Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy növeljem az önbizalmamat?

Hogy növeljem az önbizalmamat?

Figyelt kérdés

Sportolok, jól tanulok, próbálkozott már be nálam lány, de mégis rondának érzem magam mindig és soha nem tudok megbékélni magammal :/, egész álló nap gyötröm magam belül, hogy miért vagyok én --> én.. Jó ez a lány beprónálkozott nálam, annyi volt, hogy buszoztam, aztán egy lány(kb mindig ugyanakkor mentünk suliba, meg haza is) írt nekem egy szerelmes levelet, de ez már rég volt és amilyen vagyok nem is reagáltam rá..

17F



2016. nov. 24. 18:32
 1/2 anonim válasza:
Ugyan ez volt a problémám, mindaddig, míg orvoshoz nem fordultam. Az a kulcsa az egésznek, hogy elfogadod önmagad, másképp nem fog menni. El kell fogadnod azt, ahogy kinézel, és abból a lehető legtöbbet kihozni. Nem más miatt, MAGAD miatt. Csináld azt, amit szeretsz, pl hordj olyan ruhákat, amikben jól érzed magam, csinálj akármit, ami NEKED jól esik. Minden rajtad múlik, el fog érkezni majd egy pont, amikor már rájössz arra, hogy ennek semmi, de semmi értelme nincs. Az már egy pozitív visszajelzés, hogy próbálkoznak nálad a lányok. Látod ez a baj, hogy még ebben sem látod a pozitívumot, pedig ez aztán tényleg önbizalomnövelő lehet. Ha érdeklődnek irántad. 24/L
2016. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Krisz85 ***** válasza:

Szia, tudod az önbizalom ott kezdődik, hogy:


- igen, ahogy előttem írták el kell fogadni saját magadad, vannak dolgok amit nem tudsz majd változatani, mekkora farkad van, hány cm magas vagy, és milyen az orrod, jó van plasztika, de ezt most hagyjuk.

- az önbizalom ott kezdődik, amikor rájössz, hogy Te döntöd el mely dolgok / és mely személyek / számítanak, és melyek nem.

Ne kövess másokat, legyél egyedi, ne azért, hogy kitűnj, vagy más legyél, hanem azért, mert jó érzés, hogy saját magad van, járd a saját magad útját. Normális, hogy az emberek döglenek a TV előtt valóságshow-t nézve?! Akkor Neked is az kell?! Nem! Normális, hogy sokan társadalmilag elvárt, hogy X évesen házasodj!?! Igen?! Neked is feltétlen kell ezt követni?! Nyilván nem.


Az önbizalom lényege tulajdonképpen az, hogy szándékosan mersz beleugrani olyan helyzetekbe amitől félsz, és egy idő után ebben is rutinod lesz, még ha bénázol is az elején. El kell fogadni, hogy az éremnek két oldala van, vagy bejön, vagy nem:


Ráadásul ha az elején sokat csalódsz, nem fogsz már görcsölni rajta, nem úgy kell nekiállni, hogy barátnőt, akarok, barátnőt akarok, az életben nem lesz így senkid sem.

Nekem is csak akkor volt valakim, amikor nem akartam /az illetőt igen, hogy barátnőm legyen görcsösen, azt nem/ , jó kis paradoxon nem?! :-)


szóval rutin lesz, mert már nem fogsz rajta görcsölni és parázni, és akkor észre fogod venni, hogy a nyerési ráta sokkal jobb lesz, nagy számok törvénye, 100 ból 100 csaj nem fog visszautasítani hidd el nekem, ilyen egyszerűen nincs.


Természetesen azért - sajnos pl a haveri körömben is volt erre példa - az értelmes, normális csajok nem szeretik ha link vagy, illetve ápolatlan, és igénytelen, külsőleg és belsőleg is. Természetesen nem kell szedni a szemöldököd és szoli sem kell, de nem árt ha nem melós ruhában büdösen mész randizni és sorolhatnám. Nyilván ezt tudod, de nem árt ezt azért tisztázni, mert volt haverom is ezt kérdezgette, hogy miért nincs senkije, amikor mondtam neki, hogy lehet heti 1 nél többször kéne fürdenie.....



leszólítasz egy lányt:


- három dolog történhet:


- tetszel neki, szimpatizál vele,d megadja a számát stb /nyilván félhet is visszautasítani és amúgy nem tetszel neki, csak nem akar megbántani-típus, de ez csak később derül ki, többszöri találkozásra, de legalább eljött veled, találkozott veled többször is/


- szolidan visszautasít, van ilyen, foglalt, vagy épp nem jössz be neki, na bumm, Neked bejön mindenki?! Nyilván nem. Gondolj ilyenkor erre.


És ami fontos nyilván ha 150 cm magas vagy, ne 195cm magas lányoknál próbálkozz, és ismerned kell saját magad, ha normális , széles látókörű valaki vagy, és ilyenre vágysz a partnert tekintve, akkor ne a szolip...ák között válogass, mert csalódni fogsz, a buta szépfiúk megtalálják a buta szép lányokat is, persze van kivétel természetesen. Mindenki saját magához hasonló embert vonz elsősorban, ez törvényszerű és szerencsére jól is van így.


Ezért is mennek szét sokat, mert a kezdeti, akár csak fizikális vonzalmon kivül semmi közös nincs bennük, ha szerencsések akkor ez kiderült két hónap után, ha nem, akkor 3 gyerek és 20 év házasság után derül csak ki. Ez a rosszabbik eset.


Bocs eltértem a tárgytól.


- vagy bunkón leráz és visszautasít, és?! ő veszített nem?! Te ismered magad, tudod mennyit érsz nem? ? Mennyire tudsz szeretni?! Mennyire tudsz odafigyelni valakire?! Ha ez neki nem kell és még bunkón közli is, és eldobja az esélyét is hogy találkozzon egy ilyen emberrel, akkor ő a vesztes?! Ő veszített. Egyszer amikor visszautasítottak így, leszólítottam egy csajszit egy bárban, mondtam neki, hogy elnézést és sajnállak. Erre háborodottan visszakérdezett, hogy nem sajnálom-ot akartam-e mondani?! Erre közöltem vele, hogy nem és rákacsintottam mosolyogva, majd hátat fordítottam, utánnam rohant, mert hát a nők kiváncsiak, hogy miért sajnálom őt?! Aztán kifejtettem neki is ezt, hogy ismerem magam tudom mit veszítesz. :-) Ez annyira megfogta, hogy dumálni kezdtünk, inni stb, nem lett több, mert volt csávója, de jót beszélgettem, amíg az ismerőseim meg nem jöttek. Szóval csak hajrá! Nincs lehetetlen!


És ne várd, hogy a csajok kezdeményezzenek, nincs annál rosszabb, amikor a nődnek több töke van mint Neked! /megjegyzem, azért is jó Neked kezdeményezni, mert később egy vita során még megkaphatod, hogy csaj tepert érted, és együtt sem lennétek ha ő nem ... stb stb -, persze ne ez legyen a fő motiváció ha leszólítasz valakit, de jó erre gondolni előre akár/

2016. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!