Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 18 éves lány vagyok. Hogyan...

18 éves lány vagyok. Hogyan legyek bátrabb? Hogy növeljem az önbizalmamat? Hogyan legyek társaságban beszédesebb?

Figyelt kérdés
Érdekes és elég összetett szemelyisegem van. Sokan mondják, hogy különleges vagyok és érettebb a koromnál.(De persze vannak még kinövésre váró tinis dolgaim)Gondolom sokan küzdenek önbizalomhiánnyal, főleg az én koromban. De én tényleg minden eddig hallott tippet ötletet próbálgattam, de nem lett jobb a helyzet. Eljarok konditerembe emberek közé, próbálok többet beszélni a körülöttem lévőkkel, egyre többször mondom ki hangosan a véleményem es szólok hozzá beszélgetésekhez. De valamiért bevörösödök es furcsa leszek ha en beszelek es rám figyelnek. Történtek velem sajnos olyan dolgok pár éve,amiket magamnak csinaltam, megbantam es lelki sérülés maradt belőlük. Valószínű hogy ez is közre játszik a visszahuzodasomban. Egyébként ha kettesben beszélek valakivel, úgy ahogy jól megy. De amikor már többen vagyunk, nem tudok megszólalni. Olyanokkal, akikkel már közeli kapcsolatom van, batrabb vagyok es teljesen elengedem magam veluk,de neha még akkor is elpirulok vagy kellemetlenul erzem magam. Nem tartom magam csúnyának,de csak neha látom magamat különlegesen szépnek és vonzónak , az alakommal is csak kisebb gondjaim vannak. Nagyon sok időt töltök a kinezetemmel, de sehogy sem látom olyannak magam mint amit szeretnék látni. Meglátok egy csinos cuccot valakin, és eldöntöm hogy én is felprobalok olyat, hátha jól áll. De bármit alakítok a kulsomon, bármit felprobalok, bármit úgy hordok,ami mindenki máson(még a kevésbé szépeken is) menő és csini, az rajtam nem jó valamiért és furcsán hat. Mindig azt hiszem, hogy rólam beszél mindenki és rám figyel mindenki. Persze ez hülyeség de rengetegszer hallottam mar beszologatast ram es bámuló arcokat... Ilyenkor(szoval mindig amikor kilepek az utcára) befeszülök,mert félek, hogy azert bámulnak annyira, mert beleültem vmibe vagy annyira csunya vagyok. Vannak időszakok, amikor nem értem, mi bajom volt eddig magammal,mert teljesen rendben vagyok, de ez sajnos ritka. Szükségem lenne hasznos és bevált ötletekre, hogy mivel lehetnék bátrabb. Előre is köszönöm!

2016. ápr. 9. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ezen nem tudsz változtatni, nem elszomorítani akarlak, sok hozzád hasonló van, több jellemző dolog más nőknél, de fiúknál is jellemző. Ilyen típus vagy, el kell fogadnod.
2016. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bocsánat, de ne fogadd el ezt a helyzetet, küzdj az álmaidért ès a cèljaidèrt, tudni illik, hogy lerombolni valamit sokkal könnyebb mint valamit felèpiteni, ne akarj változni más miatt, hogy nèpszerű legyèl azèrt vègkèpp ne, ne akard magad másnak adni, mint aki vagy, az a baj ahogy olvasom a dolgokat, az jön le hogy másoknak akarsz megfelelni. A vannak mèg kinővèsre váró dolgaidból itèlve mèg nagyon fiatal vagy. Önmagad fogadd el olyannak amilyen vagy, tűzz ki apró cèlokat ès valósitsd még, az èlet erről szól, de előtte tanulj. Ne akarj senki kedvèèrt megváltozni. Kicsit eltèrtem de visszarázodom, ezt a zavargást, csak te magad győzheted le. Magadnak okoztad magadnak kell helyre hozni. Bízz önmagában, nem kell fèlni, aki kinevetem akkor is kinevetem ha èrtelmes dolgot mondasz, mert egy győkèr, de aki szeret az segíteni fog, de neked kell ezt legyőznőd!
2016. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
En is sokaig szenvedtem onbizalomhianyban, de 1 dolog volt, ami segitett: kileptem a komfort zonambol es elkezdtem ismerkedni, az addigi kudarcokat, megalazasokat, csalodasokat "elfelejtettem". Nem konnyu, tudom, de egyszer kell elhatarozni magad es menni fog. :) Ja, es masok velemenyevel sem szabad foglalkozni, sokakban az kelt onbizalomhianyt, hogy tulsagosan meg akarnak felelni masoknak. Felesleges es lehetetlen. :)
2016. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 StevenUp ***** válasza:

A legnagyobb probléma veled az az hogy nincs saját egyéniséged.

Rengeteg dolgot árultál el magadról de ezeket olvasva az emberben az a gyanú keletkezik hogy egy szabvány lányról van szó, minden 18 éves ilyen vagy ilyen akar lenni.

Az egyéniség hiányzik belőled és ezért feszengsz és szorongsz társaságban mert nincs koncepció az életedben csak sodortatod magad az árral.

Azok az emberek nem szenvednek ebben amiben te akik felvállalják önmagukat és a személyiségüket és magasról tesznek mások véleményére miszerint mit kellene csinálni vagy mi a trendi.

Aki kötetlenül tud beszélni mert zsigerből tudja hogy a következő mondata után ugyanúgy önmagát fogja adni és nem gondolkodik azon hogy mi lenne a helyes válasz.

Légy kicsit önmagad és ne sodorjon az ár

2021. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!