Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szüleim azt akarják, hogy...

Szüleim azt akarják, hogy fősulin v. egyetemen tanuljak tovább de én nem szeretnék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szeretném ha büszkék lennének rám, ugyanakkor egyetlen porcikám sem kíván egyetemre menni... Stylist és grafikus szeretnék lenni de azt mondják ebből nem igazán élhetnék meg, nekem viszont meggyőződésem,hogy ha valaki igazán szereti a munkáját és dolgozik is rendesen, akkor biztosan megél belőle. Ez a két képzés 3 évemet venné igénybe, utána külföldre szándékozom menni, és karriert csinálni. Nem tudom mit tegyek én ezt szeretném csinálni, ők viszont másra szántak...mert hogy okosabb vagyok én ennél, és nem azért iskoláztattak idáig,hogy ilyen holmi OKJ-s képzésekre járjak.
2010. ápr. 30. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik, hogy az egyetemnek, fősulinak már nincs olyan nagy jövője mint 20-30 évvel ezelőtt mert már annyi diplomás van, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük, és te is csak egy lennél az iskolázott, diplomás, fiatal munkanélküliek közül.

Ezt éljünk, biztos elgondolkodnak majd rajta...szerintem.

2010. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz fősulira/egyetemre menni akkor miért erőltetik neked a dolgot? Nem kell szociológiai előadást tartani nekik, hogy ma már nem olyanok az egyetemek mint régen, meg mittudomén, hanem győzd meg őket, hogy te őket nem csak úgy tudod büszkévé tenni, hogy követed azt az utat amit ők neked kijelöltek! De akár össze is kötheted a kellemest a hasznossal. Felvételizz valami marketing, vagy művészeti szakra! Ilyen helyeken szerezhetsz értékes kapcsolatokat is!
2010. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam is erőltették az egyetemet, aztán rájöttek, hogy abból nem lesz semmi. Mondjuk ebben az is közrejátszott, hogy épp csak leérettségiztem a felvételi tárgyakból ... :S


Aztán három év múlva újabb egyetem (jelenleg is oda járok), de úgy néz ki, hogy ezt meg egyszerűen nem tudom elvégezni, mert mindig meghúznak valamiből. ;(


Ha gondolod, ezt meséld el nekik, akkor csak megértik, hogy az erőltetésnek semmi értelme. :)

2010. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!