köszönöm szépen a válaszodat, erőt adtál vele. :)

2016. dec. 11. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!