Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy növeljem az...

Mit tegyek, hogy növeljem az önbizalmamat?

Figyelt kérdés

Sok emberrel ellentétben én kisregényt fogok írni, mert szerintem az én esetem már elfajult:

19 éves lány vagyok, aki már egyetemre jár. Már egészen kiskoromtól gúnyoltak, mert állkapocsbeli rendellenességem van (bulldogharapás - alsó fogsor előrébb van, mint a felső), emellett súlyingadozásos gondjaim is vannak, ami az én hibám is. Az a baj, hogy amikor a tükörbe nézek csak kritikus szemmel tudok magamra nézni és akárhogyan is elemezgetem magam... csak a hibákat találom magamban. Mind külsőleg és mind belsőleg. A némettanárom azt mondta, hogy házi feladatként magyarul írjak neki össze 10 jó és 10 rossz tulajdonságot. Jóból talán hármat írtam össze, míg rosszból majdnem 1 oldal lett. Nem látom magamban a jót :( Az a másik baj, hogy félek emberek között lenni. Mindig az az érzésem, hogy engem néznek, és rólam beszélnek/kinevetnek. Félek beszélni másokkal, félek ismerkedni és világ életemben kezdve az általános iskolában is, megismerkedtem egy lánnyal, akiről azt hittem, hogy jó barátok lehetünk, de nem hazudok, hogy az egész osztályom csak azt leste, hogy hogyan tud tőlem segítséget kérni, amikor meg én mentem oda akkor kifogásokkal jöttek, hogy most ezért nem meg amazért nem. Ezért inkább már nem is kerestem az emberekben a jót, kritikusan nézek minden emberre és méricskélem, elemezgetem, hogy milyen lehetne, de idáig sajnos csak olyan emberekkel hozott össze a sors, akik mindig kihasználtak. Minden emberben legelőször a rosszat nézem és nem bízok senkiben sem. Ha változtatni akartam is kinevettek és nem bebeszélésről beszélek. Igaz, hogy pont az a farmer-pulóver típusú ember vagyok, aki inkább a kényelmet teszi előbbre a stílusnál. Állandóan szorongok főleg, ha felszólítanak órákon, akár már ha csak névsorolvasás van. Ha tudom, hogy valamikor ki kell állnom a tankörtársaim elé akkor a hidegrázás, hányinger, szédülés, remegés fog el és annyira ideges vagyok, hogy totál lefárasztom magam. És hiába beszélgetek anyával... sajnos a belsőbb bajokat még neki sem merem elmondani, mert azt mondaná, hogy próbáljam erősebben. Én tényleg próbálom azt mondani magamban, hogy én ebben jó vagyok, minden jó lesz, szép vagyok-jó vagyok stb... de valami mindig lerombolja ezt. Ilyenkor szokott felgyülemleni bennem minden és nem értik otthon, hogy miért kezdek el ok nélkül sírni mindenen. Másik részről domináns családtagjaim vannak. Sajnos ki kell mondanom pedig nagyon szeretem őket... nagyon dominánsak. Anyának, apának, bátyámnak és a sógornőmnek sőt az ő szüleinek, barátaiknak is annyira nagy önbizalmuk van, hogy én érzem magam rosszul, ha nem tudok akkora önbizalmat mutatni. Például bátyámmal-sógornőmmel és az ő barátaival elmentünk egy hétvégén tópartra, de alig vártam, hogy hazajöjjek - annyira nem éreztem magam jól köztük. Önbizalomhiány miatt alig járok valahová... szívesebben vagyok otthon. A családomra visszatérve főleg apával van a gond. Kilyukasztattam a fülem, mert nagyon tetszett - hónapokon át szekált, hogy ez undorító. Levágattam a hajamat, mert derékig érő volt és most teljesen rövid, mert érzem, hogy kell a változás és itt akartam elkezdeni. Tépett lett és így vasalnom kell, hogy a hullámokat kivigyem, de nem állandóan vasalom és ne tudjátok meg, hogy mit kapok érte verbálisan. Minden alkalommal ha elkezdek valamit mondani a sógornőm és apa belevág a szavamba és inkább már nem is folytatom, amit mondani akartam. Annyira rossz érzés, hogy azzz... és nem tudom, de mindenért magamat teszem felelőssé :( nagy százalékban biztosan igaz is... Leginkább rajzolással, vagy írással próbálom levezetni a feszültséget, vagy sírással, vagy inkább teljesen kifárasztom magam, hogy még gondolkodni se legyen erőm :( Sehogy sem jó. Mit tegyek??? Ez már depresszió gondolom :(


Bocsánat, hogy ha ennyit kellett nektek olvasnotok :( Mit tanácsoltok? Legyetek szívesek és ne csináljatok belőle viccet, mert marhára szar érzés ezt így nyíltan leírni, de már...


2012. szept. 11. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
És mindennap úgy kelek fel már akkor szorongva, hogy mit fog hozni a nap és csak annyit várok, hogy hazaérjek. Pedig tudom, hogy sok embernél jobb vagyok erkölcsileg, viselkedésben stb, mert tudom ezt, de mégis azoknak az embereknek az önbizalma fényévekkel túlszárnyalja az enyémet, hogy...
2012. szept. 11. 22:52
 2/6 A kérdező kommentje:
És néha már azt érzem, hogy semmilyen értéket nem képviselek, hogy... csak kárnak vagyok :(
2012. szept. 11. 22:54
 3/6 anonim válasza:

Hm, egész el tudtam képzelni milyen rossz lehet neked. Én azt mondanám keress internetes fórumokon barátokat, ha a való életben feszélyezve érzed magad mindenki előtt, akkor személytelenül könnyebb kapcsolatot teremtened. A stílusod eléggé lázongó, folyamatosan újító, és lehet a környezeted nem tudja ezt mire vélni azért kapsz ennyi hideget. Online biztos sok hasonló személyt fogsz találni, csak tudni kell hol keresgélj, én mondjuk a zenei ízlésből indulnék ki.

Én például több animés társasággal ismerkedtem így meg.

2012. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!!! Megpróbálom majd!!!
2012. szept. 14. 19:54
 5/6 A kérdező kommentje:

De éppen ez az, hogy apa régimódi és óckodik, ha valamin már a 21. század nyoma látszik. De most őszinténnn... mi a rossz abban, ha kilyukasztom a fülem, vagy a hosszú hajamat tépett fiúsra vágatom le? Én, én vagyok! Az én hajam, az én fülem... tetoválást nem akarok... akkor azt mondta, hogy a bőrt is lehúzná rólam :( lassan 20 éves leszek, öltözködésileg ne irányítson, mert se nem emo, se rock, se gót, se sátánista... semmilyen irányzatot nem követek. És mindig ez van... ha nekem tetszik valami és neki nem akkor eléggé sértő módon ki is nyilvánítja, és hiába mondom neki, hogy nyugodtan fintorogjon, csak ne mondja ki nyíltan a véleményét :( Anya legalább finom módon hinti el a nemtetszését, de apa meg nagyon sértőn :(


Az pedig, hogy belevágnak az én szavamba, amikor elkezdenék mondani valamit... annyira fáj, hogy... és apa is azt mondja, hogy csak bebeszélem magamnak, hogy ők belevágnak :( nem értem... nem tudnak ezek szerint fél percnél kevesebb időt kivárni, amíg elmondom a nyamvadt mondanivalómat??? Inkább már csöndben maradok és ha úgy van... látom, hogy... nincs rám ott szükség az adott témában akkor inkább visszamegyek a szobámba... később jönnek, hogy miért nem vagyok velük, de mondom, hogy nem érdekel a téma. Sokszor hazudok e téren, de ha ők nem kíváncsiak az én véleményemre akkor nincs értelme ott lennem velük :( :( :( Ritka szar az ilyen, hogy a saját családja az embernek így viselkedik :(

2012. szept. 15. 15:44
 6/6 anonim válasza:
Ha amit írsz, valóban igaz, és nem is túlzol, akkor keress valamilyen gyermek vagy családsegítő szolgálatot és írj nekik a problémádról! Sajnos az ilyen körülmények bármikor tragédiába torkollhatnak... ezt nem kellene kivárni! És: Apunak semmi de semmi köze nem lehet egy lány külsőjéhez!!! még ha anyu lenne, ok. de apunak semmi köze hozzá.
2012. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!